Jak wytępić pluskwy z łóżka? Odpowiedź na to pytanie zależy oczywiście od wielu czynników. Ważne jest m.in. ustalenie tego, z jak dużą liczbą nieproszonych gości w postaci insektów masz do czynienia. Domowe sposoby nie poradzą sobie raczej ze skutecznym wytępieniem plagi owadów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak się pozbyć pluskiew z łóżka, materaca i innych miejsc w domu, przeczytaj nasz artykuł. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim, jeśli nie całkowitą odpowiedź, to choćby podpowiedź dotyczącą zwalczania insektów.

Pluskwy – jak wyglądają?

Pluskwy w mieszkaniu to lokatorzy, których trzeba jak najszybciej się pozbyć, jeżeli nie chce się, by niewielka liczba insektów przeobraziła się w plagę. Trudno jednak zdecydować się na usuwanie pluskwy w przypadku, gdy nie do końca ma się pewność, że to właśnie ten owad postanowił zamieszkać w danym domu lub mieszkaniu. Jak więc wyglądają te nieprzyjazne człowiekowi insekty? Pluskwy są niewielkimi owadami o brązowawym, owalnym, spłaszczonym i zwężającym się ku przodowi ciele. Insekt ma pomarszczony, paskowany odwłok, haczykowate odnóża i czułki. Jego długość wynosi zaś 5 mm, a szerokość 3 mm. Najedzona pluskwa jest rozdęta i przybiera purpurowy odcień.

Pluskwy – gdzie się ukrywają?

Wiele osób chce wiedzieć, jak usunąć pluskwy z łóżka. Trzeba jednak zaznaczyć, że natknięcie się na owady w materacu w sypialni nie oznacza, że insekty znajdują się wyłącznie w łóżku. W związku z tym należy sprawdzić też inne miejsca, w których mogły ukryć się insekty. Owady chętnie zamieszkują wszelkie szczeliny, np. ścian, łóżek, materacy, tapicerowanych mebli, ram obrazów i zdjęć, a także firany, zasłony i szafki. Bardzo często przebywają w miejscach, gdzie śpią ludzie i uaktywniają sie nocą. Właśnie ze względu na późną porę aktywności owadów nie zawsze łatwo jest określić, czy w domu znajdują się insekty.

Pluskwy – ugryzienia

Pluskwy to owady, które żywią się krwią ssaków i żerują nocą. Nie ma więc niczego zaskakującego w tym, że wiele osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się pluskwy z łóżka. To właśnie sypialnia i materac są jednymi z ulubionych miejsc zamieszkania owadów ze względu na dostępność żywiciela. Jeśli po przebudzeniu zauważysz na swoim ciele 3 lub 4 ślady ugryzienia ułożone w linii lub trójkącie, sprawdź, czy w Twoim łóżku nie mieszkają pluskwy. Ich ugryzienia bywają niestety często mylone z ukąszeniem komara lub pająka, a także reakcją alergiczną.

Jak rozpoznać obecność pluskiew w domu?

Skuteczna likwidacja pluskiew nie obędzie się bez dokładnego sprawdzenia, czy to na pewno z tymi owadami mamy do czynienia oraz z jaką ich liczbą. Obecność tych insektów możesz rozpoznać po specyficznym zapachu gnijących malin lub wegetującej kolendry. Gdy owad odczuwa niepokój, emituje tego typu woń. Pamiętaj, że pluskwy wcale nie pojawiają się tam, gdzie jest brudno, lubią czyste przestrzenie, w których łatwo się przemieszczają. Jeśli podejrzewasz obecność insektów, dokładnie sprawdź łóżka, materace, zakamarki w szafkach i pod obrazami na ścinach, a także listwy przypodłogowe. O tym, że zalęgły się pluskwy mogą świadczyć małe plamy krwi na pościeli i brązowawe odchody, niewielkie jaja w zagięciach materaca oraz małe, mające ciemny odcień pluskwy.

Owady mogą znaleźć się w domu zupełnie przypadkowo i nagle. Wiele osób, nie wiedząc o tym, przynosi je do własnego mieszkania ze schroniska, hotelu, szpitala, autobusu, pociągu, kina lub nawet z miejsca pracy czy domu znajomej osoby. Często też pluskwy pojawiają się wraz z zakupionymi używanymi meblami lub z podróżną walizką.

Pluskwy – jak się ich pozbyć?

Jak wytępić pluskwy z łóżka, by mieć pewność, że w materacu nie pozostał ani jeden osobnik? Niestety, tak jak już wspominaliśmy, nie jest to najprostsze zadanie, jeśli chcemy usunąć insekty wyłącznie sposobami domowymi. Przy niewielkiej liczbie owadów być może pomogą ogólnodostępne środki w płynie do zwalczania insektów. Pamiętaj jednak, by stosować je ostrożnie, ponieważ są one toksyczne, mogą też zaszkodzić zwierzętom. Jeśli nie masz pewności odnośnie do obecności w domu owadów, umieść w potencjalnych miejscach ich przebywania pułapkę w postaci lepu.

Jak pozbyć się pluskiew z łóżka i materaca? Aby usunąć insekty, musisz nie tylko umiejętnie zastosować chemiczne środki, lecz także precyzyjnie wyczyścić cały dom. Niestety owady i ich jaja mogą znajdować się w najróżniejszych miejscach, a nie wyłącznie w jednym. Dlatego dokładnie przejrzyj i wyczyść wszelkie szczeliny, listwy przypodłogowe, ramy obrazów, tekstylia, łóżka, materace, fotele itp. Warto też uniemożliwić ponowne dostanie się owadom do konkretnych miejsc poprzez np. zagipsowanie szczelin.

A jak usunąć pluskwy z łóżka najskuteczniej? Trudno chyba o bardziej efektywny sposób niż skorzystanie z usług firmy, która na co dzień zajmuje się dezynsekcją, dezynfekcją i deratyzacją. Profesjonalna oferta dezynsekcji bez względu na cenę usługi może okazać się znacznie tańszą metodą pozbycia się insektów niż domowa. Decydując się na nią, nie wydasz bowiem pieniędzy na często małoskuteczne, dostępne w ogólnej sprzedaży środki. Usuwanie pluskiew w przypadku firmy DDD polega np. na zamgławianiu ULV, czyli zastosowaniu trującej owady mgły wnikającej w każdy zakamarek i niszczącej zarówno dorosłe osobniki, jak i ich jaja.

Jeśli interesuje Cię dezynsekcja w Warszawie, m.in. odpluskwianie w Warszawie i dezynfekcja pluskwy, zapraszamy do sprawdzenia oferty Prusatora!