Ozonowanie Warszawa

Ozonowanie należy do najbardziej efektywnych sposobów dezynfekcji. Zwalczy wirusy, bakterie, grzyby, pleśń, alergeny, roztocze, drobnoustroje chorobotwórcze i nieprzyjemne zapachy, takie jak tytoń czy mocz. Jeśli interesuje Cię ozonowanie mieszkania, domu, biura, hali, magazynu, chłodni lub samochodu, jesteś we właściwym miejscu. Ekipa specjalistów Prusatora doskonale poradzi sobie z takim zadaniem. Ozon to odmiana tlenu składająca się z trzech atomów i będąca niezwykle mocnym utleniaczem. Zaaplikowana w odpowiednim stężeniu uszkadza błony biologiczne i niszczy wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, chorobotwórcze drobnoustroje i nieprzyjemne wonie. Wybierz ozonowanie w Warszawie przez Prusatora i zyskaj sterylne pomieszczenia!

Co to jest ozonowanie?

Zabieg ozonowania polega na dodaniu sztucznie wyprodukowanego ozonu do powietrza znajdującego się w mieszkaniu celem przeprowadzenia dokładnej dezynfekcji lokalu. Generowanie ozonu w pomieszczeniu pozwala na skuteczne pozbycie się drobnoustrojów: wirusów, bakterii i grzybów (w tym pleśni) oraz ich form przetrwalnikowych. Przynosi też doskonałe efekty w postaci usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Jest szczególnie pomocne w eliminacji uciążliwych woni dymu papierosowego, moczu i kału, zwierząt itd.

Ozonowanie to jedna ze skutecznych metod sterylizacji, która jest często wybierana do odświeżania mieszkań w Warszawie. Ozon jest produkowany w pomieszczeniu za pomocą wydajnego generatora. Po osiągnięciu wymaganego stężenia (od 2,5 do 5,0 ppm) wykazuje on silne właściwości sterylizujące, wykorzystywane m.in. do dezynfekcji pomieszczeń.

Czy ozonowanie jest szkodliwe?

Ozon występuje naturalnie w górnych warstwach atmosfery. Po burzy z wyładowaniami można wyczuć jego charakterystyczny zapach. Ozon jest silnie utleniającym gazem. Wykazuje drażniące działanie na śluzówkę nosa i gardła. Jest szkodliwy dla zdrowia człowieka, gdy jego stężenie przekracza określoną wartość. Może powodować trudności z oddychaniem, podrażnienie oczu, nasilenie objawów astmy, senność i zawroty głowy.

Dopuszczalne stężenie to 0,05 ppm przy stałej ekspozycji. Natomiast w przypadku krótkiego czasu ekspozycji limit wynosi 0,3 ppm przez maksymalnie 15 minut. Krótkotrwała ekspozycja na ozon w stężeniu 5 ppm i więcej jest niebezpieczna dla zdrowia i życia człowieka. Wartości te należy porównać ze stężeniem uzyskiwanym podczas ozonowania pomieszczeń. Podczas zabiegu generowana ilość ozonu osiąga wartość stężenia pomiędzy 2,5 a 5 ppm. Jeśli ozonowanie zostało przeprowadzone profesjonalnie, zgodnie z zasadami BHP, przebywanie w wywietrzonym po zabiegu mieszkaniu nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia

Trwałość ozonu w powietrzu zależy od szczelności pomieszczenia oraz od temperatury. Dlatego po zakończeniu ozonowania mieszkania należy je bardzo dokładnie przewietrzyć. Przy wysokiej temperaturze powietrza ozon szybko ulega rozkładowi. 

Co ważne, ozonowanie nie powoduje zatrucia wody pitnej i pożywienia. Dla zachowania maksimum bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem użytkowaniem mieszkania po zabiegu warto dodatkowo sprawdzić stężenie ozonu w powietrzu. Jest to sposób na zminimalizowanie ryzyka podrażnienia lub zatrucia.

Czy ozonowanie zabija pluskwy?

Wiele osób zastanawia się, czy ozonowanie mieszkania może być pomocne przy zwalczaniu pluskwy domowej. Pasożyt ten należy do grupy wyjątkowo trudnych do zwalczania pluskwiaków. Niestety, mimo licznych zalet ozonowania, przydatność tej metody w walce z pluskwami jest bliska zeru. Odporność tych insektów pozwala im na przetrwanie nawet kilkukrotnej ekspozycji na ozon w wysokim stężeniu (nawet 10 ppm). Dlatego ozonowanie nie należy do metod wykazujących skuteczność w zwalczaniu pluskwy.

Co daje ozonowanie mieszkania?

Podstawowymi celami ozonowania są dezynfekcja i dezodoryzacja. Sterylizacja powietrza i powierzchni to skuteczne rozwiązanie licznych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy mieszkań. Dlatego ozonowanie pomieszczeń w Warszawie to jedna z częściej zamawianych usług świadczonych przez profesjonalne firmy z branży DDD.

Ozonowanie jako skuteczny sposób na dezynfekcję mieszkania 

Efektem dezynfekcji jest usunięcie bakterii, wirusów i grzybów z otoczenia. Powietrze wzbogacone w ozon sterylizuje całe mieszkanie i wszystko, co się w nim znajduje. Dlatego działa na drobnoustroje, roztocza i alergeny znajdujące się w powietrzu i na powierzchniach w pomieszczeniu. 

Przy odpowiednim przygotowaniu mieszkania gaz wnika także do takich miejsc jak szafki, półki i przestrzeń pod dywanami. Jest to doskonały sposób na zwiększenie komfortu alergików i astmatyków poprzez usunięcie z otoczenia czynników wywołujących nieprzyjemne objawy. W takiej sytuacji warto cyklicznie przeprowadzać zabiegi w mieszkaniu.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia

W wyniku ozonowania wszystkie zapachy zostają wyeliminowane z otoczenia. Ozon utlenia unoszące się w powietrzu cząsteczki, które odpowiadają za przykrą woń. Jest to sposób na odświeżenie mieszkania po zmarłym, po pożarze, a także po zalaniu. Nie ma przy tym znaczenia źródło zapachu. W wyniku ozonowania eliminowane są wonie płynów ustrojowych, odchodów, leków, środków chemicznych, pleśni i dymu.

Usuwanie pleśni z mieszkania

Ozonowanie może też okazać się świetnym rozwiązaniem w przypadku lokalu o wysokiej wilgotności i słabej wentylacji. Trwale usuwa pleśń z każdej powierzchni – również z podłóg, sufitów i ze ścian. Pozbycie się niebezpiecznych grzybów korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. 

Odświeżenie mieszkania i pozbycie się groźnych zarazków

Sterylizacja mieszkania to jedna z szybkich metod na pozbycie się potencjalnie groźnych drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. Jest to sposób na usunięcie zarazków – sprawdzi się np. wtedy, gdy w mieszkaniu przebywała osoba cierpiąca na chorobę zakaźną. Ozonowanie w Warszawie jest często stosowane w celu odświeżenia lokalu przed jego sprzedażą lub wynajmem. 

Na efekty ozonowania wpływają takie czynniki jak stężenie ozonu, czas trwania zabiegu i sposób przygotowania mieszkania. Aby umożliwić bezproblemowe rozprzestrzenianie się gazu, należy zamknąć okna i drzwi, a pozostawić uchylone szafki. W miarę możliwości warto podwinąć dywany i wykładziny, by gaz mógł bez przeszkód dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Cena ozonowania lokali mieszkalnych w Warszawie związana jest z koniecznością użycia generatora ozonu. Koszt ozonowania mieszkania przy użyciu urządzenia o odpowiedniej mocy wynosi co najmniej 150 zł/h. Przy wycenie należy uwzględnić kubaturę pomieszczenia, jego wyposażenie i umeblowanie. Sposób zagospodarowania lokalu może utrudniać rozprzestrzenianie się gazu.

Ozonowanie pomieszczeń – po jakim czasie można wejść?

Po zakończeniu ozonowania mieszkania należy bardzo dokładnie przewietrzyć pomieszczenie. W tym celu najlepiej jest otworzyć szeroko okna, by mogło dojść do wymiany powietrza. Mieszkanie trzeba intensywnie wietrzyć przez co najmniej 30-90 minut. Niektórzy specjaliści zajmujący się ozonowaniem zalecają, by dla bezpieczeństwa nie wchodzić do lokalu przez kilka godzin od momentu zakończenia zabiegu. Już po 30 minutach wygenerowany w pomieszczeniu ozon zaczyna zamieniać się samoistnie w tlen. Po upływie 4 godzin warto dodatkowo sprawdzić jakość powietrza przy pomocy urządzenia mierzącego stężenie ozonu. 

Warto zaznaczyć, że charakterystyczny zapach ozonu może unosić się w powietrzu nawet przez kilkanaście dni. Nie jest to związane z wysokim stężeniem i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i roślin gdyż nawet minimalne wartości stężenia ozonu generują charakterystyczny zapach.

Ozonowanie – kiedy warto wybrać tę usługę?

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie? Dobrze jest zamówić tę usługę np. w przypadku podejrzenia zainfekowania danego miejsca pleśnią. Ozon zwalczy unoszące się w powietrzu zarodniki grzyba. Ozonowanie pomieszczeń w Warszawie przeprowadzamy też w obiektach po zalaniu, pożarze, wycieku niebezpiecznych substancji, a także miejscach wymagających sterylnych warunków, takich jak szpitale, przychodnie i laboratoria. Oferowana metoda dezynfekcji przyda się również w przypadku konieczności odkażenia taksówki, autobusu, sklepu lub budynku pożytku publicznego. Ozonowanie mieszkania w Warszawie to również sposób na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. W związku z tym ozonujemy obiekty, w których od dawna nikt nie mieszkał oraz te pomieszczenia, w których ktoś umarł. Ozonowanie po zmarłym umożliwia pozbycie się zapachów związanych z lekami i chorobą.

Wiele osób, które zastanawiają się nad odkażeniem pomieszczeń, interesuje nie tylko cena ozonowania mieszkania, biura czy samochodu, lecz także to, czy jest to bezpieczna metoda. Ozon można zaliczyć do bezpiecznych substancji dezynfekujących, ponieważ nie zatruwa on wody pitnej i pożywienia. Często nawet korzysta się z niego w celu dezynfekcji produktów spożywczych i uzdatnienia wody pitnej.

Podana cena ozonowania pomieszczeń dotyczy godzinnej pracy generatora ozonu. Jeśli chcesz pozbyć się pleśni, drobnoustrojów chorobotwórczych, wirusów, bakterii i przykrych zapachów, skorzystaj z naszych usług i ciesz się odświeżonym mieszkaniem lub samochodem!

CENNIK ZWALCZANIA WIRUSÓW, BAKTERII, ALERGENÓW, ROZTOCZY, NIEPRZYJEMNYCH ZAPACHÓW Z POMOCĄ OZONU O3

  • ozonowanie mieszkania, biur, magazynów, firm (generator ozonu, czyli generator bezpiecznego gazu. Trójtlen O3 usuwa 3000 razy skuteczniej niż chlor wirusy, bakterie, roztocza, alergeny, drobnoustroje chorobotwórcze, różnego typu nieprzyjemne zapachy (tytoń, mocz, zwierzęta) oraz inne nieprzyjemne odory). Koszt pracy urządzenia TRIOXYGEN od 150 PLN/H
  • ozonowanie auta, samochodu, klimatyzacji od 50 PLN
Zamów usługę!

CENNIK OZONOWANIE

Ozonowanie mieszkań, biur, hal, magazynów, samochodów chłodni i inne

od 200,-
*cena za godzinę pracy generatora ozonu

Ozonowanie klimatyzacji w aucie osobowym

od 50,-
*cena 50 PLN nie zawiera ceny dojazdu *usługa na Bemowie lub w Łomiankach

Dojazd

od 50,-
*na terenie Warszawy **poza Warszawę 3 zł/km licząc od Centrum Warszawy

Protokół pozabiegowy

od 0,-
*na miejscu dla każdego klienta