Na Twojej skórze pojawiły się ukąszenia o nieznanym Ci pochodzeniu i zastanawiasz się w związku z tym, jakie owady gryzą w nocy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj insekty, które mogły wywołać Twój dyskomfort i niepokój. Ugryzienia w nocy mogą być niebezpieczne np. dla osób uczulonych. Zdarza się, że niektórzy miewają mdłości, gorączkę i dreszcze właśnie w wyniku ukąszenia przez owada. Poznaj już teraz insekty pasożytujące w nocy i mogące być przyczyną tajemniczych obrzęków na skórze i swędzenia.

Co może gryźć w nocy? Pluskwy

Pluskwy należą do pasożytów, które dzięki swojemu spłaszczonemu ciału mogą z łatwością przez długi czas przebywać niezauważone w szczelinach łóżka. Objawem ich obecności są nie tylko same ugryzienia w nocy, lecz także niewielkie krople krwi na prześcieradle oraz wylinki i ciała nieżywych osobników.

Bardzo często odpowiedzią na pytanie, jakie owady gryzą w nocy, jest właśnie wskazanie pluskwy. Insekty te żywią się bowiem ludzką krwią i atakują swojego żywiciela w trakcie jego snu. Lokalizują człowieka za pomocą wrażliwych na zapach i ciepło ciała ssaków czułek. Jak wyglądają ugryzienia po nocy przez pluskwy? Rzadko bywają one pojedyncze, raczej występują jako trzy ukąszenia ułożone w jednej linii. Gryzące robaki w łóżku w nocy, jakimi są pluskwy, kąszą człowieka, wstrzykując substancję znieczulającą. Dlatego ich ugryzienia nie bolą. Miejsca po ukąszeniach rzadko wyglądają identycznie u każdego. U jednych osób mogą pojawić się wypukłe i zaczerwienione obrzęki, u innych – rozległe, alergiczne i mające nawet 5 cm średnicy ślady otoczone dodatkowo rumieniem. Ugryzienia w nocy pluskiew swędzą oraz znajdują się zazwyczaj na brzuchu, ramionach, szyi i klatce piersiowej. Insekty rzadko zaś pasożytują na nogach i stopach. Teraz wiesz już, co może gryźć w nocy w domu najczęściej i jakich śladów należy się spodziewać.

Jakie owady gryzą w nocy? Pchły

Co gryzie w nocy w domu oprócz pluskiew? Przyczyną problemów w postaci pojawiających się na ciele ukąszeń może być obecność pcheł. Jak się okazuje, pchły to pasożyty, które występują nie tylko w miejscach przebywania czworonogów, lecz także ludzi. Wówczas mamy do czynienia z pchłą ludzką charakteryzującą się spłaszczonym ciałem umożliwiającym ukrywanie się w dywanie, szczelinach podłóg i mebli.

Jeśli zastanawiasz się, co gryzie w nocy po nogach, odpowiedzią mogą być właśnie pchły. Wybierają one miejsca na ciele o dobrym ukrwieniu – zgięcia kolan i łokci. Ich ugryzienia przyjmują postać czerwonych, swędzących i bolących bąbli. Ukąszenia w nocy pcheł występują w grupach jako trzy lub cztery ślady umieszczone w jednej linii. Wiele osób, stawiając pytanie „co mnie gryzie w domu w nocy”, obawia się także tego, że owady pasożytujące w mieszkaniu mogą przenosić groźne choroby. Dlatego obecności insektów i ich ukąszeń nigdy nie należy bagatelizować.

Ugryzienia w nocy – obrzeżek

„Coś mnie gryzie w nocy” – takie stwierdzenie często pada podczas rozmowy firm zajmujących się profesjonalną dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją z osobami chcącymi skorzystać z usług DDD. Insekty niestety zazwyczaj bardzo szybko się rozmnażają, a ogólnodostępne środki nie pomagają w ich pozbyciu się. Wówczas konieczne okazuje się skorzystanie z profesjonalnego usunięcia pasożytów.

Owady gryzące w domu w nocy to także obrzeżki. Są one odmianą kleszcza, którego żywicielem są ptaki. Zdarza się, że gniazdo znajdujące się na balkonie zostanie usunięte i wówczas ofiarą obrzeżka stają się ludzie. Robaki gryzące w domu, takie jak obrzeżki, żerują nocą. Ich ugryzienia są bolesne. W miejscu ukąszenia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, a nawet wysypka i bolący pęcherz. Ponadto niektóre osoby mogą być uczulone na obrzeżki.

Już wiesz, jakie owady gryzą w nocy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci rozwiązać problem nieprzyjemnych ukąszeń oraz pozbyć się nieproszonych gości w postaci owadów. Trudno o komfortowy i spokojny sen, jeśli trapią Cię dziwnie ugryzienia w nocy i obecność gryzących robaków w łóżku…