Na Twojej skórze pojawiły się ukąszenia o nieznanym Ci pochodzeniu i zastanawiasz się w związku z tym, jakie owady gryzą w nocy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj insekty, które mogły wywołać Twój dyskomfort i niepokój. Ugryzienia w nocy mogą być niebezpieczne np. dla osób uczulonych. Zdarza się, że niektórzy miewają mdłości, gorączkę i dreszcze właśnie w wyniku ukąszenia przez owada. Poznaj już teraz insekty pasożytujące w nocy i mogące być przyczyną tajemniczych obrzęków na skórze i swędzenia.

KLIKNIJ I ZADZWOŃ !!!

Co może gryźć w nocy? Pluskwy

Pluskwy należą do pasożytów, które dzięki swojemu spłaszczonemu ciału mogą z łatwością przez długi czas przebywać niezauważone w szczelinach łóżka. Objawem ich obecności są nie tylko same ugryzienia w nocy, lecz także niewielkie krople krwi na prześcieradle oraz wylinki i ciała nieżywych osobników.

Bardzo często odpowiedzią na pytanie, jakie owady gryzą w nocy, jest właśnie wskazanie pluskwy. Insekty te żywią się bowiem ludzką krwią i atakują swojego żywiciela w trakcie jego snu. Lokalizują człowieka za pomocą wrażliwych na zapach i ciepło ciała ssaków czułek. Jak wyglądają ugryzienia pluskwy po nocy? Rzadko bywają one pojedyncze, raczej występują jako trzy ukąszenia ułożone w jednej linii. Gryzące robaki w łóżku w nocy, jakimi są pluskwy, kąszą człowieka, wstrzykując substancję znieczulającą. Dlatego ich ugryzienia nie bolą. Miejsca po ukąszeniach rzadko wyglądają identycznie u każdego. U jednych osób mogą pojawić się wypukłe i zaczerwienione obrzęki, u innych – rozległe, alergiczne i mające nawet 5 cm średnicy ślady otoczone dodatkowo rumieniem. Ugryzienia w nocy pluskiew swędzą oraz znajdują się zazwyczaj na brzuchu, ramionach, szyi i klatce piersiowej. Insekty rzadko zaś pasożytują na nogach i stopach. Teraz wiesz już, co może gryźć w nocy w domu najczęściej i jakich śladów należy się spodziewać.

Jakie owady gryzą w nocy? Pchły

Co gryzie w nocy w domu oprócz pluskiew? Przyczyną problemów w postaci pojawiających się na ciele ukąszeń może być obecność pcheł. Jak się okazuje, pchły to pasożyty, które występują nie tylko w miejscach przebywania czworonogów, lecz także ludzi. Wówczas mamy do czynienia z pchłą ludzką charakteryzującą się spłaszczonym ciałem umożliwiającym ukrywanie się w dywanie, szczelinach podłóg i mebli.

Jeśli zastanawiasz się, co gryzie w nocy po nogach, odpowiedzią mogą być właśnie pchły. Wybierają one miejsca na ciele o dobrym ukrwieniu – zgięcia kolan i łokci. Ich ugryzienia przyjmują postać czerwonych, swędzących i bolących bąbli. Ukąszenia w nocy pcheł występują w grupach jako trzy lub cztery ślady umieszczone w jednej linii. Wiele osób, stawiając pytanie „co mnie gryzie w domu w nocy”, obawia się także tego, że owady pasożytujące w mieszkaniu mogą przenosić groźne choroby. Dlatego obecności insektów i ich ukąszeń nigdy nie należy bagatelizować.

Ugryzienia w nocy – obrzeżek

„Coś mnie gryzie w nocy” – takie stwierdzenie często pada podczas rozmowy firm zajmujących się profesjonalną dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją z osobami chcącymi skorzystać z usług DDD. Insekty niestety zazwyczaj bardzo szybko się rozmnażają, a ogólnodostępne środki nie pomagają w ich pozbyciu się. Wówczas konieczne okazuje się skorzystanie z profesjonalnego usunięcia pasożytów.

Owady gryzące w domu w nocy to także obrzeżki. Są one odmianą kleszcza, którego żywicielem są ptaki. Zdarza się, że gniazdo znajdujące się na balkonie zostanie usunięte i wówczas ofiarą obrzeżka stają się ludzie. Robaki gryzące w domu, takie jak obrzeżki, żerują nocą. Ich ugryzienia są bolesne. W miejscu ukąszenia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, a nawet wysypka i bolący pęcherz. Ponadto niektóre osoby mogą być uczulone na obrzeżki.

Już wiesz, jakie owady gryzą w nocy. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci rozwiązać problem nieprzyjemnych ukąszeń oraz pozbyć się nieproszonych gości w postaci owadów. Trudno o komfortowy i spokojny sen, jeśli trapią Cię dziwnie ugryzienia w nocy i obecność gryzących robaków w łóżku…

Popularne Pytania i Odpowiedzi

1. Jakie owady najczęściej gryzą ludzi w nocy?

Nocne ukąszenia mogą być dziełem różnych owadów, ale najczęściej ludzie skarżą się na komary, które są aktywne zwłaszcza w ciepłe, wilgotne noce. Pluskwy domowe również są znane z nocnej aktywności i bolesnych ugryzień. Pchły, choć są bardziej znane z atakowania zwierząt domowych, mogą również gryźć ludzi, zwłaszcza jeśli zwierzęta spędzają czas w sypialniach swoich właścicieli.

2. Czy pająki często gryzą ludzi podczas snu?

Mimo że pająki potrafią gryźć, nie robią tego często, zwłaszcza w nocy. Pająki zazwyczaj gryzą tylko w obronie własnej, gdy są ściskane lub drażnione. Większość gatunków pająków w domach jest nieszkodliwa i unika kontaktu z ludźmi. Jeśli znajdziesz swędzące ugryzienia po przebudzeniu, prawdopodobnie są one spowodowane przez inne owady, takie jak komary czy pluskwy.

3. Czym różni się ugryzienie meszki od ugryzienia komara?

Ugryzienia meszek są zazwyczaj bardziej bolesne niż ugryzienia komarów. Meszki robią małe nacięcia w skórze, aby wypić krew, co może spowodować natychmiastowy ból i zaczerwienienie. Z kolei komary wstrzykują ślinę zawierającą antykoagulanty i substancje przeciwbólowe, co oznacza, że ich ugryzienie jest mniej odczuwalne w momencie ataku, ale może prowadzić do swędzenia i opuchlizny po jakimś czasie.

4. Jak rozpoznać ugryzienia pluskiew i jak sobie z nimi radzić?

Ugryzienia pluskiew zwykle pojawiają się jako szereg czerwonych, swędzących bąbli lub śladów na skórze, często ułożonych w linii lub grupie. Aby sobie z nimi radzić, należy przede wszystkim zwalczać infestację, często wymagające profesjonalnego deratyzatora. Łagodzić objawy można przez stosowanie miejscowych kremów przeciwhistaminowych lub kortykosteroidów, a w przypadku silniejszych reakcji alergicznych konieczna może być konsultacja z lekarzem.