Robaki w domu wywołują dyskomfort i mogą powodować różne szkody. Dlatego też ich jak najszybsze pozbycie się jest tak istotne. Korzystając z usługa naszej firmy, możesz liczyć na szybkie rozwiązanie wszystkich swoich problemów. Które z insektów eliminujemy i które robaki w domu pojawiają się najczęściej?

Prusaki – zwalczanie

Jednymi z najczęściej występujących i jednocześnie najmniej pożądanych robaków w domu są prusaki, które należą do gatunku karaczanów. Popularnie nazywane „karaluchami”, pojawiają się wszędzie tam, gdzie nie do końca dba się o czystość. Zwabiają je niewynoszone śmieci, niesprzątnięte okruszki czy rzadko myte meble lub podłogi. Są niebezpieczne z tego względu, że zanieczyszczają żywność swoimi odchodami i bakteriami, a do tego mogą przenosić rozmaite choroby – trąd, cholerę czy gruźlicę.

Pluskwy domowe – zwalczanie

Drugim częstym problemem naszych Klientów są pluskwy domowe – bardzo niewielkie robaki w domu, które najczęściej znaleźć można na łóżku i w jego okolicach. Z tego względu, że żywią się krwią człowieka, są w stanie go boleśnie ugryźć. Co więcej, przenoszą groźną bakterię gronkowca złocistego, który może wywoływać różnego rodzaju schorzenia, takie jak zespół wstrząsu toksycznego czy posocznica.

Obrzeżki gołębie – zwalczanie

Niekiedy w domach mogą pojawić się także obrzeżki gołębie, które nie tylko boleśnie kłują, ale również pozostawiają długotrwały świąd. Pojawiają się zwykle tam, gdzie stadnie nocują i gniazdują gołębie dzikie. Mogą także stanowić zagrożenie dla człowieka – roznoszą bowiem boreliozę, gorączkę Q, a nawet salmonellę.

Mrówki – zwalczanie

Prawdziwą plagą mogą być inne robaki w domu – popularne mrówki. Pojawiają się przede wszystkim w wyniku poszukiwań pożywienia i niektóre z nich są w stanie boleśnie ugryźć. Jeżeli nie zadbasz o ich szybkie usunięcie, mogą się szybko rozmnożyć i zanieczyszczać pożywienie – dlatego też warto błyskawicznie reagować na ich obecność w domu.

Rybiki cukrowe – zwalczanie

Nasi Klienci bardzo często mierzą się także z rybikami cukrowymi, które często występują w wilgotnych pomieszczeniach, głównie w łazience. Choć nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, mogą zniszczyć tapetę albo kafelki (żywią się zarówno celulozą, jak i klejem czy fugą).

Inne robaki w domu

Oczywiście to nie wszystkie robaki w domu, z którymi możesz walczyć na co dzień. Zagrożenie stanowią również pchły, mole spożywcze i odzieżowe, karaczanym, pająki, szubaki smirnowa, prosionki, mącznik młynarek, gryzki psotniki, wołki zbożowe, spuszczel pospolity, żywiak chlebowiec, osy, szerszenie, ptaszyńce kurze i wiele innych. Jak najszybsze wyeliminowanie insektów to absolutna podstawa i dlatego też warto zainwestować w odpowiednie środki albo (co jest jeszcze lepszym rozwiązaniem) skorzystać z usług dezynsekcji.

Zwalcz robaki w domu skutecznie!

Jako specjaliści w zakresie usuwana insektów, zapewnimy Ci pomoc w zakresie pozbycia się niechcianych gości. Stosujemy skuteczne i w pełni bezpieczne dla człowieka metody, które szybko rozwiążą nawet najbardziej palący problem. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami i umówienia wizyty!