Dobry materac na łóżko może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Inwestuje się w niego z intencją regenerującego przyjemnego snu. Pluskwy w materacu są ostatnim, czego oczekujesz od bezpiecznych ścian swojej sypialni… A zdarzają się coraz częściej! Ocieplenie klimatu sprawia, że nielubiące zimna pluskwy mają wspaniałe warunki do namnażania populacji w domach, biurach, mieszkaniach, hotelach, szpitalach i środkach komunikacji publicznej. Czy wiesz, jak pozbyć się pluskiew z łóżka?

Jak sprawdzić, czy są pluskwy w materacu?

Do pierwszych z symptomów, które mogą świadczyć o tym, że w Twoim domu są pluskwy, jest pojawianie się na ciele charakterystycznych białych i czerwonych ukąszeń. Pluskwy to pasożyty, które żywią się krwią ssaków. żywicielem dla niech możesz być zarówno Ty, jak i Twoje zwierzęta domowe.

Ugryzienia pluskiew swędzą i są zazwyczaj skupione blisko siebie (kilka ugryzień w linii prostej lub skupione na obszarze trójkąta). Pluskwy w materacu manifestują swoją obecność również na kilka innych sposobów:

  • Na materacu lub prześcieradle możesz zauważyć małe ślady krwi.
  • Okolicom łóżka towarzyszy charakterystyczny, słodkawy zapach.
  • Po zdjęciu prześcieradła możesz zauważyć spacerujące pluskwy na materacu.

Gdzie jeszcze chowają się pluskwy?

Możesz mieć pewność, że jeżeli zauważyłeś pluskwę na materacu, znajdziesz je również w innych częściach domu. Pluskwy lubią ciepłe, suche i ciemne miejsca. Szukaj ich w szczelinach łóżka, zagłębieniach sof, w książkach (sic!), za obrazami, w szczelinach tapet itp. Pasożyty są bardzo małe. Średnia długość ich odwłoka wynosi od około 5 do 7 mm. Najedzone przybierają czerwono-brązowego koloru, głodne będą miały żółty odcień.

Pluskwy w materacu – jak się pozbyć pasożytów?

Jak pozbyć się pluskiew z łóżka? Na początku warto zdać sobie sprawę, że plaga insektów obejmuje nie tylko łóżko, ale z pewnością wiele innych zakamarków w mieszkaniu. Wyrzucenie materaca i zakup nowego nie załatwi sprawy. Pasożyty szybko znajdą w nim dla siebie nowe lokum.

Jedynym rozwiązaniem jest skuteczna dezynsekcja pluskwy. Szczególnie skuteczne jest ich wymrażanie z wykorzystaniem ciekłego azotu, zastosowanie oprysku ciśnieniowego, a także zamgławianie ULV. Żaden z domowych sposobów na pluskwy nie jest skuteczny. W walce z nimi zawsze należy zgłosić się do profesjonalistów.

Masz pluskwy w materacu i nie umiesz się ich pozbyć? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Mamy duże doświadczenie w skutecznej i bezpiecznej dezynsekcji różnego rodzaju nieruchomości, niezależnie od gatunku owadów.

Zobacz nasze usługi: