Szczury i myszy rozmnażają się bardzo szybko i niszczą wszystko wokół siebie, dlatego tak ważne jest, aby niezwłocznie wykryć pojawienie się gryzoni w domu. Są one przede wszystkim nosicielami niebezpiecznych chorób: świerzbu, salmonellozy, chorób pasożytniczych oraz innych zatruć pokarmowych. Jak pozbyć się myszy z domu? Odpowiadamy!

Osiedlając się w domu lub mieszkaniu, szczury i myszy niszczą żywność. Oprócz jedzenia gryzonie powodują też inne szkody, na przykład niszczą przewody telefoniczne, kable internetowe, elektryczne i rury kanalizacyjne. Szczury są dość agresywnymi szkodnikami i w chwili zagrożenia mogą atakować ludzi. Warto więc wiedzieć, jak pozbyć się szczura z domu prostymi sposobami.

Symptomy obecności myszy i szczurów w domu

 • O obecności gryzoni świadczy specyficzny zapach w pomieszczeniu. Wizytówką gryzoni jest również zapach amoniaku: szczury zaznaczają trasę swoich ruchów kroplami moczu.
 • Znaki, które pojawiły się na listwach przypodłogowych i ścianach. Mocne zęby pozwalają gryzoniom wgryzać się nawet w ściany wykonane z nowoczesnych materiałów.
 • Obecność odchodów szczurów, wełny, skrawków papieru, obgryzionych worków. Nie należy się dziwić się, jeśli znajdzie Państwo dziurę w paczce z niejadalnymi rzeczami: szczury są ciekawe i mogą otworzyć torbę, aby zapoznać się z zawartością.
 • Ślady gryzoni. Dokładnie trzeba sprawdzić kąty w domu, szczególnie w zacisznych miejscach, ślady mogą pozostawać na kurzu. W razie wątpliwości, gdzie pojawia się szczur, można posypać podłogę w rogu za pomocą mąki, proszku lub skrobi.
 • Hałasy na strychu. Szczury są bardzo ruchliwe, biegają, skaczą, walczą ze sobą, piszczą. Należą do dużych gryzoni, dlatego ich działania powodują spory hałas. Takie odgłosy pochodzące ze strychu należy zdiagnozować, ponieważ mogą powodować je zarówno szczury, jak i myszy lub kuny. Wszystkie te gryzonie potrafią zrobić duże szkody.

Zapobieganie i ochrona domu przed szczurami i myszami

 • Zapobieganie rozpanoszeniu się myszy i szczurów w mieszkaniu, prywatnym domu, firmie powinno być przeprowadzane regularnie, aby później nie trzeba było niszczyć całej hordy gryzoni.
 • Mieszkanie powinno być regularnie czyszczone, łącznie ze wszystkimi kątami, aby upewnić się, że wszystkie szczeliny i otwory zostały zamknięte.
 • Kanały wentylacyjne należy zakrywać metalową siatką o drobnych oczkach (lepiej jest przymocować ją za pomocą śrub lub wkrętów, aby w razie potrzeby szybko usunąć zabezpieczenie).
 • Nie pozostawiać śmieci przy wejściu do mieszkania lub w pobliżu rynny.
 • Opuść pokrywę toalety, ponieważ szczury mogą pływać i spokojnie poruszać się po kanałach.
 • Używać moskitier i zamykać okna, wychodząc z domu, ponieważ szczury mogą się poruszać po ścianach i drzewach.
 • Nie zawsze kot poradzi sobie z przepędzeniem szczura, złapie mysz, ale duże gryzonie są często bardzo silne i zwinne, więc kot może zostać poważnie ranny.
 • Możliwe jest zainstalowanie specjalnego systemu bezpieczeństwa i ochrony tzw. odstraszaczy ultradźwiękowych. Do czasu, gdy sytuacja nie wymknie się spod kontroli, takie urządzenia chronią tylko jakiś czas terytorium przed niebezpiecznym gryzoniem, poza tym szczury to inteligentne zwierzęta i może to nie zadziałać.

Jak pozbyć się szczurów i myszy? Najlepszym rozwiązaniem, które przede wszystkim jest bezpieczne dla wszystkich domowników jest skorzystanie z usług firmy DDD, która profesjonalnie przeprowadzi deratyzację likwidującą gryzonie. Takie odszczurzanie jest najbardziej skuteczne i najszybsze.

Jako profesjonaliści zwalczający szkodniki dysponujemy skutecznymi środkami oraz metodami do walki z gryzoniami.

Co istotne, nasze trutki gryzoniobójcze mają o połowę większe stężenie substancji czynnej w porównaniu do ogólnodostępnych specyfików. Dzięki temu szczury i myszy się nie uodparniają na substancje, które są podawane w mniejszej dawce. Warto wiedzieć, że niektóre substancje czynne zawarte w trutce pokarmowej oraz niektóre formy (granulat, pasta w saszetkach, kostki, bloczki woskowe, gryzki, żel z tuby) mogą być wyborem, który nie pasuje do określonego przypadku.

W efekcie, aby odpowiedzieć sobie na pytanie „jak pozbyć się myszy lub szczurów” i uzyskać zadowalający efekt należy umiejętnie dobrać trutkę do określonej sytuacji.

Przejdź do:

Interesujące fakty o szczurach i myszach

Najczęściej spotykanymi gatunkami szczurów jest szczur śniady oraz szczur wędrowny. Oba te gatunki stanowią poważne zagrożenie epidemiologiczne dla ludzi, ponieważ są nosicielami niebezpiecznych infekcji, z których wiele może być śmiertelnych.

Ugryzienie szczura powoduje sodoku, chorobę spowodowaną ugryzieniem gryzonia. Ponadto, podczas stosowania produktów zanieczyszczonych śliną, moczem i odchodami chorych gryzoni istnieje ryzyko zakażenia salmonellozą.

Dlatego zabijanie szczurów nie jest kaprysem, ale koniecznością. Szczury i myszy w mieszkaniu mogą powodować szkody ekonomiczne między innymi psują meble, przedmioty gospodarstwa domowego, żywność, przewody elektryczne, zatykają i uszkadzają systemy komunikacji. Ich obecność w domu staje się naprawdę poważnym problemem, który zaleca się rozwiązać w możliwie najkrótszym czasie, aby uniknąć zniszczeń czy też tragedii spowodowanej np. pożarem. Jak pozbyć się szczurów i myszy z domu? Wezwij specjalistów.

Jak pobyć się myszy i szczurów? Postaw na firmę deratyzacyjną!

Specjaliści naszej firmy deratyzacyjnej skutecznie przeprowadzają likwidację populacji szczurów i myszy w różnych miejscach. Wiedza o zachowaniach szczurów i myszy, ich siedliskach, dynamice rozwoju, diecie pozwalają nam szybko i skutecznie przeprowadzić usunięcie gryzoni. Oferujemy tylko najnowocześniejsze, bezpieczne i wysokiej jakości metody deratyzacji, rozsądne koszty i wysoką niezawodność usług. Deratyzację przeprowadzamy metodami mechanicznymi i chemicznymi.

Przyjmując zlecenie na deratyzację na osiedlach mieszkaniowych, podchodzimy do problemu kompleksowo: rozpoznajemy miejsca bytowania gryzoni, rozstawiamy karmniki deratyzacyjne w celu monitoringu gryzoni oraz dajemy zalecenia dla konserwatorów lub innych osób zarządzających budynkiem. Po rozmieszczeniu pułapek, chwytaczy, klatek żywo-łownych czy karmników z trutką, umieszczamy ostrzeżenia, że taki zabieg został wykonany. Co ważne, karmniki z trutką zawierają widoczne ostrzeżenie.

W przypadku wykonywania działań w pobliżu pól i lasów rekomendujemy cykliczne zabiegi (najlepiej co 1-3 miesiące). Regularne zabiegi deratyzacji pozwalają stale monitorować karmniki, wykonać niezbędne działania serwisowe tj. oczyszczanie wnętrza karmników oraz wymiana trutki na świeżą.

Każda przeprowadzona przez naszą firmę deratyzacja jest wysoce skuteczna. Szybkie, zdecydowane i przede wszystkim sprawdzone działania pozwalają w krótkim czasie usunąć populację gryzoni z pomieszczeń. Nasze usługi DDD są świadczone zarówno dla osób fizycznych (domy, mieszkania), jak i dla firm (restauracje, hotele i inne lokale usługowe, zakłady produkcyjne, hale magazynowe, powierzchnie handlowe). Inne usługi, które oferujemy to m.in. dezynsekcja uciążliwych owadów.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o koszty! Deratyzacja w Warszawie w rozsądnej cenie!

Zapraszamy do współpracy, szczegóły naszej oferty oraz dostępne metody