Zwalczanie prusaków i karaluchów

Nie wiesz jak się przygotować do zabiegu? Oto kilka kroków, które powinno się wykonać przed zabiegiem zwalczania prusaków i karaluchów.

W przypadku metody żelowej nie są wymagane przygotowania ( nie trzeba odsuwać szafek, chować jedzenia, wychodzić z domu).

Metoda jest bardzo bezpieczna (nawet dla dzieci i zwierząt), ale zarazem skuteczna, dlatego stosowana jest w szpitalach, restauracjach, szkołach, przedszkolach i innych miejscach w których inne metody dezynsekcji nie są zalecane przez sanepid, entomologów, producentów środków czy też samych specjalistów DDD.

Żel jest rozkładany w punktach  w najczęstszych kryjówkach prusaków i karaluchów. Punkty są wielkości łebka od zapałki czyli jakieś 2-3 mm, są praktyczne niewidoczne i niedostępne.

Preparat działa na zasadzie trutki pokarmowej (tj. np. trutki na szczury), po zjedzeniu giną w przeciągu kilku godzin, nawet te które przejdą ponownie od sąsiadów dlatego metoda jest tak skuteczna, gdyż żel działa do roku czasu ( nie tak jak opryski, które działają tylko kilka tygodni, a potem odparowują i nie działają, a problem wraca).

Na rynku jest wiele rodzajów żeli, profesjonalnych jak również dostępnych dla wszystkich, ale tak naprawdę spośród ok. 80 rodzajów żeli działają tylko 2-3 profesjonalne żele.

Mamy profesjonalne, sprawdzone i przetestowane środki dla tego nasze usługi są tak bardzo polecane innym osobom, sąsiadom.

 

Certyfikat prusaki karaluchy specjalisci - 1

 

Co warto jednak zrobić, aby efekt działania zwalczania prusaków był szybszy?!

  • warto zabezpieczyć kratki wentylacyjne (gazą opatrunkową lub rajstopą  – będzie wentylacja, a nawet najmniejszy nie przejdzie) i piony rur (gips, silikon, klej, pianka montażowa itp.)
  • warto ograniczyć dostęp do wody ( zatykanie zlewów, wanny, prysznicu, zmywanie na sucho lub przecieranie mokrych powierzchni suchą szmatką)
  • warto sprzątnąć żywność, która jest na wierzchu (okruszki, cukier, przyprawy itp.) – dzięki temu odchody prusaków i karaluchów nie zanieczyszczą naszej żywności i inne pokarmy nie będą stwarzać “konkurencji” dla naszego żelu (trutki pokarmowej)

Certyfikat prusaki karaluchy specjalisci - 3

Masz jakieś pytania lub propozycje?

Proszę, napisz o tym w komentarzu. 🙂

Certyfikat prusaki karaluchy specjalisci - 2