Muchy w domu mogą być prawdziwym problemem. Ich plaga może skutecznie uniemożliwić higieniczne przygotowanie posiłków, zaburza spokojny sen i stwarza ryzyko epidemiologiczne. Larwy muchy w domu mogą zanieczyszczać produkty spożywcze i być bezpośrednią przyczyną wielu chorób. Zobacz co na muchy w domu proponuje branża DDD i skorzystaj z wiedzy autorytetu w branży – prof. Ignatowicza.

Muchy w domu – zagrożenie epidemiologiczne

Muchy w domu stanowią zagrożenie dla zdrowia i higieny mieszkańców. Są nosicielami groźnych chorób i bakterii, które mogą przenosić na żywność i powierzchnie, na których lądują. Do chorób wywoływanych przez muchy i inne owady latające można zaliczyć zakażenie bakteryjne takimi bakteriami jak Salmonella, E. coli i Staphylococcus. wymienione mogą prowadzić do dolegliwości przewodu pokarmowego, w tym dur brzuszny.

Mucha domowa wytwarza również alergizujące enzymy i białka, co może być dokuczliwe dla alergików. Muchy są również przyczyną infestacji innymi pasożytam! Część osób nie wie, że latające muchy przenoszą również larwy innych owadów, które później rozwijają się w domu. Do takich „pasażerów na gapę” zaliczyć można np. pchły, czy kleszcze. Finalnie muchy uważane są za szkodniki. Niszczą produkty spożywcze, składają w nich larwy i doprowadzają do zanieczyszczenia powietrza. Co na muchy w domu sprawdzi się najlepiej?

Co nie działa skutecznie na muchy?

Domowe sposoby jak ogólnodostępny lep na muchy, spray owadobójczy, pułapki zapachowe, ocet jabłkowy, czy olejki (np. z lawendy) raczej są zawodne i z pewnością nie spowodują, że insekt więcej nie pokaże się w otoczeniu. Zamiast tracić środki na zawodny odstraszacz, skorzystaj z pomocy profesjonalistów, którzy dopasują właściwy preparat.

Biologiczny sposób na muchy w domu według prof. Ignatowicza

Biologiczne sposoby na muchy w domu i w najbliższej okolicy (ogródku, działce i ogrodzie) według prawdziwego autorytetu w branży DDD, Pana prof. Ignatowicza, opierają się na wykorzystaniu naturalnych wrogów tych owadów. Jednym z takich antagonistów jest parazytoid Hymenoptera, który składa swoje jaja w ciele muchy, co skutkuje śmiercią muchy. Innymi naturalnymi wrogami much są np. drapieżne owady, takie jak żuki, które żywią się larwami much i pająki, które odławiają dorosłe osobniki.

Jak jeszcze pozbyć się much z domu?

Prof. Ignatowicz proponuje także stosowanie tzw. feromonów seksualnych, które wabią muchy i uniemożliwiają im rozmnażanie. Inną metodą biologicznego zwalczania much są preparaty z bakteriami, takimi jak Bacillus thuringiensis. To środki bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ale zabójcze dla larwy muchy w domu. Wykorzystanie wymienionych metod zwalczania much może okazać się bardzo skuteczne i obojętne dla ekosystemu.

Co na muchy w domu? Metody chemiczne

Warto jednak pamiętać, że biologiczne metody zwalczania much – mimo że skuteczne – nie zawsze są wystarczające. Czasami należy zintensyfikować działania i sięgnąć po inne metody: chemiczną dezynfekcję i ozonowanie. To technologia, która sprawdzi się dobrze w przypadku dużych populacji tych owadów. 

Jak skutecznie pozbyć się much w domu i budynkach inwentarskich?

Wykorzystanie biologicznych sposobów na muchy w połączeniu z metodami chemicznymi oprysku sprawdzi się przy systemie ogólnej kontroli much. Metoda ta powinna stanowić integralną część zintegrowanego podejścia do zwalczania tego szkodnika. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków inwentarskich, w których opryskiwanie insektycydami jest niemożliwe lub gdy muchy stały się odporne na powszechnie stosowane środki owadobójcze i przedostają się z pomieszczeń gospodarczych do domów. 

Interesują Cię skuteczne i bezpieczne metody na muchy w domu i ich larwy? Zachęcamy do kontaktu! Od wielu lat specjalizujemy się w realizacji nowoczesnych i dyskretnych metod dezynsekcji z branży DDD. W naszej ofercie znajdziesz między innymi usługi jak: