Koronawirus został odkryty w Chinach pod koniec grudnia 2019 roku i rozprzestrzenia się na całym świecie, w Polsce cały czas eskaluje. Po zarażeniu infekuje narządy układu oddechowego z różnymi następstwami, u niektórych osób przebiega bezobjawowo lub wywołuje objawy typowe dla przeziębienia, ale w przypadku niektórych grup ludzi powoduje ciężkie zapalenie płuc.

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania wirusa z różnych powierzchni jest profesjonalna dezynfekcja, którą powinna wykonać specjalistyczna firma DDD dysponująca przeznaczonym do tego sprzętem. Nasza firma posiada odpowiednie przygotowanie i środki do podjęcia walki z zagrożeniem, jakim jest koronawirus. Oferujemy dezynfekcję chemiczną oraz ozonowanie gazem.

Rozprzestrzenianie się COVID-19

W bliskim kontakcie z zarażoną osobą (w domu, placówce medycznej, w sklepie, na ulicy) koronawirus jest przenoszony z osoby na osobę przez unoszące się w powietrzu kropelki. Wirus rozprzestrzenia się głównie za pomocą wydzielin pochodzących z okolic nosowo-gardłowych (przez ślinę, podczas kichania, przez wydzielinę z nosa oraz kaszel). Ponieważ COVID-19 może przetrwać kilka godzin poza ciałem (na powierzchniach) można go zabić, dezynfekując wszystkie powierzchnie za pomocą roztworów rozpylanych z użyciem specjalistycznego sprzętu, opryskiwaczy, zamgławiaczy, ozonatorów przemysłowych.

W porównaniu z innymi chorobami wywołanymi wirusami, śmiertelność wśród ludzi nie jest bardzo duża (tylko 4%), jednak trzeba podjąć wszystkie możliwe działania, aby zapobiec zakażeniu. Obecne doniesienia medialne pokazują, że już nie tylko osoby starsze, z chorobami współistniejącymi umierają na COVID-19, również młodzi ludzi padają jego ofiarą.

Badania medyczne prowadzone w celu rozpoznania koronawirusa, wykazały, że utrzymuje się on długo na różnych powierzchniach. Na przykład na plastiku, szkle i metalu może przetrwać nawet do dziewięciu dni, w powietrzu w postaci kropelek czyli wydzieliny wydalanej przez osoby zakażone (kaszel, kichanie) unosi się trzy godziny. Oznacza to, że koronawirus posiada dużą zaraźliwość dlatego trzeba podjąć stosowne działania.

Procedurę użycia środków dezynfekujących regulują określone wymagania sanitarne i epidemiologiczne. Nasza firma dezynfekcyjna jest gotowa do podjęcia czynności w celu przeprowadzenia dezynfekcji takimi metodami jak: zamgławianie ULV, oprysk szczegółowy i ozonowanie.

Skuteczność zwalczania koronawirusa COVID-19 potwierdzona badaniami naukowców

Zastosowanie tych środków w obecnej sytuacji daje skuteczne wyniki ponieważ nasze środki do dezynfekcji jak i sam ozon niszczy bardzo łatwo lipidową błonę koronawirusa sprawiając, że jego wirusowe właściwości wygasają.

W dodatku, badania przeprowadzone na Politechnice Warszawskiej na wydziale chemicznym w dniach 10-14 luty 2020r. potwierdzają stuprocentowe działanie wirusobójcze przeciwko SARS-COV-2 przy zastosowaniu tego preparatu z metodą zamgławiania ULV oraz oprysku szczegółowego.

Fakt ten potwierdza oficjalne zaświadczenie podpisane przez prof. dr hab. Inż. Sławomira Podsiadło.

Dezynfekcja chemiczna w walce z koronawirusem

Oferujemy duży wybór środków chemicznych, które można stosować w ramach dezynfekcji COVID-19. Warto odnotować, że są skuteczne przeciwko tej infekcji i ich stosowanie jest rekomendowane.

Dysponujemy specjalnie przeszkolonym personelem przestrzegającym wszelkich środków ochrony i zasad dezynfekcji.

Nasi specjaliści prawidłowo dobiorą potrzebną substancję i jej stężenie w walce z koronawirusem COVID-19. Dokładnie obliczą ilość koncentratu preparatu potrzebnego do przygotowania roztworu i zdezynfekują najważniejsze obszary, minimalizując wpływ wirusa na ludzi i środowisko.

Zamgławianie ULV to jedna ze skutecznych metod w walce z COVID-19

Zamgławianie ULV stosuje się nawet w pomieszczeniach i obiektach służby zdrowia dlatego tym bardziej można je stosować w mieszkaniach, biurach, magazynach czy obiektach przemysłowych.

Metoda zamgławiania, charakteryzuje się dużym zasięgiem, a jej zastosowanie wiąże się z wytworzeniem tak zwanej zimnej mgły. Zabieg polega na zastosowaniu odpowiedniego preparatu dezynfekującego, przy jednoczesnym wykorzystaniu korzyści wynikających z zastosowania wysokiego ciśnienia podczas rozpylania.

Rozchodząca się po pomieszczeniu mgła zabija wirusy, bakterie oraz inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Nie trzeba obawiać się uszkodzenia sprzętu znajdującego się w mieszkaniu, ponieważ rozpylany preparat nie tworzy mokrych miejsc, tylko je delikatnie zwilża i szybko odparowując. Nasza firma posiada doświadczenie w dobieraniu odpowiedniego środka chemicznego do dezynfekcji danego zagrożenia, dlatego do zamgławiania ULV wykorzystujemy tylko certyfikowane produkty zatwierdzone do walki z koronawirusem.

Czynności dezynfekcyjne wykonane przez naszych specjalistów oczyszczą Państwa dom, firmę uwalniając od panującego zagrożenia koronawirusa. Środki i ozonowanie przy okazji również zniweluje skutecznie wirusa grypy i inne choroby spowodowanych wirusami lub bakteriami.

Czy ozonowanie zabija koronawirusa?

Stosunkowo niedawno w sieci pojawiły się informacje, które przyciągnęły uwagę wielu osób. Mówi się, że ozonowanie jest jednym z najskuteczniejszych panaceum na koronawirusa.

Oczywiste jest, że takie tematy jak koronawirus COVID-19 i jego konsekwencje mówią o powadze sytuacji.

Wielu klientów naszej firmy dzwoni do nas z zapytaniem:

„czy ozonowanie faktycznie jest tak skuteczne, że może zwalczyć lub przynajmniej zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się i rozwoju koronawirusa?”

Powszechnie wiadomo, że ozon doskonale radzi sobie ze wszystkimi patogennymi, mikroorganizmami czyli bakteriami i wirusami. Jest on specjalnym związkiem, gazem, który może być stosowany do dezynfekowania dużych lub małych obszarów. Jednocześnie przedostaje się do najbardziej niedostępnych miejsc, umożliwiając ozonowanie maksymalnej powierzchni w dowolnym pomieszczeniu.

Warto wiedzieć, że ozonowanie jest ekologicznym zabiegiem, do wykonania, którego nie jest wykorzystywana substancja chemiczna, tylko silny utleniacz, jakim jest naturalny ozon. Wydostający się z ozonatora gaz niszczy napotkane wirusy oraz inne patogeny poprzez niszczenie ich lipidowej powłoki, po utracie której tracą swoje groźne właściwości.

Ozonowanie, a świat nauki

Współcześnie naukowcy potwierdzają, że ozonowanie pozwala w pełni skutecznie usunąć różnego rodzaju wirusy, co istotne w tym także koronawirusa COVID-19.

Istnieją jednoznaczne dowody potwierdzające, że ozon niszczy lipidową błonę koronawirusa. Oznacza to, że poza COVID-19, również poprzednie wersje wirusa – SARS i MERSskutecznie niszczone przez ozon.

W przeciwieństwie do zwalczania pleśni lub silnych nieprzyjemnych zapachów, niszczenie wszelkich patogennych mikroorganizmów nie wymaga dużej dawki ozonu.

Jednorazowe ozonowanie wystarcza, aby w ciągu 1-2 godzin pozbyć się większości znanych bakterii i wirusów. Oczywiście cykle dezynfekcji chemicznej powinny być regularne i dokładne, tak aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby spowodowanej np. koronawirusem COVID19.

Po zakończeniu ozonowania, wnętrze mieszkania odznacza się świeżym zapachem, jest możliwe do użytkowania od razu po jego przewietrzeniu i co najważniejsze wolne od groźnych patogenów. W dzisiejszych czasach przy zagrożeniu koronawirusem ozonowanie jest bardzo pożądane i wymagane, aby móc wrócić do normalności, sprzed pandemii.

Jeśli zostawicie 10 komentarzy pod tym artykułem upublicznimy oficjalne zaświadczenie z wydziału chemicznego Politechniki Warszawskiej

Więcej informacji na temat ozonowanie znajdziesz TUTAJ