Szczury to bardzo inteligentne gryzonie, które dość szybko zwiększają swoją populację. To właśnie dlatego profesjonalne odszczurzanie jest usługą, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega odszczurzanie, ile kosztuje i kto może z niego skorzystać.

Odszczurzanie – co to jest?

Odszczurzanie, czyli tzw. deratyzacja (”rat” to po ang. szczur) to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji tych groźnych szkodników. Warto wspomnieć, że myszy i szczury są często nosicielami wielu niebezpiecznych chorób. Do najpopularniejszych można zaliczyć np. choroby pasożytnicze, salmonellę, czy świerzb. Zdarza się również, że kontakt szczura z produktami spożywczymi może prowadzić do poważnych zatruć pokarmowych. Co więcej, szczury uznawane są za szkodniki – niszczą zbiory rolne, instalacje elektryczne, meble itp. Z pewnością nie jest to szkodnik, którego obecność da się tolerować.

Deratyzacja działa również na inne gryzonie. W Prusator możemy dopasować odpowiednią metodę do charakterystyki szkodnika: kuny, kreta, czy myszy. Odszczurzanie polega na wykorzystaniu profesjonalnych metod likwidacji gryzoni. Do najczęściej wykorzystywanych zalicza się: ustawianie karmników i pułapek, trutek, chwytaczy, klatek żywołownych (zwalczanie kun), czy trutek gazowych i odstraszaczy (zwalczanie kretów).

Ile kosztuje odszczurzanie?

Ceny deratyzacji są uzależnione od rodzaju szkodnika, skali problemu i środków wykorzystanych do deratyzacji. Wahają się od 240 złotych wzwyż.

Czy deratyzacja jest skuteczna? Co ile przeprowadzać proces?

Deratyzacja wykonana za pośrednictwem doświadczonej firmy specjalizującej się w branży DDD jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna, długoterminowa i dyskretna. Z usług deratyzacyjnych korzystają zarówno osoby prywatne, jak również właściciele biur, sklepów i lokali gastronomicznych.

Warto również podkreślić, że deratyzacja szczurów powinno być przeprowadzone prewencyjnie, jeszcze zanim zaobserwuje się pierwsze manifestacji obecności szkodników na danym terenie. To właśnie dlatego administracje, wspólnoty i osiedla mieszkaniowe przeprowadzają deratyzację dwa razy w roku. Najczęściej w okresie wiosny i na jesieni, kiedy ryzyko rozwoju plagi szczurów jest największe. Jednak warto pamiętać, że prewencja jest kluczem do sukcesu.

Zalecamy ponowne usługi co 3 miesiące.

Wiesz już, na czym polega odszczurzanie i kiedy warto z niego skorzystać. Zachęcamy do sprawdzenia oferty: deratyzacja Warszawa. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Do naszych usług zaliczane są, między innymi: