Olejek waniliowy, wtyczka do kontaktu, kadzidło, spray do ciała. Co odstrasza komary? Tak naprawdę teorii o skutecznym zwalczaniu komarów jest naprawdę dużo. Wiele osób testuje jedna za drugą, przekonując się o ich zawodowości na własnej skórze. Swędzące ugryzienia nie są jednak do zaakceptowania i zmuszają do poszukiwania nowych, skutecznych metod na odstraszanie komarów. Czy wiesz, jak pozbyć się komarów bez konieczności wykorzystywania toksycznych środków stosowanych na skórę?

Co odstrasza komary?

Jak się pozbyć komarów? Jedną z najpopularniejszych metod jest spryskiwanie ciała specjalnymi odstraszaczami. Te najskuteczniejsze zawierają jednak w sobie środek DEET, który przy długotrwałym stosowaniu może okazać się szkodliwy dla zdrowia. Czy nie lepiej jest po prostu wyprosić nieproszonych, skrzydlatych intruzów ze swojego mieszkania, domu i… ogrodu?

Dzięki nowoczesnym technologiom preparatów odstraszających i zaawansowanym maszynom do oprysków pozbycie się komarów ze swojego otoczenia jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli na przykład mieszkasz w domu i zastanawiasz się jak pozbyć się komarów z pokoju, nie jesteś skazany na kosztowne zakładanie moskitier w oknach, czy nawet spanie upalnym latem przy zamkniętym oknem. Jedną z niezawodnych metod na to, jak pozbyć się komarów jest wykonanie bezpiecznych oprysków: domu, lub ogrodu.

Jak się pozbyć komarów z ogrodu?

Odkomarzanie polega na dokładnym zabezpieczeniu powierzchni mieszkalnych i terenów zielonych otaczających Twój dom. Preparaty stosowane do wykonywania oprysków są bezpieczne dla zwierząt domowych, roślin ogrodowych i dzieci. Trwale oblepiają wszelkie powierzchnie, a także rośliny i trawę, emitując do powietrza nieprzyjemny dla komarów zapach, który skutecznie trzyma je z dala od Twojej posesji. Do najpopularniejszych substancji odstających komary zaliczyć można np.:

  • permetrynę,
  • cypermetrynę,
  • pyretroidy.

To substancje, które z powodzeniem można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Średni czas działania profesjonalnego oprysku wynosi około 2 miesiące. Jeżeli jednak preparat będzie poddawany intensywnych opadów atmosferycznych, środek może działać nieco krócej.

Profesjonalne odkomarzanie to najskuteczniejsza odpowiedź na to:

  • jak pozbyć się komarów z domu lub mieszkania,
  • jak pozbyć się komarów z działki i ogrodu,
  • jak pozbyć się komarów z piwnicy i innych pomieszczeń gospodarczych.

Jednym z poważnych problemów, który nie pozwala Ci na cieszenie się z własnego kawałka zieleni, spokojnej rekreacji na świeżym powietrzu, ale też odpoczynku we własnych czterech ścianach są uporczywe komary? Jak się ich pozbyć? Nie narażaj się na bezpośredni kontakt silnych środków owadobójczych. Odstaw spreje z DEET i innymi substancjami, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Skorzystaj z naszych usług! Oferujemy szeroki wybór współczesnych technik dezynsekcji. Sprawdź wszystkie na naszej stronie: dezynsekcja oferta.

Polecamy szeroki pakiet nowoczesnych rozwiązań na pomoc w walce ze szkodnikami i pasożytami: