Poruszają się w zawrotnym tempie i mogą naprawdę przestraszyć – to robaki w łazience! Jak się ich pozbyć? Przede wszystkim należy należy spróbować domowych metod. Istnieją sposoby na to, by robaki w łazienkach znalazły sobie inną przestrzeń do życia – niekoniecznie w naszym domu.

Czarne robaki w łazienkach – co to takiego?

Najczęściej występujące robaki w łazienkach to nic innego, jak rybiki cukrowe. Te czarne robaki w łazienkach charakteryzują się srebrnym połyskiem oraz wysoką ruchliwością. Ich ciało pokryte jest łuską; robaki w łazience mają również długie czułki, a także odwłok zakończony trzeba szczecinami. Robak łazienkowy upodobał sobie miejsca wilgotne, zatem najczęściej przebywa w łazience. Może się jednak zdarzyć, że z uwagi na brak pożywienia, przeniesie się on do kuchni. Robaki w łazience można spróbować wyeliminować domowymi sposobami. Jeśli jednak się nie powiodą, warto zgłosić się do specjalistów – na przykład firmy, która wykona dezynsekcje w Warszawie

Robaki w łazience – domowe sposoby

Tego typu robaki w łazience można usunąć przede wszystkim poprzez ograniczenie wilgotności w tym pomieszczeniu. W tym celu należy unikać suszenia prania w łazience, a także zainstalować w niej wentylator, który umożliwi znacznie lepszy przepływ powietrza. Doskonale sprawdzi się również pochłaniacz wilgoci.

Konieczne będzie również zlikwidowanie różnego rodzaju szczelin, w których rybiki mogą przetrwać cały dzień. Doskonale nada się do tego silikon, którym należy wypełnić tego typu przestrzenie. Można także użyć środków przeciwgrzybiczych, które zapobiegają powstawaniu kolejnych wnęk w kafelkowej fudze. Usunięcie takich przestrzeni sprawi, że robaki zwyczajnie nie będą miały miejsca do żerowania.

Kolejnym sposobem na to, jak wyeliminować robaki w łazience, jest odpowiednie jej naświetlenie. Rybiki nienawidzą światła, zatem taka przestrzeń nie będzie dla nich dłużej atrakcyjna.

Pomocne może być także używanie ziół oraz olejków eterycznych. Używa się zazwyczaj cynamonu, rozmarynu oraz goździków; robak łazienkowy nie przepada również za zapachem lawendy oraz cytryny.

Ostatnim sposobem na to, by czarne robaki w łazienkach zniknęły, jest używanie środków chemicznych. Warto jednak dodać, że ich użycie może wywołać różnego rodzaju alergie u domowników. Specyfiki są także dość drogie i należy ich używać w pewien określony sposób. Mogą one również nie zwalczyć wcale robactwa. W przypadku, gdy w łazience pojawia się karaluch, konieczna będzie dezynsekcja. Oferta firm zajmujących się takimi działaniami jest zazwyczaj atrakcyjna i pozwala na szybkie pozbycie się tego problemu.

Pluskwy w mieszkaniu – co robić?

W niektórych przypadkach środki chemiczne oraz domowe sposoby mogą być po prostu niewystarczające – zwłaszcza, gdy w mieszkaniu pojawią się pluskwy. Dezynfekcja całego pomieszczenia będzie wówczas konieczna!

Korzystanie z usług specjalisty z pewnością pomoże rozwiązać nawet bardzo zaawansowany problem z robakami w łazience czy innych przestrzeniach. Odpluskwianie w Warszawie czy okolicach nie jest wcale drogie, a z pewnością przyniesie ulgę każdej osobie, która miała nieprzyjemność natknąć się na robaki w swoim własnym domu!