Gdy zbliża się pora zimowa to wówczas do naszych mieszkań coraz częściej próbują się dostać różne zwierzęta szukające schronienia. W takim wypadku może dojść do tego, że w naszym domu zaczną pojawiać się gryzonie. Najczęściej pojawiają się one w takich miejscach jak piwnice czy strych. Szczur na strychu to może być dość poważny problem. Obecność szczura sygnalizują przede wszystkim odchody szczura, które w przypadku jego działalności w budynku mogą pojawiać się w różnych miejscach.

Usuwanie szczurów z mieszkań – odszczurzanie

Obecność różnych gryzoni w mieszkaniach można rozpoznać często po zapachu. W przypadku myszy czy szczurów da się wyczuwać charakterystyczny zapach amoniaku. Dodatkowo w przypadku szczurów charakterystyczne jest to, że prowadzą nocny tryb życia. W związku z tym w porach nocnych można usłyszeć różne dźwięki związane z działalnością szczurów. Powinien być to dla nas wyraźny znak, że konieczne będzie odszczurzanie Warszawa to przykład miasta, w którym obecnie odszczurzanie przeprowadza się niezwykle często. Wydawać, być się mogło, że szczury w tak dużym mieście jak Warszawa nie występują. Jednak z racji mnogości pożywienia wyrzucanego do śmieci to szczury mają idealne warunki do życia.

Ataki szczurów na ludzi – kiedy szczur atakuje?

W przypadku chęci zaatakowania szczura może on odpowiedzieć ugryzieniem. Wbrew pozorom ugryzienie szczura to nie jest tylko delikatne uszczypnięcie, które pozostawi szybko gojącą się ranę. Trzeba wiedzieć, że organizmy, jakimi są szczury choroby roznoszą bardzo często. Przede wszystkim mogą one roznosić świerzb czy też salmonellę. Wielokrotnie usłyszeć można też o przenoszeniu różnorakich pasożytów przez szczury i inne gryzonie, które mogą się w naszych domach zadomowić na dłużej. Warto jednak wyciągnąć wniosek, że ugryzienia szczurów mogą być problematyczne. W związku z tym jeśli tylko dostrzeżemy u siebie w domu problem z gryzoniami to należy zacząć bardzo szybko działać aby tenże problem rozwiązać.

Szczur wędrowny – ciekawostki

Jedną z często słyszanych ciekawostek na temat szczurów wędrownych jest to, że jego zęby rosną z prędkością od 2 do 3 milimetrów, w czasie jednej doby. Można się więc łatwo domyślić jak szybko rośnie szczur jako całość.

Jeśli dodatkowo ma on łatwy dostęp do dużej ilości pożywienia to ten wzrost będzie jeszcze szybszy. Niektórzy zdążyli się już przekonać o tym, jak bolesne bywa ugryzienie szczura. Jednak mało kto wie o tym z jak dużą mocą gryzą szczury. Nacisk zębów szczura podczas ugryzienia sięga do 1700 kg na cm2.

Natomiast częstotliwość ugryzień jest jeszcze bardziej zaskakująca. Otóż szczury gryzą od 5 do 7 razy na sekundę.

Czy szczury są groźne – jakie choroby przenoszą?

Pamiętać należy o tym, że każde takie ugryzienie może skończyć się zarażeniem poważną chorobą. W przypadku szczurów bywa niestety tak, że roznoszą nawet do 60 różnych chorób.

Pamiętna epidemia dżumy była związana właśnie ze szczurami, które pośrednio pomagały się transportować pchłom przenoszące właśnie tą chorobę, to one były odpowiedzialne za rozpowszechnienie dżumy w Europie.

Z racji dużej ilości szczurów na świecie rozprzestrzenianie się choroby przebiegało w bardzo szybkim tempie.

Podsumowanie odszczurzania w Warszawie

Jeśli zwyczajnie nie masz ochoty na samodzielne pozbywanie się szczurów, najlepiej zasięgnąć pomocy naszego specjalisty. Nasza firma oferuje sprawdzone, szybkie, a przede wszystkim skutecznie sposoby na pozbycie się tych nieproszonych gości jakimi są szczury w Warszawie i okolicach!

Zapraszam do kontaktu pod nr +48 733-788-282 w godzinach 8:00 – 20:00 w tygodniu. Nasz konsultant, Marcin chętnie pomoże dograć szczegóły.

mgr Bartosz Szymański