Jeszcze kilka lat temu wydawałoby się, że odpluskwianie różnymi środkami chemicznymi okazało się skuteczne i pluskwy w krajach rozwiniętych zostały wytępione. Niestety teraz widzę ich powrót. A specjaliści od skutecznej dezynsekcji są znowu pilnie poszukiwani.

Pluskwy domowe mają zaledwie kilka milimetrów długości i szerokości. W dodatku są płaskie i wchodzą w najmniejsze szczeliny, o ile oczywiście nie są opite naszą krwią. Stąd biorą się problemy ze skutecznym odpluskwianiem. Insekty trudno jest zobaczyć, a ich obecność w domu najszybciej odkryjemy, kiedy zobaczymy już ślady ugryzień. Gdy ustalimy, że mamy w domu pluskwy, nie liczmy na to, że pozbędziemy się ich sami. Z tego powodu warto wybrać doświadczone firmy w zwalczaniu pluskiew domowych.

Dlaczego nie powinniśmy sami przeprowadzać zabiegu odpluskwiania?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Możemy się po prostu zatruć, a nasze działania mogą się okazać nieskuteczne, co więcej bezsensownie wydamy pieniądze. Bo niewiedza kosztuje – zły wybór środków do zwalczania pluskiew może nas kosztować poczwórnie: zdrowie, pieniądze i cenny czas oraz zwiększenie odporności pluskwy domowej na środki owadobójcze.

Domowe sposoby odpluskwiania i działanie na własną rękę często nie przynoszą rezultatów ponieważ trzeba wiedzieć jakich środków użyć i jak skutecznie użyć ich do dezynsekcji. Jeżeli nie odniesiemy sami sukcesu i nie pozbędziemy się pluskiew, to i tak będziemy musieli znaleźć specjalistę od zwalczania insektów i zapłacimy za to w końcu potrójnie zamiast od razu zlecić taki zabieg profesjonalistom. Lokatorzy często robią drogie remonty, wyrzucają łóżka i kupują nowe, bo myślą, że to wystarczy, ale pluskwy ukrywają się także w listwach, gniazdkach czy innych szczelinach! Czasami, zdesperowani myślą o ucieczce od uciążliwych owadów, czyli… przeprowadzce co jest kosztowne i często zmienia dotychczasowy tryb życia.

Skuteczne metody odpluskwiania. Dlaczego powinniśmy wybrać zamgławienie ULV?

Zamgławianie ULV wraz z użyciem sprawdzonych środków wysokiej jakości z zawartością pyretroidów i zintegrowanych metod IPM jest uważane za najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodę walki z pluskwami, ale także z prusakami, pchłami, karaluchami i innymi owadami. Wytwarzane w ten sposób maleńkie krople są w stanie dotrzeć do najmniejszych szczelin i kryjówek tych owadów.

Inne dostępne metody zwalczania pluskiew domowych.

Oprócz zamgławienia ULV możemy też wybrać inne metody zwalczania insektów. Oprysk ciśnieniowy jest skuteczny w walce nie tylko z pluskwami domowymi, ale także z prusakami, karaluchami, mrówkami, pchłami, molami, rybikami, gryzkami, psotnikami, szubakami, muchami i innymi owadami. Oczywiście zależy to od dobrania odpowiednich preparatów i doświadczenia w ich zwalczaniu. Z kolei wymrażanie i ogrzewanie mieszkania są mniej skuteczne i mogą się wiązać z zagrożeniami dla ludzi, zwierząt czy wyposażenia mieszkania. Dlatego lepiej skorzystać z możliwości innego zwalczania pluskiew, jakim jest zamgławianie ULV + metod IPM, które jest rekomendowane przez nas ze względu na skuteczność.

Skąd się biorą pluskwy domowe w naszych domach?

Oczywiście, kiedy już pluskwy pojawią się w naszych mieszkaniach zastanawiamy się skąd się tu wzięły. Winę najczęściej zrzucamy na sąsiadów, którzy zapewne nie utrzymują porządku, ale prawda jest taka, że te owady możemy przenieść do domu sami korzystając z noclegu w hotelach, hostelach czy schroniskach, a nawet przebywając w szpitalu. Mogą też trafić do nas wraz z naszymi gośćmi, albo pluskwy możemy przywieźć z zagranicznej wyprawy. Groźne mogą się też okazać transporty mebli lub nieszczelności w mieszkaniach. Tak, tak w tym ostatnim przypadku winę za obecność uciążliwych insektów możemy wreszcie zrzucić na sąsiadów. Rzadziej, ale też można się z tymi groźnymi owadami spotkać w komunikacji miejskiej, pociągu, autobusie, kinie, a nawet w teatrze…

Jak wyglądają ugryzienia przez pluskwy?

Naszą uwagę powinny zwrócić trzy – cztery (czasem pojedyncze) charakterystyczne ugryzienia na odsłoniętych, nieowłosionych częściach ciała w linii lub trójkącie. Ugryzieniom często towarzyszy obrzęk oraz świąd podobny jak po ugryzieniu komara. Jednak nie u wszystkich pogryzionych przez te insekty występują takie ślady. Wszystko zależy od naszego organizmu. Ślady ugryzień pluskwy domowej są najczęściej widoczne po nocy. Kiedy je odkryjemy to ostatni dzwonek alarmowy – musimy przeprowadzić odpluskwianie.

Gdzie szukać pluskiew domowych?

Pluskwy mogą być w zasadzie wszędzie. Chowają się w małych szparach i szczelinkach w naszych łózkach, ale także pod łóżkami lub nad łóżkami, za obrazami, zdjęciami – w ciemnych miejscach, gdzie nikt nie zagląda. Szczególnie więc jesteśmy narażeni na te owady w naszych sypialniach. Pluskwy domowe są bowiem bardzo leniwe i starają się mieszkać jak najbliżej żywiciela. Insekty podążają za emisją ciepła i dwutlenku węgla.

Jak wspierać walkę z pluskwami domowymi sposobami?

Do odpluskwiania najskuteczniejsze są wysokie temperatury. Insekty i ich jaja giną bowiem w temperaturze powyżej 45 stopni C. Proponujemy więc pranie pościeli, poszewek i prześcieradeł, a także piżam, wystawanie ich na słońce w czarnych workach, o ile pozwala na to odpowiednio wysoka temperatura, a w skrajnych sytuacjach nawet polewanie wrzątkiem. To może pozwolić nam na skuteczne zwalczanie tych insektów.

Jednak najskuteczniejsze jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy, która zajmuje się dezynsekcją (odpluskwianiem).

Specjalizujemy się w zwalczaniu pluskwy domowej od wielu lat dzięki czemu mam bardzo duże doświadczenie poprzez przeprowadzenie setki takich zabiegów oraz liczne szkolenia naszych wykonawców. Warto skorzystać z usług naszych specjalistów, którzy wiedzą, jak walczyć z tak trudnymi i odpornymi owadami. Korzystanie z niesprawdzonych usług, środków i domowych sposobów (zdarzają się sytuacje, że ludzie próbują walczyć z pluskwami za pomocą octu, przez co mogą na przykład podrażnić swoje drogi oddechowe), może się wiązać z narażeniem naszego zdrowia na niebezpieczeństwo. Zdarzają się bowiem firmy, które korzystają z szybkich, ale bardzo ryzykownych, bo toksycznych środków do odpluskwiania, jak na przykład metoda gazowa, która jest szkodliwa dla dróg oddechowych, a także skóry i jest zakazana do stosowania w lokalach mieszkalnych.

Zwalczamy pluskwy domowe szybko, skutecznie, dyskretnie oraz dajemy gwarancje na swoje usługi nawet do 6 miesięcy. Jesteśmy sprawdzonym sojusznikiem w walce z insektami w Warszawie i okolicy Warszawy. Jeśli masz problem z pluskwami warto sprawdzić naszą ofertę usług oraz ich skuteczność, chętnie podejmiemy wyzwanie!

Zapraszamy do kontaktu.

Więcej informacji na temat pluskwy domowej i ich życia znajdziesz TUTAJ