W Twoim domu pojawiły się robaki i nie wiesz, z jakim gatunkiem masz do czynienia? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, który wyjaśnia dokładnie jak wyglądają karaluchy, a także czym właściwie różnią się od prusaków.

Jak wygląda karaluch domowy?

Karaluchy i prusaki to owady, które mogą czasem pojawić się w domach oraz mieszkaniach. Istnieje jednak między nimi wiele różnic, dzięki którym łatwiej jest określić, z którym właściwie robakiem mamy problem. Wiedza na temat tego, który gatunek owadów zasiedlił się w naszym domu, pozwoli na znacznie szybsze znalezienie skutecznego rozwiązania.

Jak wygląda karaluch i prusak? Karaluchy mają twarde, błyszczące pancerze oraz aż trzy pary odnóży. Umożliwia im to niezwykle szybkie przemieszczanie się po różnych powierzchniach. Zarówno samce, jak i samice występują w kolorze ciemnobrązowym i mogą mieć nawet do trzech centymetrów. Cechą charakterystyczną u samców są dość dobrze rozwinięte skrzydła, które zakrywają pancerz; w przypadku samic nie występują one praktycznie w ogóle. Karaluchy mogą łatwo przystosować się do panującego klimatu. Zdarza się, że przebywają w piwnicach oraz kanałach, zatem niestraszna jest im wilgoć czy zimno. Z powodzeniem odnajdą się także w ciepłych przestrzeniach – możliwe jest, że w poszukiwaniu pożywienia wejdą nawet do łóżka!

Prusaki są z kolei nieco mniejsze – dorosłe osobniki mają zaledwie 1,5 cm. Owady te odznaczają się jasnobrązowym kolorem z dwoma ciemnymi pasami na pancerzu. Nie mają żadnych skrzydeł, niezależnie od płci. W przeciwieństwie do karaluchów, prusaki nie znoszą zimna – stąd też najpopularniejszym domowym sposobem na to, by się ich pozbyć, jest znaczące wyziębienie domu. Prusaki przebywają wyłącznie w ciepłych pomieszczeniach, dzięki czemu dość łatwo jest znaleźć ich kryjówkę.

Jak skutecznie pozbyć się karaluchów?

Obniżenie temperatury w mieszkaniu czy domu nie sprawdzi się niestety w przypadku karaluchów. Jak zostało wspomniane wyżej, owady te łatwo przystosowują się do okoliczności – w tym również temperatury. Jak zatem pozbyć się takich niepożądanych gości?
Najlepszym rozwiązaniem będzie dezynsekcja Warszawa. Proces taki zakłada użycie wyłącznie specjalistycznych środków do tego, by całkowicie wyeliminować z danej przestrzeni karaluchy. Oferta dezynsekcji zakłada kompleksowe pozbycie się problemu! Skorzystanie z pomocy specjalisty jest w atrakcyjnej cenie i może przynieść mieszkańcom ogromną ulgę. Jedną z oferowanych usług jest także dezynfekcja pluskwy. Te niepozorne stworzenia mogą być naprawdę dokuczliwe – zwłaszcza, że żywią się ludzką krwią i mogą boleśnie gryźć. Odpluskwianie Warszawa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto musi toczyć nierówną walkę z robakami w swoim domu bądź mieszkaniu. Użycie specjalnych preparatów to możliwość cieszenia się wolną od owadów przestrzenią już w kilka godzin od zamówienia specjalistów z firmy dezynsekcyjnej. Takie działanie może wyeliminować również problem z innymi robakami, które w wielu przypadkach mogą być całkowicie niewidoczne dla mieszkańców.