Malutkie robaczki w domu to nieproszeni goście, którzy skutecznie zakłócają codzienne życie domowe. Jest wiele rodzajów tego typu insektów – niektóre z nich są wyjątkowo trudne do usunięcia, przenoszą groźne infekcje oraz zanieczyszczają pożywienie. W mieszkaniu, domu lub jakimkolwiek innym miejscu, np. siedzibie firmy, mogą nagle pojawić się małe, brązowe robaczki na parapecie czy w szafkach. Istnieją warunki, które bardziej sprzyjają zasiedleniu się insektów w domu. Małe, brązowe robaki czy w jakimkolwiek innym kolorze często lubią miejsca pełne kurzu, wilgoci i brudu. Ukrywają się też zazwyczaj w pomieszczeniach bogatych w zakamarki. Niektóre insekty chowają się w pościeli, drewnianych meblach, dywanie oraz ubraniach. Malutkie czarne, białe i brązowe robaczki pojawiają się w domu, a następnie rozmnażają bardzo szybko dzięki stałemu dostępowi do jedzenia i sprzyjającej temperaturze panującej w pomieszczeniach. Jak pozbyć się robaków z domu? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, z jakimi szkodnikami mamy w danym przypadku do czynienia.

Małe i brązowe robaki w domu

Małe, brązowe robaczki w domu to np. popularne kuchenne pasożyty takie jak żywiaki chlebowce. Są to żuki o niewielkim rozmiarze żerujące w mące, przyprawach w proszku, suchym pieczywie, suszonych owocach grzybach i warzywach. Jak widzisz, te małe, brązowe robaki w domu wybierają suche pożywienie. Niestety, żywiak chlebowiec może także uszkodzić lekarstwa, skórzane ubrania oraz książki. Małe, brązowe robaczki w mieszkaniu najczęściej występują w kuchni, gdzie żerują na pożywieniu, jednak mogą pojawić się także w łóżku, w którym karmią się organicznymi odpadami i krwią. Skąd biorą się małe, brązowe robaczki w domu lub mieszkaniu? Może się zdarzyć, że przyniesiesz je razem z zanieczyszczonym pożywieniem. Ponadto z łatwością dostają się one do wnętrz, wlatując przez otwarte i niezabezpieczone siatką okno. Na małe, brązowe robaczki w domu możesz natknąć się w szafkach kuchennych lub na parapecie. Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom przed żywiakiem chlebowcem, załóż w oknach moskitierę. Niestety nie zawsze małe, brązowe robaczki da się usunąć domowymi sposobami. W końcu mogą się one na tyle rozprzestrzenić, że bez profesjonalnych środków lub usług dezynsekcyjnych pozbycie się szkodników będzie niemożliwe. Jeśli malutkie robaczki w domu to problem, z którym obecnie się zmagasz, polecamy nasze usługi dezynsekcji w Warszawie i okolicach.

Małe i czarne robaczki w domu

Malutkie, czarne robaczki w domu to kolejne popularne szkodniki, które skutecznie zakłócają spokój „legalnym” domownikom. Odkrywając tych niechcianych mieszkańców we wnętrzu swojego mieszkania, można poczuć spore przerażenie. Osoba, która po raz pierwszy spotyka się z małymi, czarnymi robaczkami, nie wie zazwyczaj, na ile są one groźne, czy przenoszą infekcje i zanieczyszczają pożywienie. Do tego typu insektów zaliczamy bardzo popularnego karaczana wschodniego – nazywanego też karaluchem. Jest on dość sporym owadem, którego wygląd wywołuje obrzydzenie. Karaczan wschodni ma około 3 centymetrów długości. Jego spłaszczone ciało umożliwia mu wejście w niemal każdą szczelinę. W ciągu dnia te malutkie, czarne robaczki przebywają zazwyczaj w ukryciu. Dopiero pod osłoną nocy wychodzą ze swoich kryjówek i żerują. Co zjadają karaczany wschodnie? Te malutkie, czarne robaczki w domu spożywają właściwie wszystko. Jedzą pieczywo, kaszę, ryż, mąkę, warzywa, włosy, tkaniny, papier, a nawet kał oraz skórę. Malutkie, czarne robaczki w domu ukrywają się przed ludźmi. Możesz jednak odkryć ich obecność, wiedząc, gdzie zazwyczaj przebywają. Karaczany wschodnie najczęściej znajdziesz w kuchni ze względu na bliskość pożywienia oraz w łazience. Malutkie, czarne robaczki w domu ukrywają się pod szafkami i za nimi, pod zlewem oraz w rurach.

Malutkie, białe robaczki w mieszkaniu

Malutkie, białe robaczki w domu to m.in. psotniki zakamarniki, czyli gryzki. Mają przezroczyste ciało o długości około 2 centymetrów, długie nogi i czułki. Te malutkie, białe robaczki w domu żerują na sypkich produktach: kaszach, mące, ryżu, przyprawach i budyniu w proszku. Samica gryzka składa setki jaj, których nie zobaczysz gołym okiem. W związku z tym, jeśli dostrzeżesz w domu malutkie, białe robaczki, musisz pozbyć się wszystkich produktów znajdujących się w pobliżu insektów. Następnie należy starannie wyczyścić szafki oraz kupić pojemniki żywnościowe. Inne malutkie, białe robaczki w domu to mączniki młynarki. Ich larwy znajdziesz w kaszy, ryżu lub mące. Jak pozbyć się robaków z domu? Podobnie jak w przypadku gryzków musisz wyrzucić wszystkie produkty, które stały w pobliżu miejsca, w którym przebywał insekt. Bardzo możliwe bowiem, że znajdują się w nich jaja mogące spowodować zatrucie u człowieka. Następnie dokładnie umyj szafki i kup pojemniki na nową żywność. Jeśli uważasz, że nie pozbędziesz się malutkich białych robaczków w domu samodzielnie, skorzystaj z usług Prusatora. Przeprowadzamy skuteczną dezynsekcję, dezynfekcję i odpluskwianie w Warszawie i okolicach.

Jak się pozbyć małych robaczków?

Zastanawiasz się, jak pozbyć się robaków z domu? Jednym z domowych sposobów jest zastosowanie ziół. Wykorzystując lawendę, pozbędziesz się moli, które nie lubią jej zapachu. Mięta zaś ułatwi Ci usunięcie mrówek. Zniechęcić malutkie robaczki w domu do przebywania w Twojej kuchni czy łazience możesz również za pomocą częstego sprzątania i dokładnego usuwania kurzu ze wszystkich zakamarków. Warto również wietrzyć wnętrza, by nie stały się zbyt zawilgocone oraz regularnie myć naczynia, sprzątać resztki żywności i prać ubrania. Dobrze jest też przesypać mąkę, kaszę, ryż i przyprawy do plastikowych lub szklanych pojemników. Jak pozbyć się małych czarnych robaczków, białych i brązowych, takich jak karaluchy czy gryzki? W ich przypadku użyj specyfików owadobójczych lub skorzystaj z usług dezynsekcji Prusatora w Warszawie i okolicach. Jak widzisz, ważne jest nie tylko to, jak pozbyć się robaków z domu, lecz także kwestia ochrony przed nimi. Aby małe czarne, białe czy brązowe robaczki nie pojawiły się w mieszkaniu, warto uszczelnić wszelkie szpary przy oknach, drzwiach i rurach. Latem, gdy częściej otwieramy okna, należy zabezpieczyć je moskitierą. Dzięki niej nie będziesz obawiać się nie tylko odwiedzin latających insektów, lecz także pełzających mrówek czy karaluchów. Prusator to firma, która oferuje dezynfekcję, dezynsekcję, deratyzację, odpluskwianie i ozonowanie. Działamy skutecznie, bezpiecznie i dyskretnie. Jeśli chcesz usunąć niechcianych gości ze swojego domu, skorzystaj z naszej oferty.

Już wiesz, jak pozbyć się małych, czarnych robaków, białych i brązowych. Niestety samodzielne poradzenie sobie z tego typu intruzami często bywa skazane na porażkę. Malutkie robaczki w domu nie tylko wzbudzają obrzydzenie i powodują konieczność pozbycia się wielu sypkich produktów spożywczych. Często też przenoszą niebezpieczne infekcje. Dlatego jeśli tylko zauważysz malutkie robaczki w domu, jak najszybciej zareaguj!