Czy zdarzyło Ci się znaleźć w swoim domu robaki podobne do pluskwy? Niestety, takie insekty mogą pojawić się w każdym pomieszczeniu. Nie warto jednak panikować – tego typu owady można bowiem skutecznie wytępić.

Owady podobne do pluskwy domowej

Inwazja owadów w domu czy mieszkaniu nie jest wcale taka rzadka. Co ciekawe, sytuacje takie nie zdarzają się wcale w brudnych i zaniedbanych mieszkaniach. Czarny robak podobny do pluskwy może zostać przyniesiony do domu przez domownika – na przykład wraz z zakupami. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Przede wszystkim konieczne będzie rozpoznanie tego owada, który zdecydował się zaatakować nasze mieszkanie.

Jeśli w domu pojawia się robactwo, zazwyczaj są to pluskwy. Te uciążliwe owady żywią się ludzką krwią, zatem chętnie gryzą człowieka. Zadomawiają się w łóżku, kanapie, a także fotelach. Niestety, pluskwy szybko się rozmnażają, atakując coraz to nowe przestrzenie. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku znalezienia tych owadów w swoim domu, jest odpluskwianie. W Warszawie tego typu usługi są dość przystępne cenowo i mogą przynieść oczekiwany rezultat. Dezynfekcja pluskwy trwa bardzo krótko – już po kilku godzinach klient może cieszyć się całkowicie wolnym od wszelkiego robactwa mieszkaniem.

Co jest podobne do pluskwy?

Nie zawsze jednak mamy do czynienia bezpośrednio z pluskwami. Często mylone z nimi są małe prusaki. Oba te owady mają dość podobny kolor – osoby, które nie posiadają wiedzy na temat ubarwienia poszczególnych robaków, mogą zatem z łatwością je pomylić. Jaka jest różnica? Prusaki mają zdecydowanie mniej spłaszczone ciało; nie posiadają również wydłużonego tułowia, a co bardziej charakterystyczne – poruszają się dużo szybciej, niż wspomniana już pluskwa.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na miejsce żerowania poszczególnych owadów. Prusaki zdecydowanie trzymają się takich miejsc, które zapewniają im dostęp do pokarmu. Znaleźć je można zatem w kuchni albo łazience – żywią się bowiem resztkami pożywienia, papierem toaletowym, a nawet włosami. Pluskwa z kolei – jak zostało już wspomniane, żywi się krwią organizmów stałocieplnych. Atakuje ludzi, a także zwierzęta domowe i przebywa głównie tam, gdzie ma do nich nieograniczony dostęp.

Rozpoznanie owadów znacznie ułatwia przeprowadzenie czynności mających na celu wyeliminowanie tych szkodników. Warto jednak od razu zaznaczyć, że zazwyczaj polecane domowe sposoby mogą nie przynieść żadnego rezultatu. Robactwo w domu stanowi jednakże ogromny dyskomfort – należy zatem podjąć wszelkie próby, by jak najszybciej się go pozbyć.
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie do tego specjalistów. Oferta dezynsekcji jest kompleksowa i pozwala raz na zawsze uporać się z tymi nieproszonymi gośćmi. Dezynsekcja w Warszawie jest również stosunkowo tania, zatem usługi takie są dostępne dla każdego. Czynności wykonywane są przy użyciu specjalistycznych środków, które gwarantują szybkie pozbycie się problemu. Jeżeli zatem znajdziesz w swoim domu robaki podobne do pluskwy, koniecznie sięgnij po fachową pomoc.