1)Metoda żelowa ( inaczej kremowa wykonywana żelem, kremem, pastą, gelem – stosowane wyłącznie na prusaki, karaluchy, mrówki, mrówki faraona) – jest to aplikacja środka owadobójczego w formie trutki pokarmowej w formie żelu. Preparat nanosi się na powierzchnie w miejscach  kryjówek i na drodze występowania prusaków i karaluchów (listwy przypodłogowe, pod szafkami, za szafkami, nawiasy w szafkach, prowadnice w szufladach, szczeliny, rury, kratki wentylacyjne i inne miejsca gromadzenia się insektów). Preparaty żelowe stosuje się głównie na owady z rodziny karaczanów ( prusaki, karaluchy). Środki te wykorzystują „reakcje łańcuchową” (osobniki zarażają się przez kontakt z zakażonymi osobnikami lub przez ich zwłoki). Nie trzeba chować jedzenia ani się przygotowywać do tego zabiegu.

Metodę żelową cechuje dyskrecja, skuteczność, ale przede wszystkim duże bezpieczeństwo i brak jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań do jej wykonania. Jest uznawana za najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę (dlatego na ta metodę dajemy 6 miesięcy gwarancji skuteczności).

Nie ma konieczności wietrzenia i opuszczania pomieszczeń po dezynsekcji ani w trakcie. Dlatego można ją stosować w gastronomii, szpitalach, hotelach, żłobkach i przedszkolach. Środki owadobójcze w postaci żelu można stosować przy obecności domowników lub pracowników bez konieczności przerywania pracy.

Preparaty działają nawet do 12 miesięcy i przez ten czas aktywnie chronią obiekt.

Nowoczesne środki stosowane przez Nas potrafią skutecznie wytępić owady odporne na insektycydy chloroorganiczne, fosforoorganiczne i karbaminianów. Działają paraliżująco poprzez układ pokarmowy oraz bezpośredni kontakt ze środkiem.

Chcesz wiedzieć więcej ? Kliknij na „metoda żelowa”.

2) Metoda opryskowa (inaczej klasyczna, kontaktowo-żołądkowa, kropelkowa , oprysk – stosowane na większość owadów, pchły, pluskwy, prusaki, karaluchy, mole, rybiki, muchy, komary i inne) – jest to metoda polegająca na nanoszeniu cieczy użytkowej na powierzchnie, przy pomocy różnego typu opryskiwaczy. Opryskiwanie ma na celu zwilżenie powierzchni substancją aktywną, zarówno w formie gotowego do użycia produktu jak również roztworu płynnej emulsji bądź proszku w formie koncentratu. Preparaty wykorzystywane w dezynsekcji opryskowej posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Metoda stosowana przeciwko wszystkim owadom. Działanie owadobójcze następuje w wyniku spożycia preparatu przez owady jak również poprzez kontakt owadów z powierzchnią na którą środek był naniesiony.Owad ginie w ciągu kilku godzin od kontaktu.

Metodę opryskową cechuje szybkość uzyskanych efektów po wykonanym zabiegu, efekty są widoczne max. w ciągu 2-3 godzin. Preparaty opryskowe wykazują aktywną ochronę pomieszczeń do 2 – 4 tygodni*.
Do tego zabiegu należy przygotować mieszkanie, gdyż preparat nie może mieć kontaktu z żywnością, a także z innych względów należy min.:

  • w przypadku pluskwy domowej należy wyprać w pralce wszystkie ubrania (pidżamy itp.), które miały kontakt z łóżkiem, jak również prześcieradła, poszewki, koce, kołdry, poduszki, firanki itp. w temperaturze 50-60 st. ( ubrania), resztę tkanin (70-90 st.) – można także zastosować prasowanie żelazkiem, traktowanie rzeczy parą myjką parową i inne technologie pozwalające ogrzać materiały, pomieszczenia tym samym zabić wszystkie stadia pluskwy domowej.
  • wyjąć wszystko z szuflad, schowka, komory łóżek ( dotyczy pluskwy domowej)
  • rozłożyć łóżku na części pierwsze ( jeśli jest taka możliwość dotyczy pluskwy domowej)
  • odsunąć łóżka i inne meble od ścian w pokojach (jeśli jest taka możliwość i zabieg dotyczy pluskwy),
  • zdjąć obrazy, zegary, maskownice kątowników, podpórek itp. (pod którymi może chować się pluskwa domowa)
  • odłączyć urządzenia elektryczne od zasilania (w przypadku pluskwy domowej to tylko urządzenia RTV w pokojach),
  • schować maskotki i zabawki dzieci
  • schować żywność która jest na wierzchu (żywność w opakowaniach nie trzeba chować)
  • zamknąć okna ( na czas zabiegu jak i po nim min. 1-3 godz.)

Dzieci, kobiety w ciąży, alergicy, astmatycy, osoby starsze, chore i zwierzęta,  nie powinny przebywać podczas tej metody w pomieszczeniach. Jedna osoba powinna zostać w mieszkaniu, która otrzyma od nas maseczkę ochronną, Po przeprowadzonym oprysku zazwyczaj należy opuścić lokal na 1 godziny bądź 3 godziny (w zależności od użytych substancji , 2 bądź 3 generacji), następnie po powrocie należy przewietrzyć mieszkanie przez min. 1 godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej ? Kliknij na „metoda opryskowa”.

3) Metoda gazowa( inaczej fumigacja, gaz, gazowanie – stosowane na większość owadów, pchły, pluskwy, mole, prusaki, karaluchy i inne) jest to metoda polegająca na stosowaniu preparatów chemicznych tworzącymi lotne związki, opary. Preparaty występują najczęściej w formie świeć dymnych, pojemników samo opróżniających, pastylek, tabletek i płytek. Substancja czynna wykazuje działanie po przez drogi oddechowe – wymaga opuszczenia pomieszczenia od 12 do 48 godzin.

Środki gazowe należą do grup szczególnego ryzyka.

Metodę gazową wykorzystuje się w wyjątkowych przypadkach !!!

Najczęściej w dezynsekcji silosów zbożowych, produktów z importu w kontenerach, maszyn, a nawet całych budynków i budowli. Gazowanie (fumigacja) jest groźne, niebezpieczne, a jak pokazują statystyki  również chorobotwórcze  dlatego nie powinno być stosowane w budynkach mieszkalnych między innym w takich jak: mieszkania, dom, blok, hotel, hostel, dom opieki, restauracja, przychodnia, szpital itp.).

Chcesz wiedzieć więcej ? Kliknij na „metoda gazowa”.

Zapraszamy również do odwiedzenia linku poniżej gdzie znajdą Państwo więcej informacji, aktualności, rabaty, porady dotyczące zwalczania pluskiew i innych szkodników, a także opinie i recenzje innych klientów z portali społecznościowych: 

Opinie i recenzje klientów