Przez długie lata twierdzono, że obecność prusaków w domach to już przeszłość. Twierdzono bowiem, że zarówno te owady jak i wiele innych osiedlają się w domach tylko wówczas gdy nie utrzymuje się w nich odpowiedniego stopnia czystości. Niemniej jednak trzeba wiedzieć, że nie do końca jest to prawdą. Wiele przypadków obecności prusaków w domach związana jest z czymś zupełnie innym. Tak czy inaczej, trzeba wiedzieć, w jaki sposób z prusakami walczyć, aby ich misja osiedlania się w naszych mieszkaniach bardzo szybko zakończyła się niepowodzeniem.

Powody występowania prusaków w domach, mieszkaniach i firmach

Nie da się ukryć, że coraz większym problemem w domach są prusaki Warszawa to natomiast przykład miasta, w którym można często usłyszeć o problemie polegającym na obecności tych owadów w domach. Małe prusaki są czasami dość trudne do dostrzeżenia w mieszkaniach. Natomiast ich obecność może sprawić, że bardzo szybko populacja tych robaków się zwiększy. Niebezpieczne są nie tylko prusaki choroby przenoszone są również przez pluskwy czy inne owady, jakie mogą mieszkać razem z nami w naszych domach. Najczęściej spotykanym przypadkiem rozprzestrzeniania się owadów po różnych mieszkaniach jest korzystnie z kanałów wentylacyjnych. Jeśli w jednym mieszkaniu w bloku zalęgną się prusaki to po jakimś czasie mogą one opanować cały budynek. W takim przypadku nie ma większego znaczenia czy dbamy o higienę w naszym domu czy też jesteśmy z nią na bakier.

Czym zwalczać owady takie jak prusaki, karaluchy?

Jeśli w naszym domu pojawiają się prusaki, robaki czy inne owady to nie warto panikować. Dzięki nowoczesnym technikom stosowanym przy dezynsekcji można skutecznie i bardzo szybko zażegnać problem. Szczególnie jedna metoda jest bardzo popularna. Mowa tutaj o przeprowadzaniu dezynsekcji w oparciu o zamgławianie ULV. Przy zamgławianiu wykorzystuje się preparaty biobójcze. Są one w stanie docierać do wszelkich zakamarków, jakie mogą stanowić kryjówkę zarówno dla dorosłych osobników jak i ich larw. Używane preparaty do zagławiania są oczywiście trujące więc trzeba być bardzo ostrożnym przy ich stosowaniu. Po przeprowadzeniu zamgławiania ULV konieczne jest dokładne przewietrzenie pomieszczeń. Wynika to stąd, że w powietrzu unosić się mogą przez jakiś czas cząsteczki szkodliwych dla nas gazów. Na ten moment stosowanie wyżej opisanej metody jest uważane za najskuteczniejsze ze wszystkich.

Inne metody zwalczania prusaków

Istnieją takie miejsca, w których z różnych powodów nie można przeprowadzić zamgławiania. Oprysk może bowiem doprowadzić do poważnych konsekwencji. Co wówczas można zrobić by usunąć prusaki? Idealnym rozwiązaniem może być skorzystanie ze specjalnego żelu używanego do nowoczesnej i szybkiej dezynsekcji. Żel ten ma silne działanie wabiące owady i sprawia, że nie mogą oprzeć się, aby go skosztować. W efekcie dochodzi do porażenia układu nerwowego tych owadów i ich szybkiej śmierci. Żel ten należy umieścić w takim miejscu by nie miały z nim styczności zwierzęta domowe oraz artykuły spożywcze.