Zwalczanie pluskiew domowych

Zwalczanie pluskiew to niełatwe zadanie, jednak firma Prusator jest świetnie przygotowana do wykonywania takich usług DDD.

Nie wiesz jak się przygotować do zabiegu? Oto kilka kroków, które powinno się wykonać przed zabiegiem zwalczania pluskwy.

Jak przygotować się wcześniej do profesjonalnego zabiegu zwalczania pluskiew domowych, aby był skuteczniejszy:

 1. przygotować plastikowe torby lub worki na śmieci (latem najlepiej czarne) w które będą Państwo pakowali rzeczy z łóżek.
 2. opróżniamy wszystkie łóżka (wewnątrz i z zewnątrz, abyśmy mogli je dokładnie spryskać), pakujemy rzeczy do worków przy łóżku (żeby nie roznosić pluskiew) i szczelnie zamykamy worki (tak by żadna pluskwa domowa nie wyszła, pluskwy wykrywają swoje ofiary po emisji ciepła i dwutlenku węgla, dlatego zawsze są zadomowione blisko człowieka). Najczęściej pakowane rzeczy do prania: poszewki, prześcieradła, koce, piżamy, maskotki, inne zabawki i rzeczy, które były w łóżku lub bezpośrednio na nim lub przy nim, a także rzeczy z podróży, walizki, torby itp., nie zaszkodzi również zdjąć firanki, jeśli da się wyprać to można również kołdry, poduszki – zwykle wystarczyć je wytrzepać lub obejrzeć).
 3. pierzemy rzeczy z worków w pralce w temp. co najmniej +50-60°C (wszystkie stadia rozwojowe pluskiew jak również ich jaja, kokony giną w temp. już powyżej +45°C), rozkładamy łóżko na części pierwsze (oczywiście tylko jeśli jest taka możliwość), możemy również w miarę możliwości odkurzyć szczeliny i spód łóżka (po takim odkurzaniu łóżek, worki w odkurzaczu powinny być wymienione na nowe, a obecny worek wyrzucamy, oczywiście najpierw chowamy do plastikowej torebki i szczelnie zamykamy, jeśli odkurzacz jest bez workowy nie mamy tego problemu, ale warto też go oczyścić lub wylać wodę z odkurzacza do muszli klozetowej).
 4. odsuwamy łóżka i inne meble od ścian ok. 30-100cm (oczywiście tylko te meble które da się odsunąć) tak by udostępnić nam listwy przypodłogowe, gniazdka elektryczne, tyły mebli, karnisze, ściany, parapety, inne szczeliny i zaciemnione miejsca (pluskwy rzadko kiedy są w szafach, książkach, ubraniach, zazwyczaj tylko przy bardzo dużym zapluskwieniu w danym lokalu).
 5. zdejmujemy rzeczy, które wiszą na ścianach (obrazy, zdjęcia, zegary, plakaty, maskownice kątowników itp.), następnie stawiamy frontem przy ścianach lub kładziemy frontem np. na stół, łóżko, podłogę (warto spryskać tyły tych obrazów, zdjęć ponieważ pluskwy chowają się zawsze w ciemne, spokojnie miejsca gdzie nikt nie zagląda, zawsze są blisko człowieka, który im dostarcza krew min. z tego powodu zawsze są blisko naszych łóżek lub w ich szczelinach, zgięciach materiałów).
 6. okna podczas zabiegu powinny być zamknięte
 7. na wszelki wypadek, ale nie jest to konieczne można odłączać elektronikę znajdującą się w pokojach (telewizor, laptop, komputer i inne by uniknąć spięcia, nigdy nie miało to miejsca, ale przezorny zawsze zabezpieczony)
 8. na miejscu nasz technik przygotuje dokładnie mieszkanie do odpluskwiania wg. określonych procedur
 9. po zabiegu nie zmywamy, nie odkurzamy, nie zamiatamy spryskanych powierzchni gdyż to mechanicznie uszkodzi nasze preparaty zamknięte w mikrokapsułkach (należy zmyć powierzchnie z którymi mogą mieć kontakt z jedzeniem bądź mogą dostać się w inny sposób do jamy ustnej np. szczoteczki do zębów, zabawki – do umycia wystarczy zwykły detergent z wodą, jeśli musimy umyć podłogę umyjmy podłogę pozostawiając barierę ochronną, odstęp 50-100 cm od ścian i łóżek).

Inne sposoby ogrzania rzeczy z worków:

 • prasujemy w temp. powyżej 50-60°C
 • wyparzenie wrzątkiem w wannie, prysznicu
 • próbujemy traktować rzeczy, łóżka myjką parową lub steamer parowym
 • suszymy w pralce (nowoczesne pralki mają funkcje suszenia)
 • pakujemy rzeczy do czarnych worków i wystawić na balkon bądź auta, które jest na słońcu, tak aby nagrzać worki co skutecznie zabije pluskwy z rzeczy (niestety możliwe tylko w lato, przynajmniej w Polsce 😉 )
 • stosujemy inne “nagrzewania” rzeczy w których mogą być pluskwy…(masz inny pomysł ?! podziel się z innymi w komentarzu)

zwalczanie pluskiew, zwalczanie pluskwy, odpluskwianie

Jak wygląda zabieg odpluskwiania:

 1. technik na miejscu sprawdza przygotowanie mieszkania do zabiegu, w razie potrzeby i w miarę możliwości poprawia i przygotowuje odpowiednio mieszkanie,
 2. technik na miejscu przeprowadza wywiad i lustrację miejsc występowania pluskwy,
 3. technik na miejscu podpowiada co robić na przyszłość, aby nie przynieść ponownie pluskwy domowej,
 4. technik na miejscu podpowiada co i jak ewentualnie uszczelnić,
 5. technik na miejscu wręcza maseczkę ochronną osobie obecnej podczas zabiegu (jedna osoba w zupełności wystarczy),
 6. technik na miejscu dokładnie spryska miejsca bytowania pluskiew (łóżka, listwy przypodłogowe, całe ściany, tyły mebli, tyły obrazów i zdjęć, okolice gniazdek elektrycznych, karnisze, parapety, inne szczeliny i zaciemnione miejsca).
 7. czas trwania zabiegu zależy od ilości mebli, pokoi, ale zwykle trwa od 30 min do 60 min, po zakończonym zabiegu należy wyjść z mieszkania na ok. 1 godzinę do wyschnięcia preparatów, po wyschnięciu należy zrobić przeciąg i wietrzyć ok. 1 godziny.
 8. Po tych czynnościach można korzystać z mieszkania, ale po przeprowadzonym zabiegu nie zmywamy, nie odkurzamy, nie zamiatamy spryskanych powierzchni, gdyż to mechanicznie uszkodzi nasze preparaty zamknięte w mikrokapsułkach (należy zmyć powierzchnie z którymi mogą mieć kontakt z jedzeniem bądź mogą dostać się w inny sposób do jamy ustnej np. szczoteczki do zębów, zabawki – do umycia wystarczy zwykły detergent z wodą, jeśli musimy umyć podłogę umyjmy podłogę pozostawiając barierę ochronną, odstęp 50-100 cm od ścian i łóżek).
 9. dla zainteresowanych po zabiegach wystawiamy protokół higieny sanitarnej, ale gwarantujemy, że używane preparaty są bezpieczne i mają wszelkie pozwolenia i atesty na terenie UE.

Zadzwoń teraz i zarezerwuj termin: +48 733 788 282

(ze względu na duże zainteresowanie, możemy nie być w stanie odebrać telefonu, jeżeli będzie zajęte zadzwoń ponownie lub poczekaj, oddzwonimy do Ciebie lub proszę wysłać e-mail na adres: kontakt@prusator.pl, wtedy na pewno oddzwonimy lub odpiszemy)

Zapraszamy również do odwiedzenia linku poniżej gdzie znajdą Państwo więcej informacji, aktualności, rabaty, porady dotyczące zwalczania szkodników, a także opinie i recenzje innych klientów z portali społecznościowych: 

Opinie i recenzje klientów