Obecność niektórych owadów we wnętrzach naszych domów może nie tylko przeszkadzać co wręcz może napawać obrzydzeniem. Każdy, kto ma problem z tym związany, ten doskonale wie jak żenującymi są spotkania z bliskimi gdy w międzyczasie przez mieszkanie przewijają się hordy owadów. Osoby, u których w domach występują takie owady jak karaluchy czy pluskwy ten doskonale wie jak duży jest to problem. Walka z tymi owadami w oparciu o domowe metody często okazuje się zupełnie nieskuteczna. W takich przypadkach trzeba zastosować nowoczesne techniki, które na sto procent się u nas sprawdzą.

Skąd się biorą karaluchy oraz prusaki w mieszkaniach w Warszawie?

Przez długie lata twierdzono, że karaluchy biorą się po prostu z nieodpowiedniego utrzymywania domu. Ktoś, u kogo pojawiały się w domu karaluchy uważany był wręcz za osobę niechlujną, która nie utrzymuje porządku we wnętrzu swojego domu. Okazuje się jednak, że coraz częściej karaluchy pojawiają się w mieszkaniach, gdzie dbanie o porządek jest jedną z priorytetowych kwestii. Skąd więc się one tam wzięły? Pierwszą opcją może być przywędrowanie tych owadów od naszych sąsiadów. Do takich wycieczek karaluchy najczęściej wykorzystują kanały wentylacyjne, w których przemarsz do innych mieszkań jest bardzo łatwy. Mitem natomiast jest twierdzenie, że karaluchy mogą dostawać się do naszych mieszkań przez kanalizację. Te owady nie potrafią pływać czy oddychać pod wodą więc taka kąpiel byłaby dla nich śmiertelna. Drugą z przyczyn pojawiania się karaluchów w domach może być przyniesienie dorosłych osobników wraz z zakupami czy też meblami, które były już przez kogoś użytkowane.

Czy możliwe jest ugryzienie karalucha lub prusaka?

Powyżej postawione pytanie jest niezwykle często zadawane przez osoby, które nagle dostrzegły, że ich dom stał się osadą prusaków. W takich przypadkach każde ugryzienie owada kojarzone jest właśnie z prusakami. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że tak naprawdę to prusaki nie gryzą. Jednak warto wiedzieć jak zwalczyć karaluchy. Dobrym rozwiązaniem może być płytka na karaluchy. Sporo osób interesuje również kwas borowy na karaluchy przepis na taki kwas można łatwo znaleźć.

Zwierzęta domowe, a karaluchy i prusaki Warszawa

Sporo osób nurtuje kwestia, jaką jest kot i karaluchy pod jednym dachem. Czy te owady są w stanie zagrażać naszym pupilkom? Okazuje się, że nie. Z racji, że prusaki nie gryzą to nie wyrządzą one w ten sposób szkód naszym kotom. Problem może pojawić się wówczas gdy będziemy chcieli zwalczać karaluchy przy użyciu trucizny mającej właściwości wabiące. W takim przypadku zachodzi dość poważne ryzyko, że nasz kot zostanie zatruty tym preparatem. W związku z tym zaleca się, aby na czas przeprowadzania dezynsekcji przenieść koty i inne zwierzęta domowe do innych miejsc. W szczególności tak należy zrobić w przypadku przeprowadzania dezynsekcji metodą chemiczną. Również w przypadku zastosowania zamgławiania ULV warto pomyśleć o zabezpieczaniu naszych domowych zwierząt. Generalnie przy każdej metodzie zwalczania owadów z mieszkań należy zachowywać szczególną ostrożność i stosować wszystkie zalecane środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim pamiętajmy o przewietrzaniu mieszkań.