Nie jest tajemnicą, że wiele osób boi się pająków. Paniczny strach przed tymi owadami nazywany jest arachnofobią. Chociaż pająki są pożyteczne, dużo osób poszukuje informacji jak pozbyć się pająków z domu. Dowiedz się skąd się biorą pająki w domu i czy są skuteczne metody na ich odstraszanie.

Skąd się biorą pająki w domu?

Na wstępnie warto wspomnieć o tym, że pająk to nie szkodnik. Mało tego! Jego pajęczyna może zmniejszyć liczebność much i innych owadów latających w Twoim domu. Pająki tworzą swoje sieci w miejscach, gdzie łatwo zdobędą pożywienie. Do takich zalicza się np. drzewa, krzewy, rośliny, skały, elewacje budynków, framugi, okolice okien. Kiedy zjawiają się w domu? Zazwyczaj następuje to wtedy gdy mają ku temu odpowiednie warunki, czyli w pomieszczeniu występuje wilgoć i jest mały dostęp światła.

Jak się pozbyć pająka z domu? Domowe sposoby na pająki

Co odstrasza pająki? Naturalnym, ale często zawodnym sposobem na pozbycie się pająków jest stosowanie naturalnych repelentów, takich jak olejek z mięty pieprzowej, olejku z lawendy, kwasku cytrynowego lub olejku z drzewa herbacianego i eukaliptusowego. Można spryskać nimi strategiczne miejsca. Aby uchronić się przed tymi stawonogami, warto pomyśleć o posadzeniu w pobliżu okien i w ogrodzie roślin, które odstraszają owady. Do takich zaliczana jest mięta, melisa lub lawenda, które teoretycznie powinny zmniejszyć obecność pająków w najbliższej okolicy.

Jak pozbyć się dużych pająków z domu? Sięgnij po pomoc specjalistów

W przypadku poważnej inwazji pająków (dużych gatunków takich jak np. kątnik domowy), warto skorzystać z pomocy specjalistów z branży DDD, którzy oferują profesjonalną dezynsekcję. Tylko w ten sposób można skutecznie i bezpiecznie  dla otoczenia i ekosystemu pozbyć się pająków. 

Jak się pozbyć pająków z domu? W tym celu stosowane są środki chemiczne zawierające permetrynę – syntetyczny związek chemiczny z grupy pyretroidów. Przy wyborze środka fachowcy będą sugerować się rodzajem problemu, powierzchnią, którą opanowały pająki oraz ich liczebności. Permetryna jest skuteczna w zwalczaniu insektów, takich jak pchły czy komary, ale działa także na pajęczaki, w tym na pająki i kleszcze. Substancja atakuje układ nerwowy owadów, co skutkuje paraliżem mięśni u insektów. Przy tym, profesjonalna dezynsekcja z użyciem środka z permetryną jest bezpieczna i ma niską toksyczność dla ludzi, zwierząt domowych i innych ssaków.

Wiesz już jak się pozbyć pająków z domu. Mimo wysokiej dostępności środków owadobójczych nie zalecamy stosowania insektycydów na własną rękę. Jako doświadczona firma z branży DDD dobierzemy odpowiednie środki do indywidualnych potrzeb i do skali problemu. Poza odstraszaniem pająków i dezynsekcją do naszych specjalizacji zaliczana jest również zwalczanie karaluchów Warszawa. Nasze usługi są skuteczne, dyskretne i bezpieczne.