Jak się pozbyć much – skutecznie, bezpiecznie i możliwie na jak najdłuższy czas? W tym artykule opiszemy jedną z najskuteczniejszych metod zwalczania much, która sprawdzi się też w przypadku innych owadów latających. Dowiedz się, jak się pozbyć much z domu!

Muchy w domu a zagrożenie dla zdrowia

Muchy w domu są nie tylko nieprzyjemne i uciążliwe, ale mogą również przyczynić się do wywołania zagrożenia epidemiologicznego. Głównym zagrożeniem ze strony much może być to, że owady te przenoszą bakterie, wirusy i pasożyty. To z kolei może prowadzić do zakażeń salmonellą czy bakterią e.coli. Co więcej, ślina i odchody much mogę także wywoływać reakcje alergiczne: wysypkę, kichanie, łzawienie oczu itp. 

Muchy, które latają po kuchni i innych miejscach, mogą pozostawiać na jedzeniu swoje odchody lub inne mikroorganizmy, które przenoszą. Pamiętaj, że muchy siadają na różnych przedmiotach: odchodach, rozkładającym się pokarmie itp. Spożycie zanieczyszczonego przez muchy jedzenia może prowadzić do infekcji pokarmowych i innych, poważniejszych problemów zdrowotnych. To dlatego bardzo ważne jest zrozumienie jak się pozbyć much z domu. 

Jak się pozbyć much? Chemiczne metody zwalczania

Najskuteczniejszy sposób na muchy w domu to skorzystanie z profesjonalnej pomocy firmy specjalizującej się w branży DDD. Do rekomendowanych metod dezynsekcji zaliczane są metody chemiczne. Wśród nich znajdziesz:

  • insektycydy – proszki do sporządzania zawiesiny wodnej, koncentraty, zawiesiny kapsuł w cieczy do oprysków CS. Wszystkie sprawdzą się przy opryskiwaniu wyeksponowanych powierzchni,
  • larwicydy – proszki, granulaty i preparaty do oprysku, które zwalczają larwy much,
  • oraz adultycydy, które działają na dorosłe osobniki. To np. insektycydy rezydualne do rozcieńczania z wodą (opryski), produkty do aerozolowania, zatrute przynęty, czy nierezydualne środki do zamgławiania ULV.

Większość nowoczesnych insektycydów działa na organizm owada poprzez bezpośredni kontakt. Może on następować przez powietrze lub bezpośrednią styczność muchy z powierzchnią, na której znajduje się insektycyd. Niektóre insektycydy, zwłaszcza te w postaci przynęt, muszą być połknięte przez muchę, aby wywołać pożądane skutki. Insektycydy można podzielić na grupy według sposobu działania. Większość insektycydów wpływa na jeden z pięciu systemów biologicznych owada:

  • układ nerwowy,
  • procesy energetyczne,
  • tworzenie naskórka,
  • układ hormonalny,
  • równowaga wodna.

Sposób na muchy w domu – gdzie powinno się dokonać oprysku?

Jak pozbyć się much w domu? Poza zrozumieniem, jakie preparaty są najskuteczniejsze, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na miejsca, w których powinno przeprowadzić się dezynfekcję, lub wprowadzić zabiegi prewencyjne. 

Jak się pozbyć much z mieszkania? Zwróć uwagę na te miejsca!

Muchy, podobnie jak inne owady mają swoje zwyczaje. To właśnie one determinują miejsca, w których warto stosować profesjonalne preparaty. Do najbardziej lubianych przez te owady zaliczane są miejsca: blaty, ściany, meble, elewacje ogrzewane słońcem. Na takich powierzchniach można zastosować pułapki na muchy z atraktantem. 

Ramy okienne i drzwi wejściowe

Wokół ram okiennych można zastosować moskitiery lub spryskać ich okolice preparatem owadobójczym, który zawiera pyretroidy,

Uszczelki okien

Jak odstraszyć muchy z domu i zapobiec ich przedostaniu się do wnętrza? Można również użyć sprayu owadobójczego z pyretroidami. Preparat nanosi się wąskim pasem wzdłuż uszczelnień okien

Okolice śmietnika

Ważne jest również utrzymanie czystości wokół śmietnika, aby odebrać muchom miejsce do żerowania. Poza zastosowaniem chemicznych oprysków regularnie opróżniaj śmietnik i zabezpieczaj jego wnętrze.  

Jak pozbyć się much domowym sposobem?

Z doświadczenia wiemy, że najlepszym sposobem na to, jak wypędzić muchy z domu jest utrzymywanie higienicznej czystości, a w miejscach szczególnie narażonych na infestację much, sugerujemy opryski zewnętrzne i montaż dobrej jakości moskitiery. Żadna z domowych metod, czy lepów na muchy nie będzie tak skuteczna jak profesjonalna dezynsekcja.

Sprawdź ofertę: dezynsekcja Warszawa. Poza profesjonalną skuteczną i dyskretną usługą dezynsekcji oferujemy również skuteczne metody odkażania pomieszczeń. Do takich zalicza się np. ozonowanie Warszawa. Zapraszamy do kontaktu!