Czerwone, białe, czarne robaki w domu – jak się pozbyć danego owada? Jako doświadczona firma dezynsekcyjna, z podobnymi pytaniami spotykamy się bardzo często! Osoby niezwiązane z branżą DDD, które nie dysponują specjalistyczną wiedzą, zwykle nie są w stanie zidentyfikować określonego gatunku, dlatego posługują się wersją „opisową”. W tym artykule podpowiemy, jakie gatunki owadów najczęściej możesz spotkać w Twoim domu.

Jakie robaki w domu spotkasz najczęściej?

Mieszkania, domy i inne obiekty zadaszone mogą być zamieszkiwane przez różne gatunki insektów, które swoją obecnością mogą sprawiać poważne niedogodności. Do owadów, które często towarzyszą miejscom zamieszkiwanym przez ludzi, zalicza się np. karaluchy, pluskwy, pchły, komary, muchy domowe i wiele innych. Co sprzyja ich infestacji w Twoim domu?

Czynników sprzyjających namnażaniu owadów w budynkach mieszkalnych jest wiele. Może to być np. niewłaściwe zaprojektowanie, rozmieszczenie i konstrukcja budynku, trudności w utrzymaniu czystości i higieny, pora roku, bliska odległość do miejsc, w którym dane owady naturalne występują itp.

Aby zapobiec pladze owadów, przede wszystkim konieczne jest dbanie o czystość i higienę w domu. Należy również regularnie kontrolować wszelkie miejsca, w których insekty mogą się ukrywać (szczeliny, szpary, pęknięcia w ścianach). W przypadku wystąpienia poważnej plagi konieczne może być skorzystanie z profesjonalnych usług firm z branży DDD (dezynsekcja, deratyzacja i dezynfekcja, które pomogą w skutecznym zwalczaniu insektów i zapewnieniu bezpiecznego i higienicznego środowiska mieszkalnego. Sprawdź naszą ofertę: dezynsekcja Warszawa.

Co to za robak w domu? Kształt + kolor = rozpoznanie

Dowiedz się, co odwiedziło Twój dom! Podpowiadamy, które gatunki owadów mają podobną do opisywanej przez Ciebie barwę i wielkość.

  • Małe czarne robaki w domu – szubak dwukropek, pluskwa domowa (może być ciemnobrązowa, niemal czarna), prosionek szorstki, małe karaluchy.prusaki.
  • Czarny robak z pancerzem prosionek szorstki, stonoga murowa, mącznik młynarek.
  • Czerwony robak w domu – pluskwa domowa, zmorsznik czerwony, ściga purpurowa, kowal bezskrzydły, mrówka czerwona, mrówka Faraona.
  • Robaki podobne do kleszczy w domu – strzyżak sarni, zaleszczotek książkowy.
  • Inne, małe robaki w domu – muszki owocówki, mrówki, pchły, karaluchy, mole, pluskwy.
  • Białe robaki – jeżeli występują w doniczce to z pewnością skoczogonki.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w walce z różnego rodzaju owadami szybko dopasujemy odpowiednią metodę dezynsekcji do gatunku owada, który pojawił się w Twoim domu. Sprawdź nasze dyskretne usługi: