Gdzie szukać mrówek i mrówek faraona ? Czym się odżywiają ?

Mrówki faraona mogą być przyniesione do mieszkania z podwórka. Lubią przebywać w różnych szczelinach, spękaniach budynku, w dziurach, w nieszczelnościach murów, pod panelami, pod parkietami, pod boazerią, a nawet pomiędzy kartkami papieru.
Mrówki odżywiają się pokarmami białkowymi, mięsnymi. Mrówki faraona mogą przenosić różne drobnoustroje; są bardzo trudne w wytępieniu.

Jak zwalczyć mrówki ?

Zwalczanie mrówek jest dość męczące gdyż…

Zwalczanie mrówek jest dość męczące gdyż są częste nawroty, jak temu zapobiec?

Aby zapobiegać ich rozprzestrzenianiu się w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych, należy dbać zawsze o szczelność pomieszczeń, szczególnie w pobliżu listew przypodłogowych, a także w miejscach przy rurach kanalizacyjnych i przy rurach grzewczych. Trzeba też usuwać wszystkie resztki jedzenia z kuchni, aby uniemożliwić mrówkom żerowanie na nich.
Skutecznym środkiem do zwalczania mrówek faraona jest trutka. Ten preparat jest szybko wchłaniany, niszczy mrówki dorosłe, a także larwy. Dzięki niemu można zlikwidować plagę mrówek nawet w czasie kilku tygodni.
Taką przynętę zjadają mrówki robotnice. Przynęta zawiera hydramethylnon, czyli truciznę żołądkową, o opóźnionym działaniu. Mrówki robotnice przenoszą część trucizny do gniazda, w którym trutka jest podana królowej oraz innym mrówkom, znajdującym się w kolonii.
Przynęty służące do zwalczenia mrówek faraona gwarantują maksimum bezpieczeństwa, a także są proste w użyciu. Preparaty znajdujące się w trutkach jest szybko wchłaniany, niszczy mrówki oraz dorosłe larwy.
Taki preparat pozwala na zlikwidowanie plagi mrówek nawet w czasie kilku tygodni. Trutka jest umieszczona w specjalnych, gotowych do wykorzystania pojemnikach, które można położyć w niewidocznych miejscach i pozwala to ograniczyć kontakt trucizny z pracownikami, użytkownikami pomieszczeń, jak również zwierzętami, i środowiskiem.
Środek służący do zwalczania mrówek faraona może być wykorzystany w miejscach, w których powinny być zachowane szczególne warunki bezpieczeństwa, takich jak: szpitale, domy opieki, fabryki przetwórstwa żywności, restauracje, laboratoria, sklepy z żywymi zwierzętami, statki, autobusy, wagony kolejowe, samoloty, ogrody zoologiczne, a także inne.
Skuteczność działania tych środków bardzo zależy od odpowiedniego rozmieszczenia przynęt. W przypadku konieczności całkowitego zwalczanie mrówek faraona, należy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, aby nie zakłócać ich naturalnego zachowania.

Jeżeli razem z mrówkami na danym terenie pojawiają się prusaki, karaluchy, celem dezynsekcji powinno być zniszczenie najpierw karaluchów (prusaków), a później dopiero zwalczanie mrówek:

 

Zapraszamy również do odwiedzenia linku poniżej gdzie znajdą Państwo więcej informacji, aktualności, rabaty, porady dotyczące zwalczania szkodników, a także opinie i recenzje innych klientów z portali społecznościowych: 

Opinie i recenzje klientów