Ugryzienie pluskwy u dziecka – czy jest niebezpieczne? Co pomaga? >
Pogryzienie przez pluskwy nie należy do przyjemnych. Swędzące plamy potrafią utrzymywać się przez wiele dni. Ugryzienie pluskwy u dziecka jest jeszcze bardziej dokuczliwe. Jednak, czy stanowi większe zagrożenie? Co pomaga na ugryzienie pluskwy i jak radzić sobie z tymi owadami? Odpowiedzi na te pytania poznasz w tym artykule.
Jak wygląda ugryzienie przez pluskwę? Czym różni się od ukąszenia komara?
Pluskwy kąsają bezboleśnie, najczęściej w nocy. Zostaje po nich tylko swędzący ślad. Dlatego ich obecność może być łatwo zignorowana w okresie letnim, bo swędzące ślady można przypisać komarom.
Jak wygląda ugryzienie pluskwy? Może się różnić w zależności od osoby – każdy organizm reaguje inaczej. Szczególną uwagę należy zwrócić, jeśli ślady po ugryzieniach są regularne i znajdują się np. w jednej linii. Pluskwy często atakują w ten sposób, chociaż mogą zostawiać też nieregularne ślady.
Ugryzienie pluskwy a komara – czy da się je łatwo odróżnić? Niestety nie. Natomiast podejrzewasz obecność pluskwy w domu, to dokładnie przeszukaj wszystkie wnętrza, w szczególności sypialnie i pokój dziecięcy.
Pluskwa domowa ugryzienie – czy jest niebezpieczne dla dzieci?
Pluskwa domowa jest uznawana za niegroźnego, lecz uciążliwego owada. Nie stwierdzono, żeby przenosiły choroby. Jednocześnie ich obecność prowadzi do wielu konsekwencji, m.in.:
- Obecność tych owadów źle wpływa na stan psychiczny dziecka. Mogą pojawiać się np. zaburzenia snu, problemy z zasypaniem.
- U osób wrażliwych np. alergików ich ukąszenia mogą prowadzić do gorączki.
- Ukąszenia pluskwy swędzą, dzieci mają większą trudność w powstrzymaniu drapania. Natomiast rozdrapanie rany może prowadzić do zakażenia.
Dlatego, gdy zauważysz obecność pluskiew w domu, to należy podjąć zdecydowane działania, żeby się ich pozbyć.
Co pomaga na ugryzienie pluskwy?
Ugryzienia po pluskwie swędzą, jednocześnie stanowią zagrożenia. Jeśli są dokuczliwe, to można wykorzystywać kremy łagodzące swędzenie. Pomocne mogą być także leki antyalergiczne, jednak ich stosowanie należy skonsultować z lekarzem.
Natomiast bardzo istotne jest unikanie drapania – w ten sposób zapobiega się infekcji, a także przyśpiesza gojenie ran.
Pluskwa ugryzienie – jak zapobiegać?
Jeśli zauważyłeś pogryzienia przez pluskwy, to należy podjąć zdecydowane działania, by pozbyć się owadów. Rodzice posiadający małe dzieci powinni skorzystać z usług profesjonalistów. Odpluskwianie Warszawa pozwala się szybko i skutecznie pozbyć nieproszonych gości, co poprawi komfort życia.
Oczywiście dezynfekcja pluskwy może być prowadzona na własną rękę. Jednak taki proces jest czasochłonny i mniej skuteczny. Dlatego lepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Dla naszej firmy dezynsekcja Warszawa to codzienność. Doskonale radzimy sobie nie tylko z pluskwami, ale także pchłami i innymi owadami. Zapewniamy atrakcyjne ceny, szybką realizację i dyskrecję. Jeśli szukasz wsparcia, to sprawdź dezynsekcja oferta i skontaktuj się z nami.