Zmagasz się z inwazją niechcianych owadów? Aby je zwalczyć, musisz zlokalizować ich gniazdo. Skąd wychodzą prusaki i skąd się biorą w Twoim domu? Wyjaśnimy, które miejsca na Twojej przestrzeni – w domu, biurze, sklepie są szczególnie atrakcyjne dla karaluchów. Dowiesz się również, jak się ich pozbyć. Sprawdź!

Skąd wychodzą prusaki?

Prusaki, inaczej karaluchy niemieckie, to jedne z najbardziej niechcianych szkodników, które mogą pojawić się w naszych domach. Wyróżnia je niesłychana wytrzymałość. Są niezwykle trudne do zwalczenia. Ale skąd właściwie wychodzą prusaki i co można zrobić, aby ich uniknąć?

Prusaki w środowisku naturalnym

Prusaki to gatunek owadów z rodziny karaczanów, który pochodzi z Europy Wschodniej. W dzikiej przyrodzie występują w lasach, łąkach i innych naturalnych siedliskach, ale z czasem zaczęły również zasiedlać ludzkie domy i mieszkania. Przyczyną tego był przede wszystkim handel i transport, który umożliwia przenoszenie tych owadów na różne obszary świata.

Prusaki są bardzo wytrzymałymi owadami. Potrafią przetrwać w bardzo trudnych warunkach, bez pożywienia czy wody nawet do miesiąca, a sama woda jest dla nich jedynie dodatkiem do życia, a nie warunkiem koniecznym do przetrwania.

Prusaki są owadami, które żyją w koloniach. Samica składa w szczelinach jaja, które po wykluciu się przekształcają się w nimfy. Następnie larwy przechodzą przez kilka stadiów rozwoju, zanim w końcu osiągną dorosły, płciowy stan. Proces ten może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od warunków środowiskowych. Skoro naturalnym miejscem bytowania prusaków jest środowisko naturalne, skąd ich obecność w Twoim domu?

Prusaki w domu – skąd się biorą?

Istnieje kilka przyczyn, dla których prusaki mogą pojawić się w naszych domach. Jednym z powodów może być brak czystości i higieny w otoczeniu. Pozostawione resztki jedzenia, okruchy za szafką, porozrzucane śmieci i resztki obiadu przy koszu na śmieci… Prusaki lgną do resztek jedzenia, brudnych naczyń i zanieczyszczeń, więc jeśli nie utrzymujemy porządku, możemy stworzyć im świetne warunki do rozwoju populacji.

Innym powodem pojawienia się ich w Twoim domu mogą być nieszczelne okna, drzwi i inne otwory, przez które karaczany prusaki mogą dostać się do pomieszczenia (np. od sąsiadów).

Wiesz już, czym charakteryzują się karaluchy, skąd się biorą w Twoim mieszkaniu i co stanowi ich główne źródło pożywienia. Teraz sprawdź, jak się ich pozbyć!

Jak się pozbyć karaluchów?

Jak można walczyć z prusakami? Przede wszystkim należy utrzymywać czystość i higienę w otoczeniu. Należy regularnie sprzątać kuchnię  i unikać gromadzenia się resztek jedzenia czy śmieci. Warto również szczelnie uszczelniać drzwi i okna, aby uniemożliwić prusakom dostanie się do pomieszczenia. Jeżeli mieszkasz w bloku, karaluchy mogą przedostawać się do Twojego mieszkania od sąsiadów kratkami wentylacyjnymi – czasami warto je zakleić.

Jedynym słusznym rozwiązaniem na to, jak pozbyć się prusaków, karaluchów i innych niechcianych owadów jest skorzystanie z usług doświadczonej firmy z branży DDD. domowe sposoby na prusaki sa zawodne (proszek do pieczenia, ogólnodostępne spreje, pułapki itp.).

Prusaki – skąd wychodzą, gdzie najczęściej zakładają gniazda, czym się żywią? Doświadczony specjalista od dezynsekcji bez trudu rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w dopasowaniu najskuteczniejszej metody zwalczania owadów: IPM, oprysk, zamgławianie, ozonowanie itp. W Prusator od lat świadczymy skuteczne  i dyskretne usługi. Zachęcamy do sprawdzenia oferty dezynsekcja Warszawa. Do naszych specjalizacji zaliczane są również inne usługi z branży DDD. Zobacz: