Pluskwy gniazdo – jak wygląda i jak znaleźć? >
Na swoim ciele widzisz dziwne, swędzące ugryzienia, które pojawiają się po nocnym spoczynku? Prawdopodobnie za ich sprawą stoją pluskwy – gniazdo tych pasożytów najczęściej zlokalizowane jest w tapicerce mebli i materacach, ale nie tylko! Dowiedz się jak znaleźć gniazdo pluskiew i jak dokładnie ono wygląda.
Pluskwa domowa – gniazdo. Jakie są objawy zalęgnięcia się pluskiew?
Pluskwy domowe to niewielkie, ale niezwykle uporczywe owady, które często nękają ludzi i ptaki (dotyczy pluskiew jaskółczych i gołębich) w nocy, kiedy śpią. W trakcie jednego posiłku pluskwa może ukąsić żywiciela nawet kilka razy, wypijając krew z naczyń włosowatych.
Do najczęściej występujących sygnałów świadczących o tym, że w Twoim domu zalęgły się te owady są specyficzne, swędzące ugryzienia pluskwy na ciele. Co ważne – nie są one pojedyncze. Najczęściej występują w skupisku. Kiedy je połączysz, mogą tworzyć geometryczne kształty. To cecha bardzo typowa dla ukąszeń pluskwy – jak znaleźć gniazdo tego pasożyta po zdiagnozowaniu wymienionych sygnałów?
Jak znaleźć gniazdo pluskiew?
Gniazda pluskiew składają się z jaj, larw i dorosłych pluskiew, które mogą być skupione wokół określonego obszaru, takiego jak łóżko, materac lub kanapa. Najlepiej rozpocząć poszukiwania w sypialni, w materacu, stelażu łóżka, w listwach przypodłogowych i w pościeli. Często gniazda pluskiew są przyczyną nieprzyjemnego zapachu, który pochodzi od ich odchodów i wydzielanego przez nie feromonu, przyciągającego kolejne osobniki. To może świadczyć o tym, że w domu są pluskwy.
Pluskwy – gniazdo pasożytów. Charakterystyka
Jak wygląda gniazdo pluskwy? Zanim odpowiemy na to pytanie, przybliżymy samą charakterystykę gniazda tego owada. Co ważne – nie ma tutaj mowy o gnieździe np. takim, jakie tworzą np. osy. Pluskwy składają jaja, które mierzą około 0,8-1,3 mm długości i mają około 0,4-0,6 mm szerokości. Samica pluskwy domowej składa od 250 do 500 jaj w ciągu życia. Od 2 do 12 jaj dziennie. Wylęg jaj następuje w tzw. gniazdach. Oznacza to jednak, że jaja są kładzione w szpary i szczeliny ścian. Możesz znaleźć je również za ramami obrazów, pod tapetami, za boazerią, pod wykładziną… Tak naprawdę jest bardzo wiele zakamarków, które stanowią kryjówki pluskiew do wylęgu.
Gniazdo charakteryzuje obecność dorosłych osobników i larw pluskiew, a także porzuconych przez nie wylinek (mogą przypominać martwy naskórek). Larwa pluskwy, zanim osiągnie dojrzałość, linieje 6 razy, więc porzuconych pancerzy może być dużo.
Jaja pluskwy – gniazdo. Warunki inkubacji jaj
Czas inkubacji jaj pluskwy w gnieździe zależy od temperatury otoczenia. W temperaturze 35-37°C larwy wylęgają się po około 4-6 dniach, a w temperaturze 14-16°C dopiero po 15-29 dniach. Jaja są odporne na niskie temperatury i mogą przetrwać nawet do 45 dni w temperaturze -6°C. Jednak wysokie temperatury są dla nich zabójcze, a jaja i larwy giną po kilku minutach po podgrzaniu do +45°C.
Zwalczanie pluskwy z Prusator
Dezynsekcja pluskwy za pośrednictwem profesjonalnej firmy zajmującej się usługami z branży DDD jest jedynym sposobem na szybkie uporanie się z plagą. Można stosować różne domowe sposoby, takie jak czyszczenie pościeli, odkurzanie i usuwanie wszelkich źródeł skrytek, ale są one niewystarczające, aby je wytępić. Zwykle konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm zajmujących się zwalczaniem pluskiew. Sprawdź naszą ofertę: dezynsekcja oferta. Do specjalizacji Prusator zalicza się dyskretne i skuteczne:
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.