Oprysk szczegółowy na pluskwy domowe, prusaki, karaluchy, mole, rybiki, gryzki, szubaki.

Czym się charakteryzuje?

Oprysk (inaczej wylewanie, metoda kontaktowo-żołądkowa, kropelkowa) – metoda polega na rozprowadzeniu cieczy roboczej (koncentratu biobójczego o odpowiednim stężeniu wraz z wodą) w miejscach i na powierzchniach występowania danego owada za pomocy manualnych wysokojakościowych opryskiwaczy ciśnieniowych. Metoda stosowane na większość owadów tj: pluskwy, prusaki, karaluchy, mrówki, pchły, mole, rybiki, gryzki, psotniki, szubaki, muchy jak również inne owady).

Opryskiwanie szczegółowe ma na celu zwilżenie powierzchni poprzez substancję aktywną, biobójczą, gdzie dane owady występują (siadają biegają). Preparaty wykorzystywane przez nas w dezynsekcji opryskowej posiadają właściwości kontaktowo-żołądkowe. Po wyschnięciu preparatów, odparowaniu wody, zostają na powierzchniach substancje owadobójcze zamknięte w mikrokapsułkach (widoczne tylko pod mikroskopem elektronowym), jeśli owad będzie miał kontakt z tym miejscem (usiądzie, przepełznie bądź przejdzie), w tym momencie mikrokapsułki pękają i substancje biobójcze przyklejają się do „ciała” owada, co lepsze jeśli ma kontakt z innymi owadami przenosi również truciznę na inne owady. Często preparaty osiadają się również na odnóżach owadów, dzięki czemu podczas posiłku aplikują sobie również środki biobójcze prosto do żołądka. Owad ginie w ciągu kilku godzin od kontaktu z substancją owadobójczą, zazwyczaj w ciągu 1- 8 godz, w zależności od użytych środków i ich stężenia. Oprysk szczegółowy cechuje szybkość uzyskanych efektów po wykonanym zabiegu, pierwsze efekty biobójcze są widoczne nawet w ciągu 2-3 godzin.  Dzięki zastosowaniu technologii mikrokapsułek preparaty utrzymują dłuższe działanie (od 2 tyg. do 4 tyg. w zależności od temperatury, wilgotności i rodzaju spryskanych powierzchni). Po tym czasie są ulegają biodegradacji.

Obecnie oprysk szczegółowy uważa się za skuteczną metodę na pluskwy domowe ( przy tym metoda bardzo ekonomiczna i krótka w porównaniu z wymrażaniem pluskiew do -68 °C czy wygrzewaniem mieszkania do +60 °C, które kosztują od 1500 zł do 3000 zł i trwają nawet do 20-24 godz.). Oprysk szczegółowy realizowane przez nas jest bezpieczne nawet dla dzieci, zwierząt, alergików (bezpieczeństwo jest uzależnione od używanych substancji biobójczych i nie jest to uzależnione od stosowanej metody). Stosowane urządzania często są wyłącznie lepszym lub gorszym aplikatorem, stosowanych środków, skuteczność przy pluskwach zależna jest od dokładności zabiegów i jakości używanych środków.

Jednak najważniejszym elementem skuteczności jest…

Jednak najważniejszym elementem skuteczności jest dokładność wykonywanych zabiegów jak i same środki, w przypadku tanich zamienników (najczęściej dostępne dla ogółu w sklepach) środki po prostu nie działają bo pluskwy uodporniają się na środki chemiczne (2 gen.), dlatego często przy wyborze chemicznych środków stosuje się preparaty naprzemiennie, każdy zabieg realizowany jest inną substancja czynna. Przy osobie indywidualnej sprawia to, że bardziej opłaca się zamówić profesjonalne usługi dezynsekcji niż wydawać pieniądze na 3 różne preparaty biobójcze, których jest wiele w sprzedaży i często są:

  • niesprawdzone,
  • nieskuteczne,
  • używane w nieodpowiedni sposób,
 • używane przez nieodpowiednie urządzenia;

To skutkuje brakiem efektów w zwalczaniu szkodników tym bardziej pluskiew, które są bardzo odporne i skryte. Posiadamy wiedzę i doświadczenie dzięki czemu wiemy jakie preparaty są skuteczne i sprawdzone, niestety na rynku jest wiele preparatów, które po prostu obecnie nie działają, gdyż owady ewoluują i uodporniają się na te substancje.

Skąd się wzięły pluskwy domowe w moim mieszkaniu?

Pluskwy najczęściej niespostrzeżenie są przenoszone przez ludzi, najczęściej poprzez nocowanie w zainfekowanych miejscach o których nie mamy pojęcia. Często pluskwiaki niepostrzeżenie rozwijają się w naszych domach i gryzą nocą, a ich lokatorzy zazwyczaj bezskutecznie ciągle przeszukują łóżka, materace, szczeliny, mieszkania, często tracąc cenny czas i nie znajdując zupełnie nic. Często ludzie od początku obstawiają alergię, ugryzienia komara, ugryzienia pająka(?!), a dermatolodzy na widok śladów pogryzień pluskwy drapią się po głowie, zachodzą za głowę i w końcu dają diagnozę, niestety często dermatolodzy rozpoznają alergię skórną na proszek (lub coś innego dość popularnego), dość często diagnozą wśród klientów to również świerzb, co oczywiście nie jest prawdą.

Nie daj się zwieść

Jeśli pojawiają się na odsłoniętej części ciała (nieowłosione miejsca) 3-4 charakterystyczne ślady ugryzienia w linii lub trójkącie  wezwij  profesjonalistów od zwalczania pluskiew i pozbądź się problemu zanim będziesz musiał:

  • wyrzucać meble,
  • robić remont,
 • lub przeprowadzać się;

Często te operacje są kosztowne, ale i tak nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, w dodatku nie gwarantują pozbycia się pluskiew domowych.

Najczęstsze przypadki przeniesienie pluskiew:

  • nocleg w hotelach (nawet 4-5 gwiazdkowych) ,
  • nocleg w hostelach,
  • nocleg w schroniskach,
  • nocleg w szpitalach,
  • wakacje w egzotycznych krajach (ale nie tylko),
  • nocowanie gości, którzy mają problem z pluskwami,
  • transport mebli (podczas transportu wraz z nowymi meblami, gdyż często tym samym transportem są przewożone używane meble)
  • używane meble (kupione od kogoś lub często wzięte z pod śmietnika pod blokiem, ludzie często wyrzucają łóżka i inne meble, a inni je biorą do siebie przenoszą sobie również pluskwy, potem słyszy się w TV „…PLAGA PLUSKIEW W BLOKU NA BIELANACH…”), 
  • przechodzenie od sąsiadów pomiędzy mieszkaniami ( zdarza się bardzo rzadko, zalecamy uszczelnianie mieszkania – szczeliny, szpary przy rurach grzewczych itp.)
  • komunikacja miejska,
  • pociągi,
  • autobusy,
  • kino,
  • teatr,
 • i inne…(napiszcie w komentarzu skąd wy przynieśliście pluskwy)

Skutki uboczne pogryzień i ich wygląd:

  • czasem swędzą 3x razy bardziej niż skutki ugryzienia komara,
  • czasem w ogóle nie swędzą,
  • czasem duże ślady po ukąszeniach,
  • czasem małe ślady po ukąszeniach,
  • czasem ślady ugryzień utrzymują się tygodniami,
 • czasem ślady ugryzień znikają tego samego dnia;

Reakcja na pogryzienia pluskwy zależy tak naprawdę, od Nas i naszych genów. Pluskwa domowa podczas pogryzienia aplikuje nam substancje znieczulająco, rozrzedzające krew i te właśnie substancje powodują niechciane ślady pogryzień. Na pewno będzie to zaskoczeniem dla wielu jeśli napiszę, że ślady pogryzień pluskiew domowych nie występują u wszystkich pogryzionych osób. Zdarza się często, że pogryziona jest tylko jedna osoba z pary śpiącej w tym samym łóżku. Radość drugiego partnera jest zbyt wczesna ponieważ pluskwy gryzą wszystkich „równo”, ale nie u wszystkich występują ślady ugryzień i swędząca wysypka. Najczęściej jednak wygląda to tak jak na obrazku poniżej (na zał. zdjęciu są pogryzienia po ponad 15 pluskwach bo nocy to bardzo dużo tym bardziej, że pluskwy „zmieniają się”, nie potrzebują krwi codziennie, piją ją co 2-4 dni i wtedy wychodzą ze swoich kryjówek). Dlatego na początku i przy pojedynczych pluskwach pogryzienia mogą być co kilka dni, i tylko w nieliczonych miejscach dlatego też łatwo pomylić to z alergią…

 

Jaką metodę wybrać? Oprysk i Zamgławianie vs Wymrażanie i Wygrzewanie (opis zamgławianie TUTAJ)

Popularne ekologiczne metody fizyczne: wymrażanie pluskiew przez Cryonite czy wygrzewanie pluskiew może być niebezpieczne ponieważ ciekły azot (suchy lód poniżej -68°C może być bardzo niebezpieczny dla człowieka, w dodatku urządzenie Cryonite posiada jedną wadę przez co na koniec zabiegu i tak stosuje się chemie poprzez oprysk ogólny), a nagrzewanie mieszkania do 60°C przeciwko pluskwom często przez wysoką temperaturę topi wiele urządzeń RTV/AGD z tworzywa sztucznego, plastiku ( tj. odkurzacz, żelazko, telewizory, monitory, laptopy, miksery, czajniki, piloty, konsole). Temperatura jest wysoka tym samym, niebezpieczna dla człowieka, zwierząt czy też dzieci, sam zabieg trwa ponad 20 godzin. Przy tak długim zabiegu i wysokiej temperaturze może powstać ryzyko pożaru.

W oprysku szczegółowym dzięki zastosowaniu technologii mikrokapsułek preparaty utrzymują dłuższe działanie (od 2 do 4 tyg. w zależności od temperatury, wilgotności i rodzaju spryskanych powierzchni), tym samym zabija też młode pluskwy, które w tym czasie zdarzą wyjść ze złożonych wcześniej jaj ( w zależności od temp. otoczenia od 2 do 4 tygodni od złożenia). Z kolei na same kokony, jaja działa wyłącznie bardzo niska temperatura, poniżej -68°C lub bardzo wysoka powyżej 45°C dlatego tak trudno się ich pozbyć i często jest wymagane powtórzenie zabiegów odpluskwiania, gdy dopiero małe pluskwy wyjdą ze złożonych wcześniej jaj.

Preparaty stosowane przez nas są bezpieczne ponieważ zakłócają procesy życiowe pluskwy domowej jak i innych owadów, ale nie ssaków. Dlatego dzieci i zwierzęta o które najczęściej się martwimy są bezpieczne. Zgodnie z zaleceniami producentów tego typu preparatów, należy opuścić mieszkanie, aż do wyschnięcia, zazwyczaj trwa to około 1 godziny czasu, potem tylko przewietrzenie około godziny czasu i można już korzystać z lokalu.

Zalecenia:

Zalecane  jest ogrzewanie materiałów i innych rzeczy w każdy możliwy sposób ponieważ wszystkie stadia pluskwy giną powyżej +45 °C.

Zaleca się również , aby osoby starsze, chore, dzieci, zwierzęta, alergicy, astmatycy, kobiety w ciąży i karmiące nie przebywały podczas zabiegu, takie zalecenia stosują wszyscy producenci substancji biobójczych w UE. Po wyschnięciu i przewietrzeniu lokalu już można swobodnie korzystać z lokalu, zazwyczaj po 2-3 godz ( czas zabiegu + czas schnięcia + czas wietrzenia).

PRZED REZERWACJĄ TERMINU PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z:

OFERTĄ I ZASIĘGIEM NASZYCH USŁUG

oraz:

OPISEM PRZYGOTOWAŃ DO ZABIEGU

a także:

ZOBACZ NASZE CERTYFIKATY I OPINIE

Dzięki temu sprawdzą Państwo naszą rzetelność, kwalifikacje, zasięg naszych usług oraz poznają Państwo naszą ofertę, misję oraz zakres przygotowań.

KLIKNIJ – ZOBACZ OPINIE Z FACEBOOK

DLACZEGO MY:

 • wyjście z mieszkania tylko na około 2 godz. do wyschnięcia preparatów,
 • bez wyrzucania mebli,
 • po wyschnięciu preparaty nie są szkodliwe dla otoczenia, tym samym bezpieczne dla dzieci, zwierząt, alergików, kobiet w ciąży, kobiety karmiące, osoby starsze;

Stosujemy preparaty biologiczne z technologią mikrokapsułek (pochodzenia naturalnego, najbezpieczniejsze) zakłócające metabolizm energetyczny komórek pluskwy dzięki czemu się odwadnia, wysycha.

Zadzwoń teraz i zarezerwuj termin: +48 733 788 282

(ze względu na duże zainteresowanie, możemy nie być w stanie odebrać telefonu, jeżeli będzie zajęte zadzwoń ponownie lub poczekaj, oddzwonimy do Ciebie lub proszę wysłać e-mail na adres: kontakt@prusator.pl, wtedy na pewno oddzwonimy lub odpiszemy)

Chcesz poznać inne metody dezynsekcji, wejdź TUTAJ