Odkomarzanie Warszawa, czyli zwalczanie komarów

Natrętne insekty, które kąsają podczas wiosenno-letniej aktywności na świeżym powietrzu, potrafią zepsuć najlepsze spotkanie przy grillu lub romantycznym wieczorze na dworze. Jak wiadomo są nimi komary.

W ślinie komarów znajdują się substancje alergizujące, które wywołują skórne reakcje u wszystkich osób bez względu jak bardzo się wrażliwe. Na szczęście komary można skutecznie zwalczać za pomocą specjalistycznych zabiegów odkomarzania w Warszawie i nie tylko, inne miasta naszych zaprzyjaźnionych firm znajdziesz tutaj: ODKOMARZENIE W POLSCE

Odkomarzanie – co to jest za zabieg dezynsekcji?

Zabieg odkomarzania Warszawa ma na celu skutecznie zabicie komarów. W praktyce jego skuteczność jest tak olbrzymia, że pomaga nawet w przypadkach ogromnych plag wyżej wymienionych insektów którymi są komary. Odkomarzanie komarów wykonujemy najczęściej na prywatnych posesjach, w ogrodach, okolicach zbiorników wodnych, w parkach, na terenach planowanych imprez masowych oraz na terenach podmokłych, które sąsiadują z osiedlami i domami wolnostojącymi min. w Warszawie oraz innych miastach Polski, ranking firm DDD w Polsce.

Profesjonalnie wykonane odkomarzanie jest bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich oraz zwierząt domowych tj. kot, pies, a jednocześnie bardzo skuteczne. Zabezpiecza chroniony obszar nawet na dwa miesiące w zależności od zastosowanej metody oraz warunków atmosferycznych. Wyjątkiem są bardzo intensywne opady, które powodują zmycie zastosowanych środków, ale mało firm DDD o tym piszę wprost, aby nie stracić zainteresowanego klienta na usługę odkomarzania.

komar, odkomarzanie w Warszawie, odkomarzanie, odkomarzanie warszawa, zwalczanie komarów, zwalczanie komarów w warszawie, prusator

Fakty i mity na temat komarów i odkomarzania

Chociaż każdy z nas wie, jak wygląda komar i czym skutkują ukąszenia komara, nie wszyscy zdają sobie sprawę z wielu faktów, dotyczących komarów i ich cyklu oraz trybu życia:

  • aktywnie kąsają tylko komarzyce, które żyją od 6 do 8 tygodni. W tym czasie każda składa jednorazowo ok. 300 jaj, a w sprzyjających warunkach może to zrobić dwukrotnie, zwykle jaja są składane w zbiornikach wodnych
  • komary wpuszczają do krwiobiegu ofiary własną ślinę, która jest alergenem i powoduję swędzące odczyny na skórze. Praktycznie u każdej z osób może ona wywołać opuchliznę, powstanie bąbelka z surowicą, a nawet stan ropny, ale to w przypadku intensywnego drapania ukąszeń komara. U każdego człowieka miejsce ukąszenia swędzi i piecze.
  • Dobry sposób na ukąszenia komarów będzie zastosowanie aromaterapii czyli posmarowanie olejkiem ukąszenia np. olejkiem z drzewa herbacianego, olejkiem z lawendy, olejkiem goździkowym lub olejkiem eukaliptusowym, która złagodzi uczucie swędzenia ukąszenia komara jak również ukąszenia np. pcheł czy ugryzienia pluskiew domowych – można również wziąć kąpiel wraz z tymi olejkami max 5 zapachów na kąpiel, tym samym złagodzimy objawy ciała jak i duszy
  • do rozmnażania komarom są niezbędne zbiorniki wody, do których samice składają jaja. Z jaj wylęgają się larwy komarów, które początkową fazę życia spędzają pod powierzchnią wody. Mało osób o tym wie, ale larwy komarów oczyszczają skutecznie zbiorniki wodne, także pełnią funkcje ekologiczną , tym samym utrzymują w harmonii naturę
  • komary przyciąga zapach ludzkiego potu, ciepło ciała oraz dwutlenek węgla, który wydychamy. Ciepła krew jest potrzebna do wyklucia się się larw komarów z jaj, zabicie komarzycy, powoduje, że osierocamy małe komarki 😉
  • komary to owady, które zabijają najwięcej ludzi w ciągu roku. Statystycznie tylko z powodu malarii rocznie umiera na świecie ponad milion ludzi. A to zaledwie jedna z wielu chorób, które przenoszą komary. W Polsce choroby roznoszone przez komary, zagrażają głównie naszym czworonożnym pupilom (Leiszmanioza oraz Dirofilarioza).

Skuteczne metody odkomarzania w Warszawie

Odkomarzanie w Warszawie przeprowadzamy na terenach otwartych, najczęściej w obrębie posesji naszych klientów. Zabieg tego rodzaju skutecznie zabija owady w obrębie jego zastosowania, ale nie działa na odległość. Z tego powodu jeśli chcesz zwiększyć skuteczność zwalczania komarów, porozmawiaj z najbliższymi sąsiadami i zamówcie wspólne odkomarzanie wszystkich posesji w atrakcyjniejszej cenie. Możecie zyskać nawet aż 20% rabatu.

Do zwalczania komarów stosujemy trzy rodzaje metod: chemiczną, fizyczną oraz biologiczną. Poniżej przedstawiamy szczegóły każdej z nich.

Odkomarzanie opryskowe 

Odkomarzanie za pomocą oprysku polega na aplikacji substancji o właściwościach biobójczych oraz odstraszających bezpośrednio w miejscach, w których mogą bytować komary (np. szpalery roślin, skupiska drzewek, krzewy, zbiorniki wodne bez ryb). Substancja czynna działa natychmiast, ale pozostaje również aktywna nawet przez 1,5 miesiąca-2 miesiące. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, roślin oraz zwierząt. Odkomarzanie opryskowe umożliwia bardzo precyzyjne dozowanie środka owadobójczego, dlatego polecamy je do stosowania punktowego, na niewielkich obszarach lub w bezpośrednim sąsiedztwie siedlisk innych insektów, tak aby im nie zagrażał.


Odkomarzanie metodą zamgławiania termicznego

W tej metodzie odkomarzania stosujemy zamgławiacze termiczne o wysokiej wydajności i efektywności. Dzięki temu substancja owadobójcza w postaci miniaturowych kropelek tworzy gęstą mgłę, która wyrzucana jest na dużą odległość od urządzenia ok. 6 metrów. Gęsta gorąca wygenerowana mgła unosi się w powietrzu i doskonale penetruje szpalery z roślin, gęsto okala korony drzew i krzewy. Zaletą odkomarzania metodą zamgławiania termicznego jest możliwość stosunkowo szybkiej i dokładnej aplikacji substancji biobójczej nawet na dużej powierzchni terenu.  

Zamgławianie ULV w odkomarzaniu czyli zimna mgłą

Zwalczanie komarów wykonujemy także za pomocą zamgławiania ULV, czyli tzw. “zimnej mgły”. W tym przypadku preparat biobójczy także rozprowadzany jest w postaci miniaturowych kropli, które świetnie penetrują zakamarki szaty roślinnej. Duża precyzja w tej metodzie pozwala bezpiecznie aplikować preparat na mniejszych działkach czy w bezpośrednim otoczeniu zbiorników wodnych gdzie występują ryby. Niestety pyretroidy i inne substancje ochrony roślin stosowane przy zwalczaniu komarów powodują silne zatrucie wody, tym samym powodują ginięcie ryb i innych organizmów wodnych.

Odkomarzanie metodą biologiczną

Biologiczna metoda odkomarzania polega na podaniu do zbiorników wodnych, które mogą być siedliskiem larw komarów, specjalistycznych środków biobójczych. Są to tzw. larwicydy wykazują działanie selektywne, co znaczy, że są niegroźne dla innych owadów, organizmów wodnych, zwierząt oraz ludzi. Usuwają larwy komarów w ciągu 24 godzin. 

Larwicydy aplikujemy do:

– oczek wodnych,

– rowów melioracyjnych,

– sadzawek,

– kałuż, 

– wody płynącej,

– stawów i jeziorek,

– bagien i wody zanieczyszczonej,

– ta metoda daje doskonałe rezultaty szczególnie na terenach podmokłych.

Fizyczna metoda odkomarzania

To dość nowa metoda w branży dezynsekcji, w pełni ekologiczna metoda odkomarzania. Polega na zastosowaniu preparatów, które tworzą na powierzchni zbiorników wodnych cienki, silikonowy filtr.

Działa on na dwa sposoby: zapobiega złożeniu jaj przez samice komarów oraz uniemożliwia wydostanie się przepoczwarzonych larw ze zbiornika. Dzięki temu skutecznie likwiduje populację komarów. Silikonowy filtr utrzymuje się na powierzchni ok. 4 – 5 tygodni, przez cały czas zabezpieczając przed namnażaniem się komarów. Po tym czasie rozpada się na niegroźne krzemiany i opada na dno zbiornika. Warto podkreślić, że składniki preparatu są bezpieczne dla wszystkich organizmów wodnych, w tym oczywiście ryb. 

ugryzienia pchly, ukaszenia pcheł i ich wyglad, pchla ludzka jak wygląda jej ugryzienia zwalczanie pchel skuteczne zwalczanie pcheł warszawa domowe sposoby

Jak przygotować się do odkomarzania? 

W przypadku zastosowania metody fizycznej i biologicznej nie musisz robić nic szczególnego, poza usunięciem ewentualnych ozdób, pływających po powierzchni np. oczka wodnego, stawu. Natomiast przed odkomarzaniem za pomocą oprysku lub zamgławiania przestrzennego (termicznego oraz zamgławiania ULV) zalecamy:

– usunięcie z otwartego terenu sprzętów ogrodowych takich, jak leżaki, huśtawki, 

– schowanie ogrodowych zabawek dla dzieci i zwierząt,

– zakrycie oczek wodnych, stawów oraz innych zbiorników wodnych,

– szczelne zamknięcie drzwi i okien domu. 

Zwalczaniem komarów zajmujemy się kompleksowo, zawsze proponując naszemu klientowi najskuteczniejszą w jego przypadku metodę. Wyboru konkretnego rozwiązania dokonujemy po dokładnej analizie wszystkich czynników, szczególnie budowy terenu oraz warunków środowiska i krajobrazu.

Zwalczanie komarów czyli Odkomarzanie Warszawa

Zwalczanie komarów wykonujemy na terenie całej Warszawy oraz w okolicznych miejscowościach.

Zadzwoń i umów wizytę naszego technika pod nr +48 733-788-282. Po oględzinach Twojej działki dobierzemy najlepszą metodą i wykonamy odkomarzanie, które rzeczywiście okaże się skuteczne tak długo, jak to tylko możliwe.

Cen odkomarzania w Warszawie i rabaty

Cena odkomarzania w Warszawie oraz w jej okolicach zaczyna się już od 300 zł (na terenie o powierzchni do 500 m2). Koszty zależą głównie od terenu, który trzeba zabezpieczyć. Szczegółowe ceny poznasz już podczas telefonicznej rozmowy z naszym konsultantem pod nr +48 733 788 282. Pamiętaj, że jeśli Twój najbliższy sąsiad również zdecyduje się na odkomarzanie w naszej firmie Prustor w tym samym czasie, co Ty, każdy z Was otrzyma rabat nawet do 20%.

Rabaty na odkomarzanie Warszawa

Dla lepszej skuteczności zwalczania komarów oraz dla wydłużenia czasu ochrony przed ich ponownym pojawieniem się, proponujemy Ci wykonanie zabiegów wspólnie z najbliższymi sąsiadami. Dzięki temu zyskasz atrakcyjny rabat na odkomarzanie. Poznaj szczegóły promocji:

– odkomarzanie u Ciebie i jednego sąsiada to upust 10% na każdy z zabiegów,

– odkomarzanie u Ciebie i dwóch sąsiadów – rabat w wysokości 15%,

– odkomarzanie u Ciebie i trzech Twoich sąsiadów – zniżka 20%

Zwalczanie komarów oraz odkomarzanie w Warszawie – najczęściej zadawane pytania

  1. Czy odkomarzanie w Warszawie może być wykonywane na każdym terenie?

Tak. Zabiegi tego rodzaju przeprowadzamy zarówno na prywatnych posesjach, w miejscach publicznych, jak i terenach rolniczych w Warszawie i okolicach do 80 km.

  1. Czy po odkomarzaniu w Warszawie muszę odczekać, zanim wyjdę do ogrodu? Jak długo?

W zależności od warunków atmosferycznych (np. wiatr) po odkomarzaniu za pomocą zamgławiania przestrzennego pozostań w domu do 2 godzin, aby woda odparowała z cieczy roboczej preparatu.

  1. Czy odkomarzanie chemiczne w Warszawie może zaszkodzić moim dzieciom?

Wszystkie metody odkomarzania, przeprowadzone zgodnie ze sztuką dezynsekcji, są absolutnie bezpieczne nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, zwierząt domowych, organizmów wodnych (ryby) oraz dzikich zwierząt.

4. Czy raz wykonane odkomarzanie zabezpiecza na całe lato?

W zależności od wybranej metody, warunków środowiskowych oraz pogodowych zabieg odkomarzania skutecznie chroni przez okres do 4 –  6 tygodni. Wyjątkiem są ogromne i intensywne opady deszczu, które mogą skrócić działanie środków zwalczających larwy komarów jak i samych komarów.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 733-788-282 w godzinach 8-20 w tygodniu.

Nasz konsultant, Pan Marcin Jasicki chętnie pomoże dograć szczegóły oraz termin zabiegów dezynsekcji na komary czyli odkomarzanie.