Metody IPM co wybrać?

Oprysk i Zamgławianie vs Wymrażanie i Wygrzewanie

Popularne ekologiczne metody fizyczne: wymrażanie pluskiew przez Cryonite czy wygrzewanie pluskiew może być niebezpieczne ponieważ ciekły azot (suchy lód poniżej -68°C może być bardzo niebezpieczny dla człowieka, w dodatku urządzenie Cryonite posiada jedną wadę przez co na koniec zabiegu i tak stosuje się chemie poprzez oprysk ogólny), a nagrzewanie mieszkania do 60°C przeciwko pluskwom często przez wysoką temperaturę topi wiele urządzeń RTV/AGD z tworzywa sztucznego, plastiku ( tj. odkurzacz, żelazko, telewizory, monitory, laptopy, miksery, czajniki, piloty, konsole). Temperatura jest wysoka tym samym, niebezpieczna dla człowieka, zwierząt czy też dzieci, sam zabieg trwa ponad 20 godzin. Przy tak długim zabiegu i wysokiej temperaturze może powstać ryzyko pożaru.

W oprysku szczegółowym dzięki zastosowaniu technologii mikrokapsułek preparaty utrzymują dłuższe działanie (od 2 do 4 tyg. w zależności od temperatury, wilgotności i rodzaju spryskanych powierzchni), tym samym zabija też młode pluskwy, które w tym czasie zdarzą wyjść ze złożonych wcześniej jaj ( w zależności od temp. otoczenia od 2 do 4 tygodni od złożenia). Z kolei na same kokony, jaja działa wyłącznie bardzo niska temperatura, poniżej -68°C lub bardzo wysoka powyżej 45°C dlatego tak trudno się ich pozbyć i często jest wymagane powtórzenie zabiegów odpluskwiania, gdy dopiero małe pluskwy wyjdą ze złożonych wcześniej jaj.

Preparaty stosowane przez nas są bezpieczne ponieważ zakłócają procesy życiowe pluskwy domowej jak i innych owadów, ale nie ssaków. Dlatego dzieci i zwierzęta o które najczęściej się martwimy są bezpieczne. Zgodnie z zaleceniami producentów tego typu preparatów, należy opuścić mieszkanie, aż do wyschnięcia, zazwyczaj trwa to około 1 godziny czasu, potem tylko przewietrzenie około godziny czasu i można już korzystać z lokalu.

Dlaczego akurat nasza firma:

  • bez wyrzucania mebli,
  • wyjście z mieszkania tylko na około 1 godz. do wyschnięcia preparatów + około 1 godz. wietrzenia,
  • po wyschnięciu i przewietrzeniu preparaty nie są szkodliwe dla otoczenia, tym samym bezpieczne dla dzieci, zwierząt, alergików, astmatyków, kobiet w ciąży, kobiety karmiących, osób starszych,
  • najskuteczniejsze oraz najbezpieczniejsze metody i środki
  • używamy tylko sprawdzone i skuteczne środki z takich krajów jak: Niemcy, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Szwajcaria, Hiszpania, Włochy, Polska
 • stosowane środki dobieramy na miejscu u klienta po lustracji miejsc bytowania pluskiew lub w przypadku wzmożonego bezpieczeństwa przy dzieciach, zwierzętach, osobach starszych oraz alergikach stosujemy biodegradowalne i ekologiczne środki (preparaty pochodzenia naturalnego, biologiczne (3 generacji) z technologią mikrokapsułek zakłócające wyłącznie metabolizm energetyczny komórek pluskwy dzięki czemu ona się odwadnia, wysycha).

Zadzwoń teraz i zarezerwuj termin: +48 733 788 282

(ze względu na duże zainteresowanie, możemy nie być w stanie odebrać telefonu, jeżeli będzie zajęte zadzwoń ponownie lub poczekaj, oddzwonimy do Ciebie lub proszę wysłać e-mail na adres: kontakt@prusator.pl, wtedy na pewno oddzwonimy lub odpiszemy)

Chcesz poznać inne metody dezynsekcji zapraszamy TUTAJ

 

Informacje na temat zwalczania pluskwy domowej za pomocą zintegrowanych metod IPM znajdziesz TUTAJ