Zastanawiasz się, skąd się biorą małe robaczki w domu na ścianie i czy są one powodem do niepokoju? Powody, dla których gościsz niechcianych lokatorów w Twoim domu, mogą być różnorodne: od bardzo błahych i niewymagających podejmowania czynności dezynfekcyjnych po poważne, które wymagają szybkiej pomocy specjalisty. Zobacz, jaki gatunek owadów mogą reprezentować małe robaki na ścianach i jak się ich pozbyć!

Małe robaczki w domu na ścianie – co to może być?

Jeden, drugi, trzeci… Malutkie robaczki na ścianie pojawiają się regularnie lub w odstępie czasu, a Ty głowisz się nad tym, co to może być i czy jest się czego obawiać? Małe czarne robaczki w domu na ścianie mogą oznaczać, że w Twoim domu zagościły np.:

  • karaluchy lub prusaki, a te niewielkich rozmiarów, które widzisz w swoim domu to świeżo wyklute z kokonów osobniki,
  • wciornastki – szkodniki żywiące się zbożem i produktami jemu pochodnymi. Są niegroźne i znikają zazwyczaj tuż po okresie żniw, chyba że znajdą w Twoim domu niezabezpieczone produkty zbożowe,
  • szubaki dwukropki – małe chrząszcze, które zwykle pojawiają się masowo. Chociaż są niegroźne i nie są zaliczane do pasożytów, należy je zwalczać, ponieważ ich larwy mogą doprowadzić do zniszczeń zapasów, odzieży itp.

Malutkie robaczki na ścianie – czy to pluskwy?

Maleńkie robaczki na ścianie mogą również oznaczać plagę pluskiew. Pojawienie się nawet jednej pluskwy w Twoim domu jest pierwszym sygnałem o poważnym problemie, przed którym staniesz. Pluskwy są bardzo małe, a ich inwazja jest bardzo trudna do zwalczenia.

Pluskwy mają na szczęście charakterystyczny wygląd, dzięki czemu szybko samodzielnie określisz, czy małe robaki w domu na ścianie zaliczane są do tego gatunku. Pluskwa ma owalny odwłok i około 5-7 mm długości. Kiedy jest najedzona, wyróżniać się będzie czerwono-brązową barwą, a kiedy jego głodna, może mieć kolor żółto-brązowy.

Kolejną z oznak, które mogą świadczyć o tym, maleńkie robaczki na ścianie to pluskwy są charakterystyczne ugryzienia na Twoim ciele. Zazwyczaj jest ich kilka obok siebie, a po połączeniu liniami mogą przypominać kształtem trójkąt. Pluskwy wymagają nie tylko szybkiej identyfikacji, ale również niezwłocznej dezynsekcji. Wszystkie metody domowe na pluskwy są zwykle zawodne. Tylko profesjonalna dezynsekcja pluskwy może przynieść wymierne rezultaty.

Zwalcz małe czarne robaczki w domu na ścianie – skorzystaj z dezynsekcji

Profesjonalna usługa dezynsekcji pomoże ci skutecznie pozbyć się niechcianych owadów. Jeżeli nie wiesz, jaki gatunek reprezentują małe robaki na ścianach i zastanawiasz się, czy masz się czym martwić – zrób im zdjęcie! Nasi fachowcy pomogą w ocenie szkodnika i dopasują skuteczną metodę dezynfekcji. Wymrażanie ciekłym azotem, wykorzystanie koncentratów biobójczych, zamgławianie ULV, oprysk ciśnieniowy – w asortymencie dostępnych rozwiązań dezynsekcyjnych znajdziemy najlepszy sposób na małe robaki na ścianach.

Nie wiesz, jak się pozbyć małych robaczków w domu? Do usunięcia małych robaczków w domu na ścianie i w innych miejscach niezbędna będzie pomoc fachowca. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Proponujemy obszerny katalog bezpiecznych rozwiązań. Sprawdź: dezynsekcja Warszawa.