Cykl życia moli w domu (odzieżowych i spożywczych) dzieli się na kilka etapów: jajo, postać larwalna, dorosły osobnik (ćmy). Larwy moli na suficie są zwykle widoczne gołym okiem i mogą świadczyć o tym, że owad na dobre zadomowił się w Twoim domu i złożył już jaja. Larwy moli na suficie – jak się ich pozbyć i które z dostępnych metod okażą się skutecznie? Wyjaśniamy!

Skąd się biorą larwy moli na suficie?

Mole dzieli się na mole spożywcze i odzieżowe. Mole spożywcze żywią się głównie niezabezpieczonymi produktami spożywczymi: otwartą kaszą, mąką, makaronami i wieloma innymi produktami, do których tylko mają łatwy dostęp (np. suszone owoce i bakalie).

Skąd się biorą larwy moli na suficie w kuchni? Jeżeli widzisz małe, pełzające larwy w kuchni, spiżarni i innym miejscu, w którym pozostawisz niezabezpieczone opakowania produktów spożywczych – możesz mieć pewność, że znalazły w pobliżu miejsce żerowania i założyły gniazda.

Larwa mola na suficie początkowo może być trudna do identyfikacji. Jest niewielka, ma obły, podłużny kształt i jasny, kremowo-biały kolor. Jeżeli sufit jest jasny – a zazwyczaj malowany jest na biało – larwy mola na suficie mogą być trudno widoczne, a nawet niewidoczne.

Larwy moli na suficie – jak się pozbyć niepożądanych owadów?

Larwy moli na suficie w kuchni mogą być trudne do usunięcia. Pierwszym niezbędnym krokiem jest wyrzucenie wszystkich otwartych lub nieszczelnych opakowań żywności z szafek kuchennych i dokładnie umycie ich wnętrza. Kolejnym etapem walki z molami będzie skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się dezynsekcją i innymi usługami z branży DDD. Z doświadczenia wiemy, że domowe sposoby  na mole takie jak np. ocet, orzech, sypkie trutki, lawenda itp., są zawodne.

Larwy moli spożywczych na suficie – jak się ich pozbyć?

Przy zwalczaniu moli spożywczych i odzieżowych niezastąpione będą profesjonalne metody dezynsekcyjne. Pierwszą z nich jest zamgławianie ULV połączone z użyciem sprawdzonych środków wysokiej jakości z zawartością pyretroidów oraz innych zintegrowanych metod IPM. Zamgławiacz ULV emituje mgłę (krople o wielkości do 20 mikronów), co pozwala na dotarcie preparatu w najmniejsze zakamarki i szczeliny.

Kolejną z technik skutecznych na mole jest oprysk ciśnieniowy specjalistycznymi, nowoczesnymi środkami owadobójczymi. Oprysk uważany jest za ekonomiczną, skuteczną metodę zwalczania moli spożywczych, moli odzieżowych, a także innych owadów: rybików cukrowych, mrówek itp.

Obie technologie polegają na długotrwałym uwalnianiu substancji zabójczych zarówno dla jaj, larw, jak i dorosłych owadów. Pierwsze efekty w postaci martwych owadów zauważyć już po pierwszym dniu – jednak efekty są długofalowe.

Chcesz pozbyć się moli? Jeżeli zauważyłeś w swoim domu mole spożywcze, musisz skonsultować się z doświadczonym specjalistą. W Prusator od lat świadczymy skuteczne i dyskretne usługi na najwyższym poziomie. Mamy najświeższą wiedzę z zakresu zwalczania owadów, a także dostęp do najskuteczniejszych, bezpiecznym preparatów. Sprawdź ofertę dezynsekcja Warszawa! Do naszych usług zaliczane są również: 

Zachęcamy do kontaktu! Pomożemy w wycenie i dopasujemy indywidualna metoda dezynsekcji do indywidualnych potrzeb. Świadczymy usługi dla firm, osób prywatnych i placówek państwowych.