Kurkuma na pluskwy domowe. Czy kurkuma jest skuteczna w walce z pluskwami? >
Istnieje wiele domowych sposobów na pasożyty i inne niechciane insekty w domu. Jedną z teorii, które krążą wśród osób, które na własną rękę próbują zwalczyć plagę owadów, jest na przykład to, że zastosowana kurkuma na pluskwy, odstrasza je i skutecznie zniechęca do żerowania w miejscach, w których czuję jej zapach. Czy to prawda i kurkuma na pluskwy naprawdę działa?
Co to jest kurkuma? Czy działa na pluskwy?
Faktem jest to, że kurkuma na pluskwy może zniechęcać je do przebywania w pobliżu, a nawet przy bezpośrednim narażeniu na wysokie stężenie kurkuminy – uśmiercać niektóre osobniki. Niemniej z całą pewnością nie jest ona skutecznym sposobem na całkowite zwalczenie pluskiew w Twoim domu. Przyczyn takiego stanu jest wiele. Po pierwsze pluskwy bardzo lubią ciemne zakamarki: wnętrza materaca i obić tapicerki, zagłębienia tapet, wnętrza książek… W praktyce niezmiernie trudno byłoby zasypiać wszystko kurkumą, która zresztą intensywnie barwi na pomarańczowy kolor. Pluskwy w materacu i w innych szczelinach z pewnością przetrwają zasypianie tych powierzchni kurkumą, a Ty będziesz mieć tylko więcej sprzątania.
Jest jeszcze jeden problem związany z zastosowaniem kurkumy na pluskwy. Opinie o tej technice domowego zwalczania owadów wskazują również na to, że po zabezpieczeniu jednego obszaru sproszkowana kurkumą, pluskwy przenoszą się po prostu w inne, niedalekie miejsce żerowania. Oznacza to, że kurkuma na pluskwy nie tylko nie jest skuteczna długoterminowo, ale przy okazji motywuje pasożyty do migracji i jeszcze większego rozprzestrzeniania się po lokalu.
Czego nie lubią pluskwy domowe?
Czego nie lubią pluskwy domowe? Dezynsekcji! Dajemy gwarancję na to, że tylko profesjonalna usługa dezynsekcji jest w stanie zwalczyć plagę pluskiew, chociaż i tę należy powtórzyć dla zachowania najwyższej skuteczności oprysków. Poza opryskami owadobójczymi, na pluskwy bardzo dobrze działa również zamgławianie ULV, wymrażanie ciekłym azotem i oczywiście – stosowanie silnych koncentratów biobójczych.
Jak długo żyją pluskwy po dezynsekcji?
Pluskwy żyją około roku. Okres inkubacji ich jaj trwa zwykle do 10 dni. Narażone na działanie niskich temperatur nie umierają, lecz niczym kleszcz przechodzą w stan hibernacji. To sprawia, że do trwałej eliminacji pluskiew z Twojego domu konieczna może być więcej niż jedna wizyta fachowców. Chociaż silne środki biobójcze działają na dorosłe osobniki niemal od razu (owady giną do kilku godzin), zachęcamy do powtórzenia dezynsekcji po tygodniu. Z uwagi na możliwość zahibernowania jaj należy być również przygotowanym, że mogą one wykluwać się jeszcze przez następne 20 dni do około miesiąca. Jeżeli jaja przebywają w bardzo zimnym środowisku, będą odporne na działanie substancji dezynsekcyjnych.
Jak widzisz, na nic się zda kurkuma. Pluskwy są bowiem jednymi z trudniejszych do zwalczenia pasożytów, na które nie tylko nie działają domowe sposoby, ale i sama dezynsekcja pluskwy musi być zastosowana więcej niż raz. Jeżeli interesuje Cię dezynsekcja Warszawa, sprawdź naszą ofertę!
A może zmagasz się z plagą innych owadów? Jeżeli nie wiesz, jak się pozbyć malutkich robaczków w domu lub jak zażegnać problem karaluchów, lub prusaków – skontaktuj się z nami! Dopasujemy odpowiednią metodę dezynsekcji do problemu, z jakim się zmagasz.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.