Dezynsekcja pluskwy może okazać się uciążliwa i trudna. To proces, który bez wykorzystania profesjonalnych substancji i przede wszystkim gruntownej, branżowej wiedzy, w większości przypadków kończy się fiaskiem. Powodów jest wiele, ale najczęściej jest nim długi okres wylęgu jaj pluskwy domowej, ale również niedopasowanie metody dezynsekcji do potrzeb. Dowiedz się, jak zabić pluskwy i czy wymrażanie zawsze jest dobrą metodą na trwałe usunięcie pasożyta.

Dezynsekcja pluskwy – najczęstsze problemy

Do głównych problemów związanych ze zwalczaniem tego wyjątkowo groźnego pasożyta zalicza się jego szybkie rozmnażanie i stosunkowo długi okres wylęgu jaj. Samica pluskwy składa w ciągu dnia średnio 5 jaj, które wylęgają się po około 10 dniach. Larwy pluskwy, zanim osiągną dojrzałość, potrzebują natomiast nawet 6 tygodni.

Chociaż dorosłe osobniki źle reagują na niskie temperatury, wymrażanie pluskiew nie działa na ich jaja. Te, pod wpływem niskich temperatur przechodzą w stan hibernacji, w którym mogą trwać przez następne kilkanaście tygodni. To właśnie z tego powodu dezynsekcja na pluskwy powinna być powtórzona dwa, do trzech razy. Jednak każdy przypadek oceniany jest indywidualnie.

Czy ozonowanie zabija pluskwy?

Czego się boją pluskwy? Poza tymi substancjami, jak np. kurkumina, lub zapach goździków, pluskwy najbardziej reagują na preparaty biobójcze. Jedną z często wykorzystywanych metod jest również ozonowanie. Czy ozon zabija pluskwy? To lotny związek chemiczny, który nie tylko skutecznie odkaża wszystkie powierzchnie, ale też jest zabójczy dla żywych organizmów – zabija pluskwy, wszy, rybiki, a także gryzonie. Do kolejnych, często wykorzystywanych metod jest zastosowanie specjalistycznych preparatów chemicznych. Na pluskwy wykorzystuje się klasyczne opryski, foggery (zamgławianie), a także inne preparaty w formie żelu, proszku, bomb itp. Czami można połączyć kilka metod dezynsekcji.

Czy pluskwy giną w praniu?

Wiadomo już, że tylko najlepszy sposób na pluskwy – dezynfekcja wykonana przez profesjonalistę, jest w stanie zwalczyć plagę tych groźnych pasożytów. Po wykonaniu usługi warto dodatkowo zadbać o dokładne wypranie wszystkich domowych tekstyliów: kołder i poduszek, narzut, koców, legowisk zwierząt, ręczników itp. Pluskwy giną w praniu nastawionym na temperaturę od 60 stopni. Co więcej, dokładne pranie pomoże pozbyć się pozostałości po opryskach.

Zastanawiasz się, ile kosztuje odpluskwianie i dlaczego na rynku usług dezynsekcyjnych jest taki duża rozbieżność między cenami oferowanych usług? Wynika to z faktu wykorzystywanych metod i preparatów biobójczych. Te najnowocześniejsze i najskuteczniejsze będą droższe. Radzimy jednak zainwestować więcej i mieć spokój ze szkodnikami przez dłuższy czas, niż ponawiać dezynsekcję pluskwy wielokrotnie bez większych rezultatów.

Zachęcamy do kontaktu! W Prusator pomożemy oszacować, ile kosztuje dezynsekcja pluskiew w mieszkaniu, domu i lokalu usługowym. W naszej ofercie: dezynsekcja Warszawa znajdziesz takie usługi jak np.: