Pojawienie się w domu robaków może być prawdziwą tragedią! Niestety sytuacja taka może się przydarzyć – w wielu mieszkaniach lęgną się robaki, które trudno jest wyeliminować. Jak rozpoznać karalucha, który może się u nas pojawić? Przygotowany przez nas poradnik na pewno Ci pomoże!

Jak wygląda karaluch?

Karaluchy dość często występuje w domach czy mieszkaniach. Zanim jednak podejmie się próbę wytępienia tych owadów, należy upewnić się, czy to aby na pewno one. Jak wygląda karaluch domowy? To owad, którego długość sięga do maksymalnie trzech centymetrów. Ma ciemnobrązowy kolor; samce wyposażone są w dość duże skrzydła, samice z kolei nie mają ich praktycznie wcale. Karaluchy mają pancerz z twardej powłoki oraz trzy pary nóg, które umożliwiają im bardzo szybkie przemieszczanie. Każdy, kto widział karalucha, doskonale wie, jak prędko mogą biegać te owady.

Prusak a karaluch – wygląd

Prusaki występują w mieszkaniach równie często, co wspomniane już karaluchy. Różnią się jednak barwą – w przeciwieństwie do karaluchów, posiadają złotobrązowy kolor i dwa ciemne pasy na pancerzu. Dorosłe prusaki mają zazwyczaj zaledwie 1,5 cm długości, są zatem znacznie mniejsze od karaluchów. Posiadają również skrzydła – bez względu na płeć. Warto jeszcze dodać, że prusaki najczęściej wybierają miejsca ciepłe i wilgotne; karaluchy natomiast są w stanie dostosować się do każdego środowiska.

Gdzie żyją karaluchy?

Aby upewnić się, że mamy do czynienia właśnie z karaluchami, można spróbować znaleźć ich kryjówkę. Co ciekawe, owady te wcale nie boją się chłodniejszego środowiska – najczęściej przebywają bowiem w piwnicach i kanałach. Żerują głównie nocą – pojawiają się wówczas w kuchni, gdzie istnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia pokarmu. Z uwagi na to, że karaluchy potrafią przetrwać w każdym klimacie, można znaleźć je praktycznie wszędzie. Walka z nimi może być przez to dużo trudniejsza niż w przypadku prusaków – te z kolei można wyeliminować poprzez wychłodzenie mieszkania.

Jak się pozbyć karaluchów?

Polecane zazwyczaj domowe sposoby są w większości przypadków niewystarczające. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Oferta dezynsekcji jest zazwyczaj przystępna cenowo dla klientów, a proces taki sprawi, że wszelkie robactwo z domu czy mieszkania zniknie. Dezynsekcja Warszawa to proces szybki i nieinwazyjny – klienci mogą już po kilku godzinach od wykonania tej czynności cieszyć się całkowicie wolnym od karaluchów mieszkaniem.

Wiele firm, które proponują pozbycie się problemu z owadami, zajmują się tym kompleksowo. Oznacza to, że wykonują one opryskiwania specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami, które gwarantują natychmiastowy efekt. Dezynfekcja pluskwy, która także jest proponowana przez firmy tego typu, to proces pozwalający na całkowite pozbycie się tych nieproszonych gości. Warto zaznaczyć, że pluskwy mogą być naprawdę uciążliwe, a przede wszystkim – te niewielkie robaki żywią się ludzką krwią! Odpluskwianie Warszawa przyda się każdemu, kto zauważył te dość małe, a zarazem dokuczliwe owady w swoim łóżku czy fotelu.