Ty też zastanawiasz się, jak pozbyć się mrówek ze swojego domu raz na zawsze? Plaga tych szkodników początkowo wygląda całkiem niewinnie. Mrówki to insekty małe i raczej nie budzące dużego obrzydzenia, dlatego ich pojawienie się w domu początkowo nie powoduje dużych obaw. Najpierw widzisz jedną, dwie mrówki spacerujące np. po podłodze lub kuchennym blacie. Jednak wraz z czasem zaczyna się ich pojawiać coraz więcej i więcej, a populacja zaczyna przypominać jedną z egipskich plag. Stąd zresztą wzięła się nazwa tych szkodników: mrówki Faraona. Czy wiesz, jak skutecznie pozbyć się mrówek z domu lub innej przestrzeni? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Co to są mrówki Faraona?

Mrówki Faraona to jeden z popularnych gatunków mrówek. Wyróżnia je żółto-brązowy kolor i mała wielkość. Mrówki-robotnice osiągają całkowita długość 15, – 2 mm. To owady, które bardzo często zmieniają miejsce żerowania. Ciepłe, suche miejsca, obfitujące w atrakcyjne dla nich źródła pożywienia (a warto podkreślić, że mrówki faraona nie należą do wybrednych) są dla nich szczególnie atrakcyjne. A takie warunki panują w większości ogrzewanych mieszkań, domów, biur i sklepów!

Mrówki faraonki to prawdziwa plaga. Potrafią w kilka dni opanować całą kuchnię lub spiżarnię. Znajdziesz je w niezabezpieczonych produktach spożywczych (np. w chlebie), w szafkach, na blatach i wędrujące swoim szlakiem po podłodze lub ścianie. Wiele osób wypowiadających walkę tym szkodnikom w pierwszej kolejności poszukuje rozwiązań, które umożliwiłyby na samodzielne wypędzania nieproszonych gości domowymi sposobami. Pułapki klejowe, proszek do rozsypywania – to wszystko bardzo znane metody i niestety zawodne… Mrówki Faraona bardzo lubią powracać w to samo miejsce żerowania. Pozbycie się ich na długo wymaga zatem pomocy profesjonalisty.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu, domu i innych przestrzeni?

Z doświadczenia wiemy, że domowy sposoby na pozbycie się mrówek z domu lub ogrodu są zawodne. Jednym sposobem i często ostatnim po serii samodzielnych prób likwidacji mrówek, jest zamówienie profesjonalnej ekipy. Zwalczanie mrówek specjalnym preparatem rozpylanym nowoczesnymi urządzeniami w połączeniu z dużym doświadczeniem i rzetelną wiedzy na temat mrówek Faraona pozwalają już po pierwszym zabiegu cieszyć się z przestrzeni wolnej od wszędobylskich mrówek. Tylko doskonała znajomość ich zwyczajów: sposobów i miejsc ich rozmnażania, preferencji środowiskowych i spożywczych, a także najczęściej obieranych przez tras – pozwalają na skuteczne pozbycie się szkodników.

Dezynsekcja Warszawa – sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów. Mamy duże doświadczenie w zwalczaniu plagi mrówek w domu, ogrodzie i lokalach użyteczności publicznej. Wykonujemy zamgławianie, opryski, wymrażanie i wiele innych metod walki z pasożytami i szkodnikami. Jeżeli nie wiesz, jak pozbyć się mrówek – zaufaj naszym ekspertom!