Nie wiesz, jak się pozbyć moli spożywczych i ubraniowych? Jeżeli dotychczas wykorzystywane domowe sposoby na pozbycie się moli (np. olejek lawendowy, ocet winny, goździki, lepy itp.) nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, chętnie podzielimy się naszą branżową wiedzą na temat profesjonalnych sposobów dezynsekcji mola. Sprawdź je!

Jak się pozbyć moli spożywczych i odzieżowych? 

Chociaż ich wygląd zwykle nie przeraża, to prawdziwe szkodniki, które mogą zniszczyć bardzo dużo domowych zapasów spożywczych i ubrań. Do najskuteczniejszych sposobów na mole – zarówno te spożywcze, jak i odzieżowe zaliczamy profesjonalne techniki z branży DDD. Tak naprawdę tylko one pozwalają na bezpieczne, dyskretne i skuteczne pozbycie się niechcianych insektów z Twojego domu.

Mole – jak się pozbyć ich samodzielnie?

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników, takich jak mole ubraniowe (Tineola bisselliella) i spożywcze (Plodia interpunctella), można jednak podjąć pewne środki prewencyjne. Jednym z przykładowych może być np. założenie moskitiery na okno.

Mole w kuchni. Jak się ich pozbyć?

W przypadku moli spożywczych w kuchni przede wszystkim należy regularnie sprawdzać wszystkie suszone owoce i produkty zbożowe, zwłaszcza te, które są rzadko używane lub stare. Ważne jest również rotacyjne zużywanie przechowywanej żywności, przy czym starsze produkty spożywcze powinny być spożywane jako pierwsze. Konieczne jest również systematyczne, dokładne czyszczenie szafek i spiżarni. Niezbędne jest bowiem zapobieganie gromadzeniu się resztek produktów na półkach i w zakamarkach. To może zmniejszyć obecność moli spożywczych.

Domowe sposoby na mole odzieżowe. Skuteczne środki zaradcze

Podobnie jest z szafami z odzieżą i infestacją moli odzieżowych. Ubrania należy wyjąć z szafy i dokładnie wyprać, a wnętrza szaf wyczyścić uwzględniając ściany, półki i zakamarki. W przypadku wykrycia obecności szkodników ważne jest dokładne zidentyfikowanie źródła skażenia w celu podjęcia odpowiednich działań. I to jest idealny moment na kontakt z profesjonalną firmą z branży DDD. Sprawdź naszą ofertę: dezynsekcja Warszawa.

Jak pozbyć się moli ubraniowych i spożywczych z domu?

Do profesjonalnych metod, z których jako firma specjalizująca się w dezynsekcji dorosłych osobników oraz larw moli spożywczych i ubraniowych korzystamy w walce z molami, zaliczamy między innymi:

  • pułapki na mole spożywcze lepowe,
  • pułapki feromonowe, 
  • opryski,
  • metodę żelową.

Dlaczego nie można stosować środków zwalczających owady na własną rękę?

Badania wykazują również, że używanie insektycydów w formie aerozolu może powodować problemy zdrowotne. Przyczyną chorób mogą być zatem nie tylko szkodniki i pasożyty, ale również sposób, w jaki ludzie próbują się ich pozbyć. Zdarza się, że samodzielnie testowanie różnych środków owadobójczych na mole we własnym domu, tworzy jeszcze więcej problemów dla domowników. Dlatego nie warto stawiać na szali swojego zdrowia. Lepiej zdecydować się na dyskretną, bezpieczną i skuteczną dezynfekcję.

Jak się pozbyć moli? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Do jednej z wielu specjalizacji Prusator zalicza się zwalczanie moli. Sprawdź, jak wygląda cała nasza oferta: dezynsekcja oferta.