Zmagasz się z uporczywym problemem gryzoni w Twoim domu, sklepie, lub ogrodzie? W ich wytępieniu może pomóc skuteczna deratyzacja. W tym artykule wyjaśnimy, na czym polega deratyzacja i jakie sposoby tępienia szkodników są stosowane. Zobacz, z czego warto skorzystać!

Co to jest deratyzacja?

Według ogólnej definicji, pod pojęciem deratyzacja można rozumieć zwalczanie szkodników z wykorzystaniem preparatów chemicznych, środków fizycznych i metod biologicznych. Deratyzację przeprowadza się nie tylko na myszach i szczurach, ale również wszelkich innych gryzoniach – kunach, kretach, nornicach i pozostałych, małych zwierzętach, które można uznać za szkodniki. Do naszych specjalizacji, zaliczane jest bezpieczne, dyskretne i skuteczne:

Deratyzator – kto to jest i czym się zajmuje?

Skoro wiesz już, co to jest deratyzacja, warto również przybliżyć również arkana zawodu osoby, która ją przeprowadza. Deratyzator to osoba, która przeprowadza deratyzacje. Jednak to specjalista, który nie tylko fizycznie rozkłada trutki, wykonuje opryski, czy rozlokowuje pułapki, ale również ocenia poziom plagi szkodników i uwzględniając ich charakterystykę, dopasowuje skuteczny środek deratyzacyjny. Jest to zatem osoba, która poza dostępem do specjalistycznych środków i narzędzi, musi być świetnie wyszkolona i dysponuje gruntowną, specjalistyczną wiedzą z zakresu działania w branży DDD (dezynsekcja, deratyzacja, dezynfekcja).

Deratyzacja – na czym polega?

Na czym polega deratyzacja? Odszczurzanie polega na zastosowaniu metody zwalczania gryzoni dopasowanej do rodzaju problemu (gatunku szkodnika). Do często wykorzystywanych technik deratyzacji zalicza się:

  • Metodę IPM, czyli połączenie wszystkich dostępnych metod deratyzacji (fizycznych, biologicznych, chemicznych i mechanicznych) dla jeszcze lepszego i kompleksowego zwalczania szkodników z jednoczesną maksymalną redukcją ich nawrotów. To technika zapewniająca optymalne efekty i duże bezpieczeństwo (szczególnie ważne dla dzieci i zwierząt domowych).
  • Stosowanie trutek (gazowe na krety, w granulacie dla innych gryzoni), karmników.
  • Wykorzystywanie pułapek lub chwytaczy.
  • Wykorzystywanie odstraszaczy (skuteczne na krety)

Jak przebiega proces deratyzacji?

Przebieg procesu deratyzacji uzależniony jest od wykorzystywanej metody. Jednak warto mieć na względzie, że efekt może nie być tak natychmiastowy, jak w przypadku dezynsekcji. Po rozłożeniu trutek, rozstawieniu karmników i wykorzystaniu innych metod deratyzacyjnych, konieczny jest czas. Gryzonie będą stopniowo poddawane działaniu preparatów, dlatego są likwidowane falami. Dlatego do skutecznej deratyzacji poza dostępem do specjalistycznych metod i usług firm z branży DDD, niezbędny jest czas.

Jeżeli chcesz wiedzieć ile kosztuje deratyzacja – zachęcamy do bezpośredniego kontaktu lub sprawdzenia pełnej oferty: deratyzacja Warszawa. W Prusator deratyzacja myszy zaczyna się już od około 240 złotych! Do naszych specjalizacji zaliczane są również usługi, takie jak dezynsekcja Warszawa i dezynfekcja pomieszczeń. Sprawdź!