Podjąłeś decyzję o pozbyciu się plagi, która nawiedziła Twój dom. Niezależnie od tego, czy trzeba pozbyć się szczurów, insektów, czy może zwyczajnie masz dosyć brzydkiego zapachu w Twoim mieszkaniu lub aucie, takie zadanie lepiej zostawić specjalistom ds. dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji.

Dlaczego należy zostawić deratyzacje specjalistom?

Zabawa z trutkami i innymi substancjami aktywnymi to nie zabawa, nawet jeżeli Twój wujek lub kuzyn wie wszystko o tym, gdzie najlepiej ustawić pułapkę, rozsypać truciznę oraz jakie środki gryzoniobójcze są najlepsze, nie powinieneś ryzykować, zwłaszcza jeżeli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta.

W tym artykule opiszemy możliwe zagrożenia wynikające z samodzielnego wykonywania czynności, które lepiej zostawić specjalistom z Prusatora.

Rozpoczęła się wojna z gryzoniami w Warszawie – o jakich zasadach bezpieczeństwa musi pamiętać mieszkaniec domu?

Gryzonie zadomowiły się u Ciebie na dobre? Niezależnie od tego, co dzieje się teraz w Twoim domu, samodzielnie rozkładanie trutek nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli już chcesz to zrobić, pamiętaj o przeczytaniu etykiety i instrukcji dołączonej do preparatu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z producentem trutki lub specjalistą z firmy deratyzacyjnej.

My zdecydowanie polecimy Ci kontakt z naszym specjalistą, ponieważ wiemy, że „prawdziwi mężczyźni” często uważają, że nie potrzebują instrukcji, a to może prowadzić do poważnych, a nawet śmiertelnych konsekwencji. W końcu w walce z gryzoniami wykorzystujemy prawdziwą truciznę. Pamiętaj też, że wykwalifikowani technicy DDD (deratyzatorzy) mają dostęp do skuteczniejszych preparatów niż te, które możesz kupić w sklepie na własną rękę. Ogólnodostępne środki mają mniejsze stężenia substancji aktywnych, nawet o połowę – co tylko je uodpornia. Poza tym wiedza i doświadczenie specjalistów pozwala wybrać te substancje czynne, które naprawdę działają.

Nasza firma deratyzacyjna może zagwarantować Ci szybkie pozbycie się problemu, a więc skrócić okres zagrożenia wynikającego z obecności szczurów, które mogą przenosić drobnoustroje chorobotwórcze.

Nie wszędzie można wykorzystywać określone środki do walki z gryzoniami, a niestety nie wszyscy znają aktualne standardy i przepisy. Jeżeli potrzebujesz naszej pomocy, skontaktuj się z nami. Wybierzemy środki najodpowiedniejsze do deratyzacji w danym miejscu, biorąc pod uwagę warunki i minimalizując zagrożenie.  

Zagrożenia dla lokatora – skutki zatrucia substancjami aktywnymi

Jest kilka zagrożeń związanych z podejmowaniem samodzielnych prób deratyzacji.

  • picie wody skażonej rodentycydem
  • połknięcie i trawienie zatrutej przynęty,
  • wdychanie pyłu z zatrutej przynęty (w formie granulatów),
  • spożywanie pokarmu skażonego trutką,

Zagrożenia deratyzacji dla zwierząt domowych i dzikich – jak im zapobiegać?

Samodzielne wykorzystywanie trucizn może mieć poważne konsekwencje, bowiem zdarza się, że zwierzęta natrafiają na zatrutą mysz lub użyto mało odpornych karmików deratyzacyjnych, które są podatne na uszkodzenia mechaniczne (przypadkowe nadepnięcie, kopnięcie, zgniecenie), w efekcie czego karma przestaje być osłonięta przed zwierzakami domowymi.

Specjalistyczne karmiki deratyzacyjne, które proponujemy w naszej firmie Prusator są odporne także na zmienne warunki atmosferyczne, można więc korzystać z nich zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz.

Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swoich zwierzaków oraz najbliższych, skorzystaj z usług specjalisty. Zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie trutki deratyzacyjnej. Na rynku istnieje wiele karmików deratyzacyjnych o skomplikowanym mechanizmie zamknięcia, który otworzyć może tylko specjalista – daje Ci to gwarancję bezpieczeństwa. Powiemy Ci także, w jaki sposób izolować Twoje zwierzę od substancji, zostawimy Ci dokładne informacje na temat środka do deratyzacji oraz przekażemy protokół higieny sanitarnej (w razie konieczności interwencji weterynarza).

Musisz wiedzieć, ze zastrzyk z witaminy K1 podany zaraz po zatruciu powinien uratować Twojego pupila, jeżeli zatruje się antykoagulantem (wywoła wymioty lub zneutralizuje działanie trucizny). Świetnym rozwiązaniem są pułapki bloczkowe – jeżeli trutka nie ulegnie rozdrobnieniu (co jest mało prawdopodobne), możliwość jej rozniesienia przez szczury i myszy spada do minimum.

O czym pamiętać stosując trutki?

  • wykorzystywanie trucizn pylistych jest zabronione,
  • jeżeli decydujesz się na truciznę w płynie, pozostawiaj ją jedynie w specjalnych pojnikach,
  • nie dopuść do rozlania płynnej trucizny!
  • unikaj granulatów (gryzoniom łatwiej jest go roznosić),
  • przynęta w bloczku może stopić się lub zepsuć, dlatego warto zaangażować ekspertów, którzy będą regularnie kontrolować postępy w deratyzacji i stan przynęty/trucizny,
  • wyłożoną truciznę trzeba po zakończeniu deratyzacji zebrać, dlatego jej wykładanie nie powinno polegać na „wrzucaniu” jej w trudnodostępne miejsca.

Zaufaj doświadczonemu specjaliście!

Bezpieczeństwo gospodarstwa domowego podczas dezynsekcji w Warszawie – jak walczyć z insektami?

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że obecność szkodników takich jak pluskwy w siedlisku domowym nie jest pożądana. Ich obecność jest najbardziej uciążliwa w nocy, kiedy to pobierają pokarm od śpiących, ludzkich żywicieli. Możliwe jest wtórne zakażenie – krwią odżywiają się pluskwy we wszystkich stadiach rozwoju, oprócz postaci larwalnej. Swędzenie po ukąszeniu może być dotkliwe, a do tego dochodzi ryzyko reakcji alergicznej.

Reakcje na ugryzienia są różne – nie u wszystkich rozwinie się uczulenie, ale każdy bez wyjątku będzie cierpiał z powodu bezsenności i niepokoju, kiedy dowie się, że dzieli dom z tymi niezbyt sympatycznymi współlokatorami.

Niejeden z nas z pewnością przeżył też kiedyś inwazję mrówek. Widok konsekwentnie poruszających się w linii malutkich insektów może zmrozić krew w żyłach nawet najbardziej odpornych, kiedy ta linia poruszać się będzie przez ich kuchnię lub salon.

Skąd wiedzieć, że dom opanowały insekty tj. pluskwy domowe czy mrówki?

Obecność pluskiew domowych można stwierdzić przede wszystkim po znalezieniu ich oskórka po wylince larw, jaj (wylęgniętych i niewylęgniętych) lub kiedy zauważymy żywe, lub martwe insekty. Może być także tak, że samych pluskiew nie zobaczymy (mają długość ciała ok. 1 mm – 6 mm oraz są płaskie), ale w pomieszczeniu pojawi się mdły, słodki zapach przez wiele osób porównywany do zapachu kolendry, migdałów czy zgniłych malin, który pojawia się zwykle, kiedy pluskwy są wyjątkowo aktywne w danym miejscu i jest już ich spora ilość. Mrówki natomiast, chociaż powszechnie uważa się je za nieszkodliwie, po prostu będą biegały po Twoim domu, zwłaszcza w miejscach ciepłych i w pobliżu jedzenia. Ich obecność jest wyjątkowo uciążliwa, a pozbycie się ich, nie jest łatwe.

W przypadku wielu insektów, głównym problemem są ugryzienia i zanieczyszczenia żywności, reakcje alergiczne, które wywołują. Swędzenie w miejscu ukąszeń może być wyjątkowo nieprzyjemne, a zaczerwienienia mogą świadczyć o ugryzieniach pluskiew. Na pościeli, materacach lub w innych miejscach, w których bytują pluskwy domowe, możesz znaleźć niewielkie ślady krwi – może to być krew strawiona i wydalana przez owady.

O czym powinni pamiętać lokatorzy podczas dezynsekcji?

Domowe sposoby usuwania insektów nie są skuteczne – trzeba się z tym pogodzić. Lepiej od razu zwrócić się o pomoc do specjalistów. Przy okazji możesz zaoszczędzić, bo ekspert wytłumaczy Ci, że np. nie wszystkie meble  czy rzeczy z domu, które opanowały pluskwy domowe, muszą powędrować na osiedlowy śmietnik – część z nich z pewnością uda się ocalić. Przy tym trzeba pamiętać, że usuwanie własności powinno przebiegać w określony sposób, żeby ograniczyć ekspansję insektów.

Nie wolno zapominać o tym, że różne insekty mogą skutecznie chować się przed naszym wzrokiem. Wiele szkodników bytuje w drewnianych konstrukcjach, inne chowają się w różnych zagłębieniach za meblami, dziurach, szczelinach, odklejonych tapet itd. Łatwo przeoczyć kryjówkę takiego insekta, a pominięcie choćby jednego miejsca w procesie zwalczania pluskiew i innych szkodników może skutkować ich powróceniem.

Pierwszym problemem jest wybranie odpowiedniego insektycydu. Jeżeli chcesz próbować sam pozbyć się problemu, możesz się rozczarować (i stracić pieniądze), ponieważ pluskwy mogą być odporne na wykorzystywany przez Ciebie środek do dezynsekcji. My możemy szybko i łatwo sprawdzić, jakiego środka użyć do odpluskwiania. Drugą sprawą istotną, którą trzeba omówić przed rozpoczęciem dezynsekcji, są ewentualne problemy zdrowotne mieszkańców, które mogą zwiększyć się w wyniku stosowania środków owadobójczych.

Ewentualne niebezpieczeństwa przeprowadzanej dezynsekcji:

  • Jeszcze niedawno bardzo popularnym zabiegiem było wymrażanie mieszkania ciekłym azotem, jednak tzw. suchy lód może być niezwykle niebezpieczny dla lokatorów, a pod koniec zabiegu i tak dokonuje się opryskiem chemicznym.
  • Odwrotne podejście – wygrzewanie mieszkania również może spowodować straty materialne (poprzez stopienie urządzeń z plastiku lub wywołanie pożaru) i również być niebezpieczne dla lokatorów i zwierząt, a zabieg trwa wiele godzin (20-24godz).
  • Środki, które są używane do dezynsekcji, mogą być groźne dla zdrowia zwierząt, dlatego jeżeli miały styczność z jedzeniem lub napojami/wodą (zarówno ludzkimi, jak i zwierzęcymi), koniecznie je wyrzuć!

Za najskuteczniejsze metodę uznaje się współcześnie zamgławianie ULV, które zabija zarówno dojrzałe, jak i młode pluskwy po opuszczeniu kokonów. Zazwyczaj zabieg przeprowadza się w dwóch etapach, aby wybić dorosłe pluskwy, a następnie ostatecznie pozbyć się tych, które opuściły kokony po pierwszym zamgławianiu. Preparaty wykorzystywanie przez nas do dezynsekcji są dobrane w taki sposób, aby były bezpieczniejsze niż pozostałe dostępne na rynku, wykorzystywane środki zakłócają procesy życiowe jedynie pluskwy domowej i pozostałych owadów, jednocześnie będąc bezpiecznymi dla dorosłych, dzieci oraz zwierząt domowych. Przykładowo dla kotów szkodliwa jest substancja aktywna o nazwie permetryna, jeśli koty są w mieszkaniu nie używamy jej dbając o ich bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o zwierzęta domowe zaleca się jedynie opuszczenie przez nich mieszkania na czas zamgławiania ULV oraz do wyschnięcia preparatu, co trwa najczęściej około jednej dwóch godzin. Po przewietrzeniu przez kolejną godzinę można znów korzystać z lokalu, w którym przeprowadzono zabieg oraz wprowadzić zwierzęta domowe z powrotem do domu.

Jak my dbamy o Twoje zdrowie oraz Twoich zwierzaków?

Pyretroidy, które wykorzystuje ekipa DDD Prusatora, są stosowane w weterynarii np. w formie kropli przeciwko pchłom czy kleszczom (koty, psy) . Substancje te nie przenikają przez skórę ssaków, ale nie mają problemy z przedostaniem się przez chitynowe pancerze insektów, dzięki czemu możemy szybko się ich pozbyć.

Przy okazji przypominamy, że to najlepszy czas, żeby wyposażyć Wasze zwierzaki w obroże przeciw pchłom, kleszczom i pozostałym pasożytom (np. Foresto). Pamiętajcie, że te obroże (ze względu na zawarte w nich substancje czynne) mają swój termin przydatności! Posłużą Waszemu psiakowi lub kotu przez około 7-8 miesięcy, więc spokojnie wystarczy na jeden sezon, jednak pamiętaj, że aby ochronić swojego zwierzaka przez insektami i pasożytami, trzeba co roku kupować nową obrożę.

Skuteczność różnych metod dezynsekcji

Nie można zapominać, że w przypadku wielu plag trzeba działać kompleksowo, aby zwiększyć skuteczność wybranej metody. Wymaga to ścisłej współpracy właściciela lokalu i naszych techników. Bez obaw – specjaliści z Prusatora dokładnie poinstruują Cię w zakresie czynności, które trzeba będzie wykonać i zadbają o Twoje bezpieczeństwo. Nie da się np. pozbyć ćmianek, konieczne będzie dokładne oczyszczenie kratek ściekowych, a karaczany znikną dopiero wtedy, kiedy zlikwiduje się ich kryjówki oraz zapewni „szkodnikoszczelność” pionów i kratek wentylacyjnych.

Eliminacja warunków sprzyjających szkodnikom to podstawa!

Jest jeszcze jeden powód, dla którego samodzielna dezynsekcja może nie przynieść oczekiwanych skutków. Klienci, którzy po wielu próbach pozbycia się problemu na własną rękę, często zgłaszają się do nas i okazuje się, że niepoprawnie zidentyfikowali rodzaj szkodnika, który nawiedził ich lokal. Zdarza się to dosyć często, a niektóre insekty, chociaż mogą się zdawać podobne do siebie, są odporne na różne metody zwalczania. Pozwól się tym zająć specjalistom.  

Nowe metody dezynsekcji

Metod zwalczania insektów jest mnóstwo! Wszystko zależy od tego, z jakim z nich walczysz – to właśnie dlatego poprawna identyfikacja osobnika jest niezwykle istotne. Zastanawiasz się, jak pozbyć się karaluchów? Może masz problem z molami? Prusaki, gryzki, psotniki, szubaki smirnowa – jest ich tyle, że przeciętna osoba może mieć problem ze wskazaniem ich właściwej nazwy. I nic dziwnego! Radzimy skorzystać Ci z naszych usług dezynsekcji, bo nie tylko nie będziemy mieli problemu z ich nazwaniem, ale także wiemy – dzięki wieloletniemu doświadczeniu – jak szybko poradzić sobie z każdym z nich.

Pamiętaj, że nie ma jednej idealnej metody. Specjalista dostosowuje technikę po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją. Oceniamy rozmiar problemu, poszukujemy kryjówek szkodników, monitorujemy ich zachowanie, szukamy źródła problemu. Bierzemy pod uwagę równowagę w środowisku i w staramy się stosować jak najbardziej ekologiczne techniki – takie, które nie stwarzają zagrożenia ani dla ludzi, ani dla lokalnej fauny i flory.

Dezynfekcja w Warszawie – jak pozbyć się pleśni, grzyba, przykrych zapachów bez narażania się na niebezpieczeństwo?

Wiele osób przekonuje siebie i swoich bliskich, że są w stanie samodzielnie poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem w domu, wszechobecną pleśnią i innymi plagami. Często w konsekwencji nieskutecznych działań problem przyjmuje większą skalę, lokatorzy narażeni są na wysokie koszty i zagrożenie zdrowia w związku z nieostrożnym wykorzystywaniem niebezpiecznych środków chemicznych.

Firmy DDD potrafią rozwiązać Twoje problemy szybko i bez narażania Ciebie, Twojej rodziny lub zwierząt domowych. Zostaw to nam! Podczas dezynfekcji usuwamy także toksyny, które mogą znajdować się w mieszkaniu po bytowaniu szkodników.

Ozonowanie mieszkania jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów stosowanych do usuwania zapachów i drobnoustrojów nie tylko z lokali mieszkalnych, ale także biur, a nawet pojazdów! Dezynfekcja w gruncie rzeczy polega na dokładnym i solidnym wysprzątaniu przestrzeni, która tego wymaga, a wykorzystywane w tym celu środki nie są trujące. Warto jednak miski zwierząt opróżnić i schować, a po zakończeniu procesu napełnić świeżym jedzeniem i wodą.

Ewentualne zagrożenia przy samodzielnej dezynfekcji

Wiele osób stara się na własną rękę pozbyć się z klimatyzacji samochodu bakterii i grzybów, podczas gdy niestety tanie preparaty z supermarketu bywają zawodne, a nawet mogą być drażniące dla śluzówki, zwłaszcza jeżeli są niepoprawnie wykorzystane (albo jeżeli nie przewietrzy się samochodu).

Przy ozonowaniu zarówno samochodu, jak i lokalu mieszkalnego czy użytkowego, specjalista dołoży wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo ludziom i zwierzętom domowym przebywającym na co dzień w tym miejscu. Będzie także na bieżąco informował Cię o postępach i instruował w kwestii przebywania w lokalu podczas zabiegu.

Podsumowanie

Samodzielna dezynfekcja, dezynsekcja lub deratyzacja wykonywana przez osobę nieprzeszkoloną i nieposiadającą odpowiedniej wiedzy, może mieć przykre następstwa dla:

  • naszego mieszkania – eskalacja problemu w mieszkaniu, a nawet w bloku,
  • naszego portfela – utracimy środki na mało skuteczne środki i metody, a w efekcie zwiększenia problemu, będziemy musieli wydać dużo więcej pieniędzy na pozbycie się szkodników,
  • naszego zdrowia, naszych bliskich i zwierząt – w przypadku nierozsądnego użycia trucizny może dojść do zagrożenia zdrowia i życia.

Nie możesz też zapominać, że specjalista specjaliście nierówny – na rynku są firmy DDD, które nie posiadają certyfikatów ze szkoleń branżowych lub wykorzystują metody gazowe w mieszkaniach i domach, która są zakazana w budynkach mieszkalnych ze względu na duże zagrożenie dla zdrowia i życia, ale za to są szybkie i łatwe w użyciu dla wykonawcy. Wykorzystując takie specyfiki gazowe, które przenikają wszelkie materiały, tapicerki, ręczniki, zasłony itd. nawet po przewietrzeniu przez kilka dni stwarzają zagrożenie dla ludzi i zwierząt ponieważ przenikają również przez skórę ssaków.

Zrób dobry research i zapoznaj się z ofertą dostępną na rynku – my na rynku jesteśmy już od wielu lat bo już od 2000r., a Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Zadzwoń do nas, wytłumaczymy Ci na czym polegają wyżej opisane metody pozbywania się szkodników, insektów, gryzoni oraz bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Przed rozpoczęciem pracy wytłumaczymy Ci również na czym polega stosowana przez nas metoda i jakie są alternatywy, ponadto poinstruujemy Cię na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo Twoje, bliskich i sami zadbamy o to, aby zagwarantować Ci maksimum bezpieczeństwa.

Nie ryzykuj zdrowiem najbliższych – w końcu na pewno chcesz pozbyć się swojego problemu tak szybko, jak to tylko możliwe?

Pomożemy Ci w tym!

Zapraszam do kontaktu pod nr +48 733-788-282 w godz. 8:00-20:00 w tygodniu. Nasz konsultant Marcin chętnie pomoże dograć szczegóły.

mgr Bartosz Szymański